lidske procesory - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu lidske procesory, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
TECHNOVERSE NEWSLETTER – Jen málokterá společnost těžila ze všech technologických trendů posledních let tak přirozeně jako americká Nvidia. Americký obr dokázal využít pobláznění světa umělou inteligencí, metaverzem i kryptoměnami, díky čemuž míří mezi firmy, jejichž hodnota přesahuje jeden bilion dolarů, přes 22 bilionů korun.
Když kdysi slavná společnost Nokia začala pod vlivem iPhonů ustupovat ze slávy, v domovském městě Espoo poblíž Helsinek uvolnila takzvané čisté prostory pro výrobu čipů provozované ve státní výzkumné instituci VTT. Toho využila sekce české společnosti Advacam, jež tam rozjela vlastní polovodičovou výrobu. Advacam své čipy spolu s americkou kosmickou agenturou NASA připravuje pro let na Měsíc a chystá jejich novou generaci.
Videoherní byznys boří rekordy. Softwarová společnost Microsoft a vývojářské studio Take-Two uzavřely miliardové akvizice. Miliardy se poprvé týkají také rostoucího e-sportu. Soutěžní hraní počítačových her získává nové a nové fanoušky, zajímá se o ně více firem a z nejlepších hráčů se rodí celebrity.
Stejně jako téměř všechna ostatní odvětví, i výroba byla těžce zasažena globální situací na trhu. Vzhledem k tomu, že výrobci v poslední době čelili nárůstům covidových případů, s nimi spojeným lockdownům, cestovním restrikcím, zablokování Suezského průplavu a aktuálně také problémům se sankciovaným Ruskem, je obrovské narušení výroby a dodavatelských řetězců naprosto evidentní.
Zapomeňte na hydrogely, tedy měkké, vodu vázající „želé“, a seznamte se s ionogely nebo také iontovými gely. Podle materiálových vědců by mohly představovat budoucnost tlakových senzorů, nebo dokonce odolných elektrolytických výplní baterií.
Jeho videohry jako Mafia či Kingdom Come: Deliverance hrály miliony lidí, Daniel Vávra se ale ve světě digitálních médií zviditelňuje ještě úplně jinak. Žalobou chce jako první z Čechů přinutit Facebook k tomu, aby mazal jen obsah odporující tuzemským zákonům. „Podle některých právníků by to měl být snadný případ asi jako neuznaná reklamace bot. Jiní jsou ale opatrnější,“ vysvětluje Vávra, který na prodeji studia Warhorse vydělal stovky milionů korun. Teď investuje do různých aktiv včetně bitcoinu, který ...
Většinu z nejdůmyslnějších čipů na světě a velkou část z těch běžnějších vyrábí pro celou planetu jedna tchajwanská společnost - Taiwan Semiconductor Manufacturing (TSMC). Dominantní postavení TSMC na globálním trhu, který už delší dobu sužuje velký nedostatek čipů, tak staví svět do zranitelné pozice, píše list The Wall Street Journal (WSJ). Ostrov je navíc předmětem rostoucího napětí mezi Spojenými státy a Čínou, která jej považuje za svou vzbouřeneckou provincii.
Kalifornský startup Cerebras představil největší čip světa, který pro potřeby umělé inteligence vyvíjel čtyři roky. Informoval o tom list Financial Times. Čip o ploše 46.225 milimetrů čtverečních je 56krát rozsáhlejší než největší grafický procesor. Zatímco zmíněný GPU obsahuje 21,1 miliardy tranzistorů, nově vyvinutý čip jich má 1,2 bilionu, uvedl na svém webu Cerebras.
Lze vůbec srovnávat křemíkový procesor s lidským mozkem? A jak z tohoto srovnání každá z těchto entit vyjde? O odpověď se na vídeňské konferenci We Are Developers pokusil Hermann Hauser, který má k čipům co říci, v roce 1978 totiž spoluzakládal Acorn Computers.
Celý život věnoval technologiím, především robotům s umělou inteligencí. Dnes má Vladimír Mařík, ředitel Českého institutu informatiky, robotiky a kybernetiky, velkou radost z významných pokroků v oblasti člověkem tvořených inteligentních strojů. Zároveň ale neskrývá strach z těch s lidskou tváří a z podceňovaných investic do bezpečnostních systémů.