letadlo na baterky - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu letadlo na baterky, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Piloti dronů se musejí při každém letu vyvarovat nesčetně pastí a pastiček, jež mohou letoun nenávratně poslat „pod drn“. Silnější vítr k nim nemusí nutně patřit.
Často se můžeme dočíst, že se vyplatí nejprve pořídit laciný dron za pár tisíc korun a až poté investovat do kvalitnějšího. Bezstarostně se naučit na nekvalitním a pak kvalifikovaně přejít na „vyšší ligu“. Dává to smysl?
V létě jsem se naučil létat s kvalitním dronem, nevím ale, za jakých podmínek ho mohu používat také v zimě. Co si mohu dovolit?
Chci si koupit kvalitní dron, který budu moci ovládat i na vzdálenost několika kilometrů a pohybovat se s ním velmi vysokou rychlostí. Co při takovém létání hrozí a před čím vás výrobce nikdy nevaruje?
Po silnicích se nám už prohánějí elektromobily, ale nad hlavou stále létají stroje, které jsou schopné spolykat během jednoho letu až několik desítek tisíc litrů paliva. V nedaleké budoucnosti bychom ale mohli létat ve strojích, poháněných výhradně elektrickou energií, jak informuje agentura Reuters.
Jako jediný Španěl a nejspíš i jeden z mála lidí na světě obešel pětatřicetiletý Nacho Dean z Málagy pěšky zeměkouli.
Letadlo se zatemňuje a na malých obrazovkách se začíná odvíjet děj filmu z roku 1962 v hvězdném obsazení Petera O´Toola. Příběh chrabrého Angličana, jenž dokázal sjednotit divoké arabské kmeny a získat si jejich obdiv a úctu, dokumentuje arabské povstání roku 1919. Jezdci na velbloudech, žhavé duny, exotické turbany – jaké je asi Jordánsko dnes? Bude takové jako na stříbrném plátně?
Zdá se nemožné poznat za jednu cestu všechny hlavní zajímavosti země zabírající 710 850 km2. Pak ale dáte řeč s několika zkušenými cestovateli po Maroku a s překvapením uslyšíte stále stejná jména. A nejen od nich.
Blíží se doba osobních létajících dopravních prostředků. A to prý kvapem, podle inženýrů z německé firmy E-Volo je to otázka dvou let. Právě do té doby totiž firma plánuje zahájit výrobu osobního, snadno pilotovatelného létajícího dopravního prostředku: Volokoptéry, helikoptéru připomínajícího stroje s osmnácti rotory, který má ulevit přeplněným městům a znečištěnému ovzduší - létá totiž na baterky.
Bezpilotní letouny jsou dnes hitem pro velké i malé hračičky. ZEN se podivuje jejich fascinujícím možnostem. A zároveň se má před nimi na pozoru...