liberty ostrava - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu liberty ostrava, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Krajně nepříznivá kombinace dvojnásobně dražších energií a nemožnosti naplno vyrábět kvůli nedostatku dílů poslala výrobce lokomotiv CZ Loko z České Třebové poprvé do ztráty. V hospodářském roce 2022 provozně prodělal téměř 26 milionů korun, v předešlých letech přitom pravidelně vydělával kolem sta milionů ročně. Tržby podniku klesly o více než půl miliardy na necelé 2,3 miliardy. CZ Loko od letoška díky stabilizaci cen energií, dodavatelských řetězců, oživení trhu i zdražení lokomotiv očekává návrat k ...
Ocelářský magnát a majitel ostravské huti Liberty Sanjeev Gupta nedodržel slib. V roce 2019 poslal do ostravského závodu přibližně 3,8 miliardy korun s tím, že jde o půjčku, která má pomoci firmě vypořádat se s dopady koronaviru a u níž nebude požadovat její splacení. A nyní z poslední zveřejněné výroční zprávy vyplývá, že Gupta změnil názor a peníze bude chtít zpět. Obrat v jeho postoji může souviset s dobrými výsledky huti v posledních dvou letech.
Loni Vítkovice Steel po mnoha letech poprvé vykázaly kladný provozní zisk EBITDA a dlouho to vypadalo, že by ostravská hutní společnost mohla v pozitivním trendu pokračovat. Válka na Ukrajině a s ní spojené rostoucí náklady ji však tyto optimistické plány překazily. „První tři kvartály byly výborné. Teď čekáme, kolik z toho ‚ukrojíme‘ do konce roku. Může se stát, že se z akumulovaného zisku za prvních devět měsíců propadneme opět do ztráty,“ obává se šéf společnosti Vítkovice Steel Radek Strouhal.
Dva největší výrobci oceli ve Spojeném království – indická Tata Steel a British Steel v čínském vlastnictví – varují, že bez finanční pomoci státu nezvládnou tlak na snižování emisí ve svém odvětví. Pokud se s vládou nedohodnou, budou nuceni z Británie odejít. Země by se tak stala jedinou velkou ekonomikou bez vlastní výroby oceli a tisíce lidí by přišly o práci, upozorňuje deník The Financial Times.
Firmy se s enormním nárůstem cen energií vyrovnávají především investicemi do fotovoltaiky a moderních technologií nebo zaváděním úsporných opatření při osvětlení a vytápění svých objektů. Z plynu přecházejí na zkapalněný ropný plyn LPG, snaží se víc využívat odpadní teplo z vlastní výroby, montují úsporná svítidla, snižují teplotu v kancelářích, upravují pracovní dobu. Omezení výroby nebo propouštění zaměstnanců až na výjimky neplánují.
Jediný tuzemský těžař černého uhlí, společnost OKD, zažívá renesanci. Kvůli válce na Ukrajině a hrozbě nedostatku plynu, má o odbyt postaráno. Nyní se snaží odběratele přesvědčit k dlouhodobějším kontraktům, aby měla lepší manévrovací prostor při případném poklesu cen uhlí. Vše ale zatím nasvědčuje tomu, že OKD své pozice opouštět nechce. „Fungování OKD nemusí skončit hned ani v roce 2025. Je možné, že pak budeme ještě několik let podnikat s uhelnými kaly, které získáme z místních kalových rybníků,“ říká ...
Největší tuzemská huť Liberty Ostrava podepsala smlouvu s ... uhlíkové neutrality, hlásí Liberty. Výběrové řízení a...
Hutní podnik Liberty Ostrava vykázal za finanční ...
Druhá šance české vlády na předsedání Radě Evropské unie se nesmí promeškat, apelují české firmy. Byť jde o vysoce diplomatickou příležitost, byznys očekává od kabinetu Petra Fialy (ODS) zastání při jednání o energetické bezpečnosti, přechodu na nízkouhlíkovou ekonomiku či směrnicích dotýkajících se trhu práce. České předsednictví začíná přesně za měsíc, vláda své priority má teprve odtajnit.
Majitel největší tuzemské hutě Liberty Ostrava Sanjeev Gupta čelí zvyšujícímu se tlaku kvůli podezření z finančních podvodů. Ve Francii už se o jeho podnikání zajímá policie. Minulý týden v jeho firmách provedla razii, aby zmapovala jeho dřívější transakce.