lidl zvyšuje mzdy - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu lidl zvyšuje mzdy, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Potraviny zlevní, jakmile dodavatelé sníží ceny, předpokládá generální ředitel Albertu Jesper Lauridsen. Na českém trhu totiž podle něj oproti zahraničí působí hodně maloobchodníků a nikdo by nechtěl být „ten dražší“. Řetězec se také chystá rozšířit svůj e-shop do Prahy poté, co službu nejdříve ověřoval v jiných městech. „Myslím, že typický zákazník stávajících poskytovatelů není nutně stejný jako náš zákazník, i když existuje určitý překryv. Věřím, že na trhu bude dostatek prostoru pro každého,“ říká.
Zájem firem o sezonní pracovníky oproti loňskému roku trochu ochladl. Podniky nabírají opatrněji, jak ukazují data z pracovních portálů. Zároveň však přibývají noví kandidáti, kteří si kvůli současné ekonomické situaci musejí hledat přivýdělek. V některých oblastech si tak mohou firmy vybírat, což ale neplatí všude, do gastronomie se například po covidu stále nedaří získat potřebný počet zaměstnanců, a to ani brigádně.
Poslední předcovidové roky se obchodní řetězce předháněly v tom, kdo přidá svým zaměstnancům více. Tahounem růstu mezd byly obchody Lidl, které zvýšily nástupní mzdy v průměru o dvě procenta na 28,6 tisíce. Obrat nastal loni, kdy některé řetězce mzdový nárůst odložily, nebo jej vyměnily za jednorázové odměny určené zaměstnancům za nasazení v době covidu. Letos situace pokračuje a mzdy zatím v tradičním termínu od března nezvýšil ani Lidl.
Ekonomické prognózy pro letošek jsou příznivější než ještě na podzim loňského roku, kdy se nad Českem hrozivěji vznášel stín německé recese. Růst ale stále zůstává nevyzpytatelný. Jak se situace projevuje v domácích firmách? V anketě E15 odpovídali podnikatelé, ale i manažeři a mluvčí významných domácích zaměstnavatelů.
Obchody Tesco od července zvýší základní tarifní mzdy provozním zaměstnancům o pět až sedm procent. Zaměstnancům distribučního centra mzdy vzrostou v průměru o 6,5 procenta. Společnost se na tom dohodla se zástupci odborových organizací.
Supermarkety Billa zvýší od září mzdy zaměstnancům prodejen v průměru o 7,3 procenta. Navýšení tak dosáhne zhruba dvou tisíc korun. Jde o třetí navýšení mezd společnosti za posledních 12 měsíců. Průměrnou mzdu ve svých prodejnách společnost neuvedla, podle výpočtu z dostupných dat činí přes 27 tisíc korun.
Zisk obchodního řetězce Albert v Česku loni stoupl na 170 milionů korun z 3,8 milionu o rok dříve. Tržby zůstaly na úrovni 49,7 miliardy korun. Vyplývá to z výroční zprávy společnosti Ahold, která prodejny Albert provozuje.
Maloobchodní řetězec Lidl výrazně navýší nástupní mzdy. Pokladní si od prvního března přijdou na 28 tisíc korun. Po dvou letech práce přesáhne jejich mzda 30 tisíc korun.
Nizozemský obchodní řetězec Ahold provozující v tuzemsku obchody Albert zvedne od ledna opět mzdy svých provozních zaměstnanců. Jejich základní mzda vzroste o sedm procent, k čemuž se řetězec zavázal letos v lednu. Dnes to uvedl server Aktuálně.cz.
Obchodní řetězec Kaufland navýší od 1. srpna mzdy zaměstnanců na provozních pozicích, v logistice a v masozávodu v průměru o 14 procent. V absolutních částkách jde o zvýšení o jeden až tři tisíce korun hrubého měsíčně. Výši průměrné mzdy společnost nezveřejnila.