letadla na elektrický pohon - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu letadla na elektrický pohon, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Elektroauta by mohla být brzy zase o něco dostupnější. Největší světový výrobce baterií, čínská společnost CATL, představil novou polotuhou baterii s kondenzovaným elektrolytem, která oproti dnešním nejpokročilejším akumulátorům disponuje dvojnásobnou hustotou energie. Technologie, která by mohla být vhodná i na pohánění letadel, má jít do výroby ještě letos, píše specializovaný server PV-magazine.
Vedení jedné z největších skupin českého autoprůmyslu Brano, která generuje miliardové obraty, přebírá po otci Pavlu Juříčkovi syn Václav, nově jediný člen představenstva hlavní entity Brano, a. s. Rodinný podnik poznával odspoda, také ale dva roky stavěl na nohy byznys v Číně, který dnes patří k nejvýkonnějším. Vedení podniku přebírá v době, kdy prochází autoprůmysl historickou proměnou. „Pokud chceme přežít, musíme následovat automobilky na trhy, kam se přesouvají. Nebyli bychom konkurenceschopní, ...
Masivní přechod automobilek od spalovacích motorů k „elektrice“ s sebou nepřináší pouhou změnu pohonu, ale výrazně proměňuje i chápání a fungování automobilu jako celku. Kvalitní vozy od těch „nedostačujících“ bude mnohem méně rozlišovat jejich hardware, klíčovou a určující roli naopak přebere software. Větší konektivita na jednu stranu umožní řidičům využívat nákladné vymoženosti jen v okamžik, kdy je skutečně potřebují, na druhou stranu rozšíří zdroje příjmů výrobcům, například prostřednictvím ...
Projekt výstavby továrny na baterie do elektromobilů koncernu Volkswagen nabral v posledních dnech rychlý spád. Fialova vláda se ho rozhodla podpořit a označila ho za klíčový pro Česko. Fabrika na místě současného letiště Líně u Plzně má zemi pomoci přeorientovat její automobilový průmysl na elektrický pohon. Jenže proti jsou kromě vlády téměř všichni. Gigafactory nepodporují lidé v jejím případném okolí, nájemci letiště, obce v čele s Dobřany a Líněmi na Plzeňsku ani samotné město Plzeň a výhrady má i ...
Nejsilnějším tématem světového kongresu letových dispečerů, který se konal minulý týden v Madridu, bylo „zelenání“ letecké dopravy. Ta má být do roku 2050 bezemisní, k čemuž ji má dovést především využívání takzvaného udržitelného paliva. Jeho cena je však proti běžným nynějším palivům více než dvojnásobná. I proto letenky značně podraží, shodli se Eamonn Brennan, šéf organizace pro bezpečnost leteckého provozu Eurocontrol, a Henrik Hololei, generální ředitel Evropské komise pro dopravu a mobilitu.
Fakta už známe: Evropská komise navrhla své dosud nejtvrdší sankce proti Rusku včetně postupného ropného embarga jako součást šestého kola odvetných opatření po invazi Moskvy na Ukrajinu. Bude ale embargo efektivní? Aby mělo zamýšlený účinek, Evropa se bude muset změnit.
Každý ozbrojený konflikt je testovací laboratoří zbraňových systémů, jejichž klady a zápory ukazuje při ostrém nasazení a už řadu let téměř v přímém přenosu. Přináší tak nové trendy. Pro daný výrobek může být válka vůbec nejlepší reklamou, kterou ani sebeprestižnější zbrojařský veletrh nikdy nenahradí. Vedle tureckých, amerických i ukrajinských dronů získávají stále větší věhlas pokročilé střely proti ocelovým kolosům, ale i bojovým letounům, které unese jeden nebo nejvýše dva vojáci.
Málokdo si pod Belgií představí rozlehlé vinice, světovou gastronomii, módu, diamanty a malebné silničky vinoucí se prosluněnými pláněnimi. Tak trochu turisticky zapomenuté Antverpy a jejich okolí se na redakčním roadtripu s novým Lexusem NX i díky jeho tichému hybridního pohonu vůbec nenechaly rušit. Zachovávají si svou tvář a v ležérním stylu zvou objevitele nevšedního nakouknout doslova pod pokličku.
Americký prezident Joe Biden oznámil další balík pomoci Ukrajině v hodnotě 800 milionů dolarů. Spojené státy opět pošlou ukrajinské armádě protiletadlové a protitankové zbraně a také bezpilotní letadla, aby se země dál dokázala bránit ruské invazi. Dodávka má Ukrajině pomoci zřídit bezletovou zónu bez přímého zapojení ostatních zemí.
Rychlá, dostupná a ekologická meziměstská doprava je cílem vývoje tuzemského startupu Zuri. Jeho letadla s hybridním pohonem mají v budoucnu přepravovat pasažéry na vzdálenost stovek kilometrů mezi velkými městy. Vývoj bude stát minimálně deset milionů eur, říká vývojář a investor Michal Illich, který bude jedním z vystupujících na prosincovém E15 Technologic Festivalu.