lesy čr prodej majetku - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu lesy čr prodej majetku, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Někdejší prezidentský kandidát z rodu Schwarzenbergů se po odchodu z politiky stahuje i z podnikání. Svému synu Johannesovi předal na konci listopadu společnost Orlík nad Vltavou, tedy jedinou firmu, kterou v Česku Karel Schwarzenberg majoritně vlastnil. Podnik obhospodařuje přes deset tisíc hektarů lesů a zemědělských ploch.
Předsedkyně TOP 09 Markétá Pekarová Adamová navrhuje prodat státní pivovar Budějovický Budvar. Předsednictvo strany schválilo v úterý usnesení, v němž v zájmu konsolidace veřejných financí vyzývá k prodeji státního majetku, který není podstatný pro vykonávání jeho hlavních funkcí. Podle Pekarové Adamové stát nemá provozovat hotel, ani vařit pivo. „Není k tomu jediný racionální důvod," uvedla pro deník Právo.
V roce 2015 vytvořil státní majetkový úřad (ÚZSVM) mapu veškerých nemovitostí, které má stát zapsané v katastru. Ukázalo se, že tisíce nemovitostí a pozemků jsou bezprizorní relikty po již zaniklých státních podnicích. V průběhu sedmi let se úřadu formou dražby nebo převodu podařilo najít nové vlastníky pro 7853 z nich. Zbývá posledních zhruba patnáct procent z původních téměř deseti tisíc objektů.
Advokátní kancelář Jansta, Kostka, která od ledna nese nový název Chrenek, Kotrba, loni vykázala nebývalou ztrátu. Prodělala více než čtvrt miliardy, a jedinou příčinou byly jednorázové odpisy spojené s novým a nižším oceněním podniku.
Slovo dědictví zní lidskému uchu velmi příjemně. Obvykle znamená více či méně očekávaný přísun peněz či jiných statků, o které se jejich nabyvatel nemusel nijak zasloužit. Když však nejde jen o pár korun, ale o miliony či miliardy, může se stát z dědictví pořádné drama. Takových případů nebylo v historii málo. Jak důležité je ve světě byznysu myslet na budoucnost, připomněl naposledy nečekaný odchod nejbohatšího Čecha Petra Kellnera.
Kůrovcová kalamita poslala ceny dřeva k zemi a trh kolabuje. I kvůli tomu utrpěly Lesy ČR loni miliardovou ztrátu. „Dřevo zlevnilo za poslední tři nebo čtyři roky až o sedmdesát procent. Pohybuje se na hranici rentability,“ říká generální ředitel státního podniku Josef Vojáček. Současně ale rostou ceny sazenic na zalesňování a cena pracovní síly, které je kvůli koronavirové epidemii ještě méně.
Nastavit jednotná pravidla pro řízení státních firem napříč úřady má nová strategie ministerstva financí schválená vládou. Vytipovala i prodej podniků, respektive majetkových účastí v nich, které nemají strategický význam.
Státní podnik Lesy České republiky (LČR) prodal v minulých dnech svůj poloviční podíl v Hradecké lesní a dřevařské společnosti (HLDS). Za 60 milionů korun tento podíl koupil druhý akcionář HLDS, podnikatel v lesnictví František Dejnožka. Ministerstvo zemědělství s prodejem souhlasilo.
Vojenské lesy a statky ČR (VLS) v letech 2015 až 2017 hospodařily se svěřeným majetkem v hodnotě 8,5 miliardy korun až na několik případů bez větších problémů. Vyplývá to z výsledků prověrky, které v pondělí zveřejnil Nejvyšší kontrolní úřad (NKÚ). Neúměrně vysoké byly podle úřadu náklady 7,3 milionu korun za postavení domu pro ředitele divize a podnik zbytečně chyboval i v pronájmu majetku. Naopak dobré byly výnosy z vytěženého dříví.
Čachry s pozůstalostí kampeličky Metropolitní spořitelní družstvo vyústily v zásah protimafiánského útvaru policie proti převodu obřího balíku polností. Firma, která je měla získat, to označuje za nezákonný zásah.