lidl mzdy - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu lidl mzdy, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
V naříkání na vlastní osud patří Češi jistě mezi přeborníky. A teď, na sklonku inflační vlny, je naříkání nad cenami tu i onde oblíbenou zábavou v hostincích, na lavičkách u pískovišť i v médiích shánějících kliky a prokliky. A tak naříkáme, že v Polsku je vepřová kotleta o půlku levnější než v Poděbradech, a za chvilku na to, že řízek z té kotlety v restauraci v Dubrovníku stojí dvakrát více než v Praze. Jenže ono je zcela přirozené, že v různých zemích je různě draho. Jak v případě jednotlivých položek ...
Potraviny zlevní, jakmile dodavatelé sníží ceny, předpokládá generální ředitel Albertu Jesper Lauridsen. Na českém trhu totiž podle něj oproti zahraničí působí hodně maloobchodníků a nikdo by nechtěl být „ten dražší“. Řetězec se také chystá rozšířit svůj e-shop do Prahy poté, co službu nejdříve ověřoval v jiných městech. „Myslím, že typický zákazník stávajících poskytovatelů není nutně stejný jako náš zákazník, i když existuje určitý překryv. Věřím, že na trhu bude dostatek prostoru pro každého,“ říká.
Zájem firem o sezonní pracovníky oproti loňskému roku trochu ochladl. Podniky nabírají opatrněji, jak ukazují data z pracovních portálů. Zároveň však přibývají noví kandidáti, kteří si kvůli současné ekonomické situaci musejí hledat přivýdělek. V některých oblastech si tak mohou firmy vybírat, což ale neplatí všude, do gastronomie se například po covidu stále nedaří získat potřebný počet zaměstnanců, a to ani brigádně.
Firmy budou v budoucnu muset nabízenou mzdu uvádět již v inzerátu, velké podniky budou navíc nuceny povinně kontrolovat případné genderově nerovné odměňování. To udává evropská směrnice o transparentním odměňování, kterou schválily členské státy Evropské unie na konci prosince v rámci již zakončeného českého předsednictví v Radě EU. Ačkoli se firemní personalisté shodují, že směrnice do jisté míry pomoci může, se zveřejňováním mzdy jsou podniky stále opatrné a varují, že bude potřeba případné rozdíly ...
Švédský nábytkářský gigant IKEA se v Česku těší takové oblibě, že si zde může dovolit posadit cenu výrazně výš než u sousedů. To, že Poláci v modrožlutém nákupním domě nakupují levněji, je známá věc, že se ale Čechům vyplatí zajíždět i do bohatšího Německa, už je překvapivější. Deník E15 provedl velké cenové srovnání, z něhož vyplývá, že u většiny sortimentu jsou německé ceny nižší o více než deset procent.
Před pěti lety vyšla reportáž investigativní novinářky Saši Uhlové, kde popsala možné porušení pracovněprávních předpisů v prostředí jedné z pražských prodejen Albertu. Nyní obchodní řetězec tvrdí, že jeho zaměstnanci jsou z velké většiny spokojení. Na sociálních sítích se ovšem dodnes objevují nespokojené komentáře bývalých a současných zaměstnanců v provozu – nejčastěji si stěžují na toxické manažery nebo nedostatek přestávek. Podle odborů se situace sice v posledních letech zlepšila, manažerům prodejen ...
Poslední předcovidové roky se obchodní řetězce předháněly v tom, kdo přidá svým zaměstnancům více. Tahounem růstu mezd byly obchody Lidl, které zvýšily nástupní mzdy v průměru o dvě procenta na 28,6 tisíce. Obrat nastal loni, kdy některé řetězce mzdový nárůst odložily, nebo jej vyměnily za jednorázové odměny určené zaměstnancům za nasazení v době covidu. Letos situace pokračuje a mzdy zatím v tradičním termínu od března nezvýšil ani Lidl.
Společnost Albert Česká republika loni meziročně zvýšila tržby o pět procent na 55,3 miliardy korun. Zisk po zdanění jí klesl o 552,5 milionu na 95,9 milionu korun. Vyplývá to z výroční zprávy zveřejněné ve Sbírce listin.
S opatřením, které omezuje počet lidí v obchodech, se většina velkých obchodních řetězců vyrovnala nejlevnější cestou – očíslováním košíků tak, aby jejich počet odpovídal přípustnému počtu zákazníků. V dosud zavřených obchodech a obchodních centrech to po novém otevření bude složitější. S limity počtu zákazníků se otevírá prostor pro byznys s chytrými technologiemi.
V rámci jarní vlny koronavirové pandemie obvyklé bonusy od padesáti do sto procent mzdy napříč trhem se sice nyní nevyplácejí, některé velké obchodní řetězce se už ale rozhodly svým zaměstnancům výrazně přilepšit. Pokladní a další obsluhu supermarketů označují za takzvanou první linii - podobně jako třeba lékaře, policisty či hasiče.