letadlo z číny - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu letadlo z číny, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
SpaceX, streamovací gigant Netflix nebo výrobci letadel Boeing a Lockheed Martin. To jsou jen některé z více než padesáti firem, které se příští týden zúčastní dosud největší americké podnikatelské delegace do Vietnamu. Tento východoasijský stát se v poslední době mění na vysoce atraktivní byznysovou lokalitu, kam tečou peníze ze Západu i z Číny. Velké plány zde má také tuzemská Škoda Auto.
Lepit pomocí zadlužení díry ve státním rozpočtu je něco, čemu by se zodpovědní politici měli vyhnout. Zadlužení má sloužit k překlenutí válek, pandemií či krizí, ale hlavně mají půjčené peníze mířit do produktivních investic, říká v rozhovoru v rámci projektu PFI Talks americký historik ekonomie Barry Eichengreen.
Předpoklad, že ruská agrese na Ukrajině vyvolá globální závody ve zbrojení, se začíná potvrzovat. Dovoz vojenského materiálu do Evropy v letech 2018 až 2022 vzrostl o 47 procent v porovnání s předchozími pěti lety. Ukrajina se loni stala třetím největším dovozcem zbraní, jak vyplývá z analýzy Stockholmského mezinárodního ústavu pro výzkum míru (SIPRI). Americká dominance v tomto obchodu se upevňuje, zatímco Rusko ztrácí trhy.
Vyhledávač letenek Kiwi.com zažil mimořádný rok. Nikdy s ním neletělo více cestujících než loni, obrat i díky zdražení letenek vzrostl na rekordních padesát miliard korun. Navazovat na úspěch bude ale pro brněnskou „globálně“ rozkročenou společnost složitější než kdy dřív. „Svět se zmenšil. Bohužel. Začalo to covidem, pokračuje válkou a mocenským soubojem Číny, Ruska a Západu. Relevantních dovolenkových a byznysových destinací ubývá a ubývat dál bude,“ říká spoluzakladatel Kiwi Oliver Dlouhý.
V reakci na znovuotevření Číny světu výrazně narostla už tak značná poptávka Číňanů po soukromých letech. I bohatší klientelu tak musejí dopravci v řadě případů odmítat, protože nemají volné kapacity. Ty je nutné rezervovat ne dny, jak bývalo zvykem, ale týdny předem v případě nejpoptávanějších tras, informovaly Financial Times.
Z rostoucí poptávky po cestování a nových letadlech těží dva největší světoví výrobci rozdílně. Zatímco evropský Airbus loni zvýšil zisk před úroky a zdaněním o šestnáct procent na 5,6 miliardy eur (132,4 miliardy korun) a tržby o třináct procent na 58,8 miliardy eur, americký Boeing se naopak dál topil v čisté ztrátě 5,05 miliardy dolarů a tržby zvýšil „jen“ o čtyři miliardy na 66,6 miliard dolarů. Pro srovnání: v rekordním roce 2018 činil jeho obrat 101 miliard. Zámořskému kolosu se ale postupně daří ...
Ještě před pár měsíci se zdálo, že akcie zbrojařských firem řekly investorům své poslední slovo jako logická burzovní volba pro svět čelící největšímu válečnému konfliktu od čtyřicátých let. Vleklá válka na Ukrajině s nejasným horizontem výsledku a tenčící se zásoby zbraní ovšem pustily do branže svěží vítr a ze zbrojního průmyslu opět udělaly šampiona burz. Jen během letoška tak akcie zbrojního byznysu rostou o polovinu rychleji než zbytek Wall Street a podle odborníků mají stále to nejlepší před sebou. ...
Rok po začátku války na východě Evropy sledujeme, jak Berlín posílá na pomoc Kyjevu své tanky Leopard 2 a dalším zemím umožňuje jejich reexport. Kremelská propaganda pláče, že tím zbořil tabu a německé hlavně opět míří na Rusko. A k velkému průlomu skutečně došlo. Německo, které dlouho zanedbávalo svou armádu, si pod tlakem připustilo, že obrana Evropy si žádá jeho aktivitu a investice. Pacifismus zároveň opouští i Japonsko, přestože leží na druhé straně planety. Ruský vpád na Ukrajinu totiž vnutil světu ...
Thajci znovu nahazují motor. Stroj na peníze z cestovního ruchu se království v posledních letech zadrhnul, nyní už ale 70milionová perla jihovýchodní Asie naplno restartuje životně důležitý turismus. Je to návrat do starých kolejí? Vůbec ne. Byznys rodinných restaurací, vyhlášených krejčovství či masážních salonů vjíždí na korbě tuk-tuků do zcela nové éry. Novodobému globálnímu fenoménu vyšší inflace, jenž se vyplavil i na zdejší světově proslulé zlatavé pláže, musejí – chtě nechtě – uzpůsobovat návyky ...
V rámci snahy o snížení emisí skleníkových plynů se globální pozornost stále více upírá k vodíku. Plánuje se nejen jeho široké využití v dopravě, ale také jakožto záložního zdroje elektrické energie či k dekarbonizaci průmyslu. Panují přitom obavy, že Evropa si vytvoří tak striktní podmínky pro jeho využívání nebo je bude ladit tak dlouho, že světové vodíkové závody prohraje. Hrozí, že její vodíkový průmysl převálcují americké dotace, a především levná výroba elektrolyzérů v Číně.