lesy české republiky nemovitosti - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu lesy české republiky nemovitosti, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Někdejší prezidentský kandidát z rodu Schwarzenbergů se po odchodu z politiky stahuje i z podnikání. Svému synu Johannesovi předal na konci listopadu společnost Orlík nad Vltavou, tedy jedinou firmu, kterou v Česku Karel Schwarzenberg majoritně vlastnil. Podnik obhospodařuje přes deset tisíc hektarů lesů a zemědělských ploch.
V Česku zřejmě neexistuje firma, která by vyrostla do takové velikosti za tak krátkou dobu, a navíc takřka bez investorů. Pražská společnost FTMO, která buduje mezinárodní platformu pro amatérské burzovní obchodníky, loni vydělala přes dvě miliardy korun, což ji katapultovalo mezi sto největších plátců DPH v zemi.
Předsedkyně TOP 09 Markétá Pekarová Adamová navrhuje prodat státní pivovar Budějovický Budvar. Předsednictvo strany schválilo v úterý usnesení, v němž v zájmu konsolidace veřejných financí vyzývá k prodeji státního majetku, který není podstatný pro vykonávání jeho hlavních funkcí. Podle Pekarové Adamové stát nemá provozovat hotel, ani vařit pivo. „Není k tomu jediný racionální důvod," uvedla pro deník Právo.
V Česku jsou desítky lidí, kteří si dali za úkol vrátit život zchátralým zámkům a hradům. Jedná se o restituenty i o nové investory. Web E15.cz v seriálu mapuje jejich mnohdy obtížný boj za záchranu památek, které by se za jiných okolností staly zbořeništěm. Další zastávkou je zámek Stránov, který zvelebuje ekonomka a podnikatelka v zemědělství Zuzana Pavlík Šimonková.
Firma rodiny Šimonkových se stará o rozsáhlé polnosti a lesy, ve kterých se nyní silně těží kvůli kůrovcové kalamitě. Rodina vlastní i tři historické nemovitosti, zámky Lobeč a Stránov a hrad Housku. „Když rodina vlastní majetek delší dobu, tak to bereme tak, že jsme právě na řadě, že je v tom díl tradice, která nás vede k tomu, abychom se o odkaz starali. Tak se staráme a máme rodové historické nemovitosti rádi, říká Zuzana Pavlík Šimonková s tím, že ředitelé hospodářských divizí příliš rádi nejsou, že to...
Stále více investorů na českém trhu diverzifikuje portfolia, aby uchránila jejich hodnotu před rostoucí inflací. Vedle tradičních aktiv, jako je investiční zlato nebo nemovitosti, se tak do popředí pozornosti dostávají komodity. Mezi ty perspektivní patří i dřevní hmota.
V roce 2015 vytvořil státní majetkový úřad (ÚZSVM) mapu veškerých nemovitostí, které má stát zapsané v katastru. Ukázalo se, že tisíce nemovitostí a pozemků jsou bezprizorní relikty po již zaniklých státních podnicích. V průběhu sedmi let se úřadu formou dražby nebo převodu podařilo najít nové vlastníky pro 7853 z nich. Zbývá posledních zhruba patnáct procent z původních téměř deseti tisíc objektů.
Advokátní kancelář Jansta, Kostka, která od ledna nese nový název Chrenek, Kotrba, loni vykázala nebývalou ztrátu. Prodělala více než čtvrt miliardy, a jedinou příčinou byly jednorázové odpisy spojené s novým a nižším oceněním podniku.
Slovo dědictví zní lidskému uchu velmi příjemně. Obvykle znamená více či méně očekávaný přísun peněz či jiných statků, o které se jejich nabyvatel nemusel nijak zasloužit. Když však nejde jen o pár korun, ale o miliony či miliardy, může se stát z dědictví pořádné drama. Takových případů nebylo v historii málo. Jak důležité je ve světě byznysu myslet na budoucnost, připomněl naposledy nečekaný odchod nejbohatšího Čecha Petra Kellnera.
V možné příští vládě by se ODS mohla pokusit alespoň o částečnou privatizaci České pošty a Českých drah. Tvrdí to první místopředseda strany a její kandidát na ministra financí Zbyněk Stanjura. „Česká pošta by mohla být akciová společnost kótovaná na burze a nějaké procento by se mohlo prodat. Stát by si tam nechal většinu. Je to i model, který bych preferoval u Českých drah,“ říká Stanjura.