licence na hazard - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu licence na hazard, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Vzájemné žaloby, obviňování z rozsáhlých škod a vylučování z firmy. Takové jsou vztahy mezi spoluvlastníky české pobočky velké světové realitky. Mimosoudní řešení ale ještě zcela nevylučují.
V Praze začne platit zákaz tzv. technických her, tedy herních automatů a videoloterijních terminálů. Vyhlášku, která to stanovuje, ve čtvrtek schválili zastupitelé. Začne platit v lednu, automaty by však měly zmizet do tří let s tím, jak jim budou končit licence. Podobu vyhlášky kritizovali zástupci opozičních ODS a ANO. Podle nich bude znamenat výpadek příjmů a může mít opačný efekt než zamýšlené omezení hazardu.
... podnik vlastní i licenci na prodej ikonických značek... největších světových zón hazardu.... investorů je napojena na byznysmena, který podniká...
Herní zařízení, která původní radniční koalice v lednu odmítla, možná v centru metropole zůstanou. Starosta Prahy 1 Petr Hejma (STAN) totiž nedávno napsal magistrátu, že městská část chce některé automaty ponechat. Představitelka magistrátu Hana Marvanová, která má připravovanou vyhlášku o hazardu na starost, chce s radnicí dále jednat.
Možná už od příštího roku budou v Praze pouze kasina s živými hrami, jako jsou ruleta nebo poker. Technické hry, tedy klasické automaty a videoterminály budou zakázány. Předpokládá to novela vyhlášky o regulaci hazardu, která nahradí mírnější normu z roku 2015. Nejvíce heren je soustředěno v centru hlavního města, kde by skončilo téměř šest set přístrojů. Některé radnice se však obávají výpadku příjmů ve své kase.
Co čeká české domácnosti a firmy v příštím roce? Podívejte se na přehled toho nejdůležitějšího.
Méně kasin, omezená otevírací doba nebo podpora živých her na úkor automatů. Praha chystá zpřísnění tři roky staré hazardní vyhlášky, která stanovuje, kde všude se mohou v hlavním městě provozovat hazardní hry. Novelu chce radní pro legislativu Hana Marvanová (STAN) předložit pražskému zastupitelstvu na přelomu roku. Konkrétní opatření mají vzejít ze schůzek se zástupci městských částí. První se má konat ve středu.
Nový zákon o hazardu téměř vymýtil ilegální společnosti z internetového trhu, ale státní pokladna to na příjmech téměř nepocítila. Ministerstvo financí od loňského roku uložilo 24 pokut za 455 milionů korun, ale rezortu ministryně Aleny Schillerové se zatím podařilo reálně vybrat jen 240 tisíc. Na dotaz deníku E15 to uvedl Zdeněk Vojtěch z tiskového oddělení úřadu.
Nový zákon o hazardních hrách nezvýšil jen požadavky na podnikatele, ale také celkovou sumu uložených pokut. Zatímco do roku 2016 stát vyměřoval sankce v desítkách milionů korun ročně, od loňska to jsou stovky milionů. Důvodem skokového nárůstu jsou regulace hazardu na internetu.
Jeho byznys těží z toho, že ekonomika šlape a lidé utrácejí − i v jeho automatech, za kurzové sázky a další. Není typický zaměstnavatel v montovnách, ale je proti, aby sem přišli cizinci, kteří by tam pracovali a táhli HDP nahoru. „Lidé z některých států, hlavně z Afriky, tady prostě nejsou schopni pracovat. Jsou jiní, nepřizpůsobiví. Musíme přijímat takové migranty, kteří se začlení, mají stejnou kulturu a jazyk,“ je přesvědčen Ivo Valenta, senátor a majitel holdingu Synot.