lhůta pro podání daňového přiznání za rok 2017 - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu lhůta pro podání daňového přiznání za rok 2017, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Daňové přiznání vyplňují OSVČ, někdy i zaměstnanci, důchodci nebo studenti. Do kdy podat daňové přiznání za rok 2022? Jak ho vyplnit? Jak vyřídit daně online? Jaké termíny dodržet, když chcete přiznat daně elektronicky anebo na písemně? Jak se liší dodatečné a opravné daňové přiznání? Čtěte níže a stáhněte si potřebné formuláře online.
Elektronická evidence tržeb stojí už třetím rokem. Povinnost pro restaurace, hotely a obchody přerušila kvůli epidemii covidu na jaře 2020 vláda Andreje Babiše (ANO). Přitom právě v tomto roce chtěla spustit 3. a 4. vlnu EET. Rozšíření se mělo vztahovat na 300 tisíc živností včetně řemeslníků a také na praktické lékaře nebo advokáty. O elektronických pokladnách má už v březnu či v dubnu rozhodnout kabinet Petra Fialy (ODS).
Lidé a firmy do dnešního dne odevzdali 1,88 milionu daňových přiznání za loňský rok. Fyzické osoby podaly 1,63 milionu přiznání a firmy 242 005. V případě fyzických osob jde o tři čtvrtiny z celkového očekávaného počtu a u firem o více než polovinu. Data zveřejnila Finanční správa na twitteru.
Finanční správa zavedla v roce 2014 přílohu k daňovému přiznání, která má pomoci odhalovat daňové úniky přes propojené firmy, bez předchozí analýzy. Uvedl to Nejvyšší kontrolní úřad. Finanční úřady podle něj také musely plátcům vracet desítky milionů korun za chybně vyměřenou daň. Generální finanční ředitelství to odmítlo. Přílohu konzultovalo s poradci, podniky i akademiky a chyby jsou v poměru k celkové vybrané dani velmi nízké, uvedlo.
Každá osoba samostatně výdělečně činná (OSVČ), která v roce 2017 vykonávala samostatnou výdělečnou činnost, a to i po část roku, je povinna podat přehled o příjmech a výdajích příslušné okresní správě sociálního zabezpečení (OSSZ). Termín: středa 2. května.
Základní termín dokdy odevzdat daňového přiznání k dani z příjmu fyzických osob za rok 2017 byl 3. dubna 2018. Při neodevzdání daňového přiznání nebo nezaplacení daně je nutné počítat se sankcemi. Ještě ale je šance se jim vyhnout.
Daňové přiznání za rok 2017 je povinen podat každý, kdo má roční příjmy vyšší než 15 000 korun. Současně jsou tyto příjmy předmětem daně z příjmu fyzických osob a nejsou od daně z příjmu fyzických osvobozené.
Na daních si můžete odečíst pěknou částku, přesně 24 840 korun, pokud muž vydělává a žena je na mateřské dovolené nebo nezaměstnaná.
První fáze výběru přiznání k dani z příjmů skončila, oznámila Finanční správa. Kdo nepodal do 3. dubna, má šanci se polepšit v termínu do 10. dubna 2017. To už je ale opravdu poslední termín pro podání přiznání, pokud vznikla povinnost přiznání podat.
Základní termín pro odevzdání daňového přiznání k dani z příjmu fyzických osob za rok 2016 byl do 3. dubna 2017. Při neodevzdání daňového přiznání nebo nezaplacení daně je nutné počítat se sankcemi.