lesy české republiky prodej - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu lesy české republiky prodej, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Někdejší prezidentský kandidát z rodu Schwarzenbergů se po odchodu z politiky stahuje i z podnikání. Svému synu Johannesovi předal na konci listopadu společnost Orlík nad Vltavou, tedy jedinou firmu, kterou v Česku Karel Schwarzenberg majoritně vlastnil. Podnik obhospodařuje přes deset tisíc hektarů lesů a zemědělských ploch.
Česko řeší dilema, jak zvládnout energetickou krizi a rychleji transformovat energetiku, aby nebyla závislá na komoditách z jedné země. Bohužel jak je českým specifikem, diskuzi nejprve dominovaly spory týkající se konce uhlí a nyní dostavby jaderných bloků. Transformace by ale měla být spíše souborem celé řady menších kroků, od renovací budov přes využití obnovitelných zdrojů až po decentralizaci.
Společnosti Uniles patřící do holdingu Agrofert loni meziročně stoupl zisk o 42,8 procenta na rekordních 129,4 milionu korun. Obrat stoupl o 53,9 procenta na 3,123 miliardy korun. Vyplývá to z výroční zprávy společnosti ve sbírce listin. Růst obratu i tržeb podle firmy souvisí s růstem poptávky po lesnických pracích a s výrazným růstem cen dříví.
Předsedkyně TOP 09 Markétá Pekarová Adamová navrhuje prodat státní pivovar Budějovický Budvar. Předsednictvo strany schválilo v úterý usnesení, v němž v zájmu konsolidace veřejných financí vyzývá k prodeji státního majetku, který není podstatný pro vykonávání jeho hlavních funkcí. Podle Pekarové Adamové stát nemá provozovat hotel, ani vařit pivo. „Není k tomu jediný racionální důvod," uvedla pro deník Právo.
V roce 2015 vytvořil státní majetkový úřad (ÚZSVM) mapu veškerých nemovitostí, které má stát zapsané v katastru. Ukázalo se, že tisíce nemovitostí a pozemků jsou bezprizorní relikty po již zaniklých státních podnicích. V průběhu sedmi let se úřadu formou dražby nebo převodu podařilo najít nové vlastníky pro 7853 z nich. Zbývá posledních zhruba patnáct procent z původních téměř deseti tisíc objektů.
Společnost CB-EKO miliardáře Petra Pauknera uzavřela se státním podnikem Lesy České republiky (LČR) desetiletou smlouvu na nákup lesní biomasy. O klest a zbytky po těžbě stojí teplárny a elektrárny jako o obnovitelný zdroj energie. Kontrakt za odhadovaných 3,5 miliardy korun loni podepsal bez nabídkového řízení bývalý ředitel Lesů ČR Josef Vojáček. Uvedly pondělní Hospodářské noviny.
Dva největší české startupy zabývající se prodejem použitých knih, Knihobot a Reknihy, zaznamenaly letos strmý růst svého byznysu. Zakladatelé obou firem se přitom nemají úplně v lásce - neshodnou se ani v tom, jestli jde o přímé konkurenty. „My chceme být více knihkupectví a ne antikvariát,“ tvrdí Tadeáš Kula z Reknih. Šéf a zakladatel Knihobotu Dominik Gazdoš ale kontruje: „Myslím, že nových knížek máme víc my.“ Redakce E15.cz se proto pokusila oba znesvářené mladé byznysmeny posadit k jednomu stolu, aby...
Advokátní kancelář Jansta, Kostka, která od ledna nese nový název Chrenek, Kotrba, loni vykázala nebývalou ztrátu. Prodělala více než čtvrt miliardy, a jedinou příčinou byly jednorázové odpisy spojené s novým a nižším oceněním podniku.
Slovo dědictví zní lidskému uchu velmi příjemně. Obvykle znamená více či méně očekávaný přísun peněz či jiných statků, o které se jejich nabyvatel nemusel nijak zasloužit. Když však nejde jen o pár korun, ale o miliony či miliardy, může se stát z dědictví pořádné drama. Takových případů nebylo v historii málo. Jak důležité je ve světě byznysu myslet na budoucnost, připomněl naposledy nečekaný odchod nejbohatšího Čecha Petra Kellnera.
Nestíháte během pracovního týdne sledovat dění z byznysu, nemáte čas vše přečíst? Právě pro vás jsme sestavili přehled toho nejzajímavějšího, o čem jsme v uplynulém týdnu v deníku E15 psali.