lékařská marihuana - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu lékařská marihuana, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Německo činí další kroky k legalizaci marihuany. V následujících týdnech má podle webu CNBC představit návrh zákona o jejím rekreační užívání. Pokud projde, starším osmnácti let umožní vlastnit až 30 gramů marihuany a pěstovat až tři rostliny konopí. Konopné produkty navíc budou dostupné v lékárnách a specializovaných obchodech. Jestli zákon schválí parlament, začne platit nejpozději v roce 2024. Některé změny by ale mohly začít platit už letos. Německo je tak první evropský stát, který vážně zvažuje ...
Částečná legalizace marihuany je po letech ... Kliniky adiktologie 1. lékařské fakulty Univerzity Karlovy...
Na svět přichází první tuzemský onkologický lék s obsahem látek z konopí. Stojí za ním společnost CannaCare, která kolem sebe soustředila vědce a lékaře. Prostředek, který je nyní těsně před schválením coby evropský patent, má pomáhat při léčbě myelodysplastického syndromu, který zpravidla předchází akutní leukémii. Kolik tisíc nepopsaných látek konopí obsahuje, jaký je jeho potenciál a jak dobře si léčebné látky s tělem rozumí, popisuje v rozhovoru pro E15 Jan Martin Paďouk, který za CannaCare stojí.
Amerika jee známá i jako země, kde klidně skončíte na roky ve vězení za to, že kamarádovi pošlete jednoho jointa. Jenže zákony o marihuaně se poslední dobou rychle mění skoro ve všech padesáti státech USA. Už přes třicet jich přijalo zákony široce legalizující trávu pro rekreační nebo omezené léčebné použití, což se samozřejmě týká i gastronomie.
Trh s konopnými akciemi se v posledním roce prakticky zhroutil. Akciový index S&P/MX International Cannabis Index mapující firmy z branže producentů lékařského konopí od počátku loňského března propadl o více než 70 procent.
Průkopnickému Nizozemsku v legalizaci marihuany, kde je její kvalita považována za zlatý standard, hrozí ztráta pozice světového lídra v tomto byznysu. Země tulipánů sice umožňuje od roku 1976 držení a nákup malého množství konopí v takzvaných coffee shopech, prodej či pěstování ve velkém ale označuje agentura Bloomberg za „šedou zónu“.
Pokud jste loni nezachytili vlnu podcastů, to, že marihuana se stala v řadě zemí více tolerovanou rostlinnou a že klasická monetární politika má „moderní“ alternativu, dost možná jste žili na jiné planetě. První dva fenomény se rozšířily mezi širokou veřejnost, třetí zmíněné téma minimálně mezi ekonomickými experty.
Léčebné konopí se v Česku relativně svižně dostalo do klinické praxe, aktuálně ho využívá zhruba sedm stovek pacientů, od začátku letošního roku se ho na předpis vydalo už 7,6 kilogramu. To je o 2,8 kilogramu více než loni. Počet uživatelů by se navíc podle ministerstva zdravotnictví mohl vyšplhat až na tři tisíce, kdyby došlo k proplácení léčebného konopí pojišťovnami.
Akcie společnosti produkující lékařskou marihuanu Tilray během několika měsíců zvýšily svou hodnotu více než desetinásobně.
Konopí postupně přestává mít status zakázané drogy. V USA je téměř desítka států, které ji zcela legalizovaly a podle expertů je jen otázkou času, kdy se zákaz prolomí i v Evropě. Je marihuana výhodnou investicí? A kdy tedy bude zcela legální? Sledujte nový díl pořadu Proč.