limit pro neplacení sociálního pojištění 2018 - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu limit pro neplacení sociálního pojištění 2018, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Začátek každého roku přináší řadu změn. Z hlediska daňových povinností tomu není jinak. Daňové novinky platné se začátkem roku se týkají kupříkladu paušální daně a limitů DPH. Od začátku roku 2023 se tak změnil limit pro registraci plátců daně z přidané hodnoty. Limit se výšil z jednoho milionu na dva. Stejně tak platí nová hranice pro přihlášení k paušální dani, ta se nyní dělí na tři příjmová pásma.
Znovuzvoleného předsedu Českomoravské konfederace odborových svazů (ČMKOS) Josefa Středulu k prezidentské kandidatuře vyzval Miloš Zeman. Středula dlouhodobě sympatizuje s levicovou politikou a bývá často spojován se sociální demokracií. Pravidelně se vyjadřuje k české ekonomice, během pandemie bojoval třeba za vyšší nemocenskou. Nikdy nebyl členem KSČ. Behem prezidentské superdebaty na České televizi z kandidatury na prezidenta odstoupil.
OSVČ vykonávající hlavní samostatnou výdělečnou činnost musí vždy platit měsíční zálohy na zdravotním pojištění. Pro příští rok se minimální měsíční záloha dle návrhu MPSV zvyšuje o 95 korun. Podívejme se v praktických příkladech, jaké budou OSVČ platit zálohy na zdravotním pojištění.
Osoby samostatně výdělečně činné mnohdy platí nejvíce z přímých daní na sociálním pojištění, které při výkonu hlavní činnosti nemůže být, na rozdíl od daně z příjmu, nulové. Jak vysoké budou platit OSVČ zálohy v příštím roce? Které OSVČ si sáhnou hlouběji do kapsy?
Při výkonu hlavní samostatné výdělečné činnosti musí OSVČ platit vždy měsíční zálohy. Minimální měsíční záloha se pro příští rok zvyšuje o 253 korun. Více zaplatí na sociálním pojištění i OSVČ s nadstandardními zisky.
Dlouhodobé financování důchodů na dluh by nemělo být standardem. Důstojné peníze si ale zaslouží i stávající penzisté. Daňová reforma, která by měla nalézt další zdroje, ještě chvíli potrvá, říká ministryně sociálních věcí Jana Maláčová (ČSSD).
Někteří zaměstnanci si chtějí z různých důvodů ke svému hlavnímu pracovnímu poměru přivydělat. Jaké jsou možnosti a s čím počítat?
Při výkonu hlavní samostatné výdělečné činnosti se vždy platí daň z příjmu fyzických osob, sociální pojištění a zdravotní pojištění. Jak se liší zdanění živnostníků dle dosaženého hrubého zisku? Proč není zdanění efektivně vždy stejné?
Mezi zdanitelné příjmy patří i některé ostatní příjmy dle zákona o dani z příjmu. Podívejme se na některé z nich v praktických příkladech.
Podnikající zaměstnanci nemohou svého zaměstnavatele požádat o roční zúčtování daně a musí si za rok 2018 sami vyřídit podání daňového přiznání a vyplnit přehledy o příjmech a výdajích. Jak se může lišit zdanění si ukážeme v praktických příkladech.