letadlová loď varjag - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu letadlová loď varjag, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Čína zahájila přípravné práce na stavbě své první letadlové lodi na jaderný pohon, která bude po svém dokončení schopna dlouhodobě operovat na otevřeném moři. Informovala o tom agentura Reuters s odvoláním na čínská média. Podle nich by plavidlo mohlo být hotové do roku 2025. Experti ale upozorňují, že Peking bude muset při budování plavidla překonat ještě řadu překážek.
Čína dnes během slavnostní ceremonie spustila na vodu svou druhou letadlovou loď, která je zároveň první, již sama postavila. Plavidlo se připojí k první letadlové lodi čínské armády Liao-ning, kterou Peking koupil v roce 1998 od Ukrajiny, informovala agentura Reuters.
Ruská armáda se rozhodla modernizovat svou jedinou letadlovou loď, která se loni v listopadu zapojila do války v Sýrii. Loď Admirál Kuzněcov se během dvou měsíců podílela na 420 bojových operacích a na zničení 1252 cílů, a tím podle Moskvy splnila svou misi. Nyní má být podle agentury TASS modernizována nákladem 40 miliard rublů (22 miliard korun).
Čínská armáda poprvé zapojila svou letadlovou loď s bojovými letouny do vojenského cvičení s ostrou palbou. Agentura Reuters připomněla, že manévry se uskutečnily v době nového napětí kolem Tchaj-wanu. To vzrostlo po telefonátu nastupujícího amerického prezidenta Donalda Trumpa s tchajwanskou prezidentkou, který rozhořčil Peking.
Ruská armáda chce modernizovat svou jedinou letadlovou loď Admirál Kuzněcov, který nyní operuje ve východním Středomoří a aktivně se zapojuje do leteckých operací v Sýrii. Podle sdělení televize Rossija 24 projde loď modernizací v roce 2018 "po návratu z bojové služby".
Čína dnes oficiálně potvrdila, že staví druhou letadlovou loď. Tato zpráva přišla v době, kdy se sousední země čím dál tím víc obávají čínského prosazování územních nároků ve sporných oblastech Jihočínského moře, napsala agentura Reuters.
Čína staví svou druhou letadlovou loď, potvrdila novinářům vysoká důstojnice čínské armády. Jde o zatím nejkonkrétnější potvrzení domněnek, že se Peking snaží posílit svou námořní sílu. Informovala o tom dnes agentura AFP.
V pátek končí pětidenní počítačová simulace tchajwanské armády, která má prověřit strategii a taktiku ostrova pro případ útoku ze strany pevninské Číny. Cvičení odehrávající se v rámci pravidelných každoročních tchajwanských vojenských manévrů Han Kuang je tentokrát zaměřeno na obranu před zásahem prostřednictvím první čínské letadlové lodi Liao-ning s patnácti stíhacími letouny J-15 na palubě.
Ministerstvo obrany Tchaj-wanu vyhlásilo, že letos se na jeho území uskuteční celkem 62 vojenských cvičení. Jejich charakter odráží tlak a narůstající vojenské nebezpečí ze strany pevninské Číny, uvádí se v prohlášení. Podle generálmajora Lee Čchao-minga byl plán vypracován na základě analýzy situace soupeře, vzal v úvahu požadavky pro eventuelní boj.
Čína provedla první úspěšný test přistání stíhačky J-15 domácí výroby na své nové letadlové lodi. V neděli to oznámilo čínské ministerstvo obrany. Podle dnešních zpráv čínských médií měl ale test "tragickou dohru". Vysoce postavený inženýr, který na program vývoje letounů J-15 dohlížel, krátce po zhlédnutí úspěšného přistání podlehl infarktu.