lidé chat - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu lidé chat, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
V Česku ode soboty platí nový nouzový stav, plynule navázal na předchozí. Kvůli epidemii nemoci COVID-19 ho v pátek vyhlásila vláda na dobu 30 dní do 28. března. Výrazně se omezil volný pohyb osob. Zpřísnění oproti dosavadním opatřením má platit tři týdny. Za porušení zákazů lidem hrozí pokuty až 20 tisíc korun. Kromě policie bude nasazena i armáda.
Vláda od pondělí na tři týdny výrazně omezí pohyb osob. Pro cesty do zaměstnání mimo okres bude potřeba například potvrzení zaměstnavatele, pro cesty k lékaři či na úřady mimo okres pak čestné prohlášení nebo formulář s místem, časem a cílem cesty. Nákupy budou možné pouze v rámci okresu, a to v nezbytném počtu osob. Vláda o tom rozhodla na pátečním zasedání. Současně také asi na polovinu zredukovala výjimky pro maloobchod a služby a opětovně zavřela školy i pro první a druhé ročníky základních škol.
Hledáte inspiraci pro své podnikání v současné složité době? Užitečným pomocníkem byl dvoudenní virtuální summit E15. Vybraní řečníci se věnovali novinkám a inovacím ve světě e-commerce, start-upů a technologií. Na zaznam se můžete podívat na webu akce. Summit jsme pro vás živě komentovali a níže shrnuli to nejdůležitější.
Sociální síť Clubhouse se v Číně nevídaně rozšířila a stala se velmi oblíbenou a populární platformou. Lidé zde diskutovali o demokracii v Hong Kongu, ale i o suverenitě Tchaj-wanu. V pondělí večer se už na Clubhouse nikdo připojit nemohl, informoval o tom americký zpravodajský web CNN.
Zcela samořiditelná auta bez řidičů budou běžnou součástí provozu do patnácti až dvaceti let. Ještě dříve do nich mohou usedat například američtí senioři. „Zdravotní prohlídky kvůli řidičáku jsou v USA postrachem. Bez auta tam nemůžete skoro nic. A starší lidé například kvůli špatnému zraku už řídit nemohou. I proto by starší mohli být prvními zákazníky autonomních vozů,“ říká Jiří Matas, vědec a profesor působící na Fakultě elektrotechnické Českého vysokého učení technického v Praze.
Partners finanční skupině se i přes turbulentní vývoj roku 2020 dařilo – obrat přesáhl 2 miliardy korun. Z produkce táhly obrat hlavně investice a hypotéky.
Jak velký prostor a kolik peněz potřebujeme k tomu, abychom si vytvořili místo pro žití? Podle architekta Vojtěcha Valdy, který se již několik let věnuje navrhování takzvaných tiny houses (malých domků), stačí i 15 metrů čtverečních a 505 tisíc korun. Přesně takové parametry má jeho nejnovější projekt.
Jen málo firem může říct, že jejich rozvoji pomohla až pandemie koronaviru a že díky ní byly ve správný čas na správném místě. Berlínský startup CoachHub, který poskytuje on-line kouče manažerům, ale právě díky krizi vystřelil mezi světovou špičku. Aktuálně patří k nejrychleji rostoucím německým startupům a na konci roku 2020 nalákal velké investory, kteří do něj vložili kapitál v přepočtu za necelých 700 milionů korun.
Jakmile šumavské hory a pláně pokryje první sníh, zamíří první nedočkavci na sjezdovky nebo nekonečné běžkařské stopy. Ale i bez lyží si tu člověk užije – třeba pěší túru podél zamrzlých horských potoků nebo výpravu k rysím a vlčím výběhům.
Uplynulý pandemický rok se nesl v duchu desítky různých omezení, mimo jiné i cestování. V souvislosti s tím se proto dostaly do popředí zájmu i chatky postavené uprostřed divoké přírody. Podívejte se na ty nejpovedenější z celého světa.