levné vytápění domů - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu levné vytápění domů, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Dramatický nárůst cen plynu předznamenal velký investiční boom do výroby tepelných čerpadel, a to nejen u domácností, ale také u výrobců, kteří reagovali zvýšením výrobních kapacit. Některé z nich, jako třeba Acond z Milevska, se dokonce rozhodly výrobu zvýšit i řádově. Útlumu poptávky se po stabilizaci cen plynu nebojí. „Už před ukrajinskou krizí měla Evropská unie jasný plán na odchod od fosilních paliv. Tento proces se nyní ještě urychluje,“ říká šéf a spoluzakladatel společnosti Acond Jiří Hanus v ...
Zapomeňte na banální solární lavičky s nabíječkou na telefon. V českých firmách a na tuzemských vysokých školách vznikají skvělé konkrétní nápady na to, jak mít města zelenější a přívětivější k životu. Ať už jde o chytré stromy, nebo řasy, které vyčistí odpadní vodu na užitkovou, za pár let přijde doba, kdy se tyto nápady stanou součástí našich životů. Příklady ze světa ukazují, jak třeba jen otevřená data dopravního podniku mohou ušetřit lidem v Londýně miliardy korun. Budoucnost je blízko.
Až letošní krize donutila řadu Čechů, aby přemýšleli nad energetickou úsporností svých domů. Profukující okna, špatně utěsněné dveře a zima od střechy už mohou mít neblahý vliv nejen na zdraví, ale i na peněženku. Státní fond životního prostředí rozdává dotace na tepelná čerpadla a fotovoltaiku jako na běžícím páse, pro chudší domácnosti chystá další speciální program. „Cílíme na domácnosti s nižšími příjmy, které si nemohou dovolit vysokou vstupní investici,“ říká ředitel fondu Petr Valdman.
Jeden z lídrů trhu spadající pod francouzský kolos Vinci očekává hlubokou krizi ekonomiky. Pokud se ceny energií významně nezmění, ceny staveb zdraží v příštím roce o čtvrtinu. Ať už se to týká dálnic a silnic budovaných pro státní investory, nebo cihel a izolací pro běžné zákazníky. „Dnes se mi jeví jako velká chyba, že jsme se dříve dívali na plyn jako na ekologické palivo. Měli jsme více sledovat geopolitiku,“ uvádí Martin Borovka, generální ředitel Vinci Construction CS, nově vzniklé skupiny, jejíž ...
S průměrnou cenou 2,7 koruny/kWh se stává propan (LPG) ekonomicky zajímavou alternativou zemnímu plynu, která navíc není závislá na Rusku. S ohledem na energetickou krizi letos výrazně roste poptávka po tomto zdroji, a to jak u domácností, tak u firem. Zajistit si do nadcházející zimy tento relativně bezpečný a cenově stabilní zdroj energie už ale mohou stihnout jen domácnosti nebo menší firmy.
Energetická náročnost české ekonomiky, tedy spotřeba energie na jednotku HDP, je vysoká. Je dvojnásobná ve srovnání s Dánskem, o více než 40 procent vyšší než v Německu. Vysoká energetická náročnost automaticky neznamená problém. USA mají tuto hodnotu ještě o deset procent vyšší než my. Rozdíl je v soběstačnosti. Zatímco naše energetická soběstačnost je na 63 procentech, jsou USA dokonce na 104 procentech. USA vyrobí více energie, než potřebují. My musíme 37 procent spotřebovávané energie dovézt. Jinými ...
Již za měsíc ožijí Karlovy Vary Mezinárodním filmovým festivalem, jehož 56. ročník se uskuteční opět v tradičním termínu na začátku července. Na jeho zahájení se připravuje také brutalistní ikona města a středobod festivalového dění, hotel Thermal, který je navzdory původnímu plánu na dokončení úprav v letošním roce stále ještě obestavěný lešením. Dokončené již jsou pokoje pro hosty, saunový svět i bazén. Rekonstrukce má stát zhruba 650 milionů korun ze státní kasy i z prostředků samotného hotelu.
Snaha zbavit se závislosti na plynu narůstá a řada domácností hledá třeba i provizorní řešení. Jedním z nich mohou být elektrické přímotopy. Pokud si hned vybavíte staré rozžhavené konvektory, budete současnou nabídkou příjemně překvapeni.
Politické elity i byznysoví lídři v posledních letech stále intenzivněji řeší, jak efektivně přistoupit k vizím zelené budoucnosti světa. I když se mnohdy jako to nejzásadnější řešení prezentuje snižování uhlíkové stopy, téma udržitelnosti je mnohem širší. Dopadá do drtivé většiny podnikatelských oborů, které tak zásadně mění své tradiční postupy.
Cena bitcoinu má k historickému maximu dost daleko, což ale neplatí o zájmu těžařů o dolování kryptoměny, zvláště pak ve Spojených státech. Do tamního miningu investuje i podnikatel českého původu Jan Vaňhara, nyní John Vanhara. „Je to mimořádně dynamické podnikání, které se mění každých pár měsíců a ve kterém mají informace nesmírnou hodnotu. Úplně nový, paralelní svět,“ říká byznysmen v rozhovoru pro deník E15. „Pro mě bylo obrovské prozření, když se během covidu zavřela ekonomika a tiskly se peníze ve ...