litecoin - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu litecoin, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Investice do kryptoměn připomínají globální mánii, obchodovat s digitálními měnami zkoušejí statisíce až miliony drobných střadatelů po celém světě. Není divu, vidina zisku je lákavá. Obchodování s virtuálními měnami se ale neobejde bez řady rizik.
Bitcoin i kurzy dalších kryptoměn jako ethereum, chainlink, polkadot, litecoin, monero či XRP charakterizují prudké výkyvy - volatilita. Podívejte se na přehled aktuálních cen jednotlivých digitálních mincí, které na přelomu let 2020 a 2021 prudce zdražily.
Vidina ohromujících výnosů dál láká investory do bitcoinu a dalších kryptoměn, avšak i na zisky ze spekulací na virtuální měny se váže daňová povinnost. Termín odevzdání daňového přiznání se blíží a následující článek připomíná, jaké povinnosti mají držitelé virtuálních měn, kteří se rozhodli část svého jmění prodat.
Pro řadu lidí se stal synonymem kryptoměn bitcoin, po jeho prudkém zhodnocení však investoři a spekulanti hledají nové příležitosti, jak rychle zbohatnout. V Česku je v tomto kontextu poměrně populární litecoin.
K čemu kryptoměny jsou, jak fungují a jak je využívat? Stojí jejich zhodnocení na reálných základech a k čemu je blockchain? Podobné otázky si v důsledku masové obliby bitcoinu a dalších kryptoměn klade stále více lidí.
Kolik bitcoinů existuje? Řadu začínajících investorů může tato otázka zmást, jelikož v přehledu nejrozšířenějších kryptoměn najdou jak „bitcoin“, tak „bitcoin cash“ či „bitcoin SV" nebo „bitcoin gold". Přestože hodnota bitcoinových klonů vůči originálu postupně klesá, obezřetnost je stále na místě.
Bitcoin a další kryptoměny nabízejí řadu způsobů, jak vydělat. Jedním z nich je i takzvaná těžba, tedy „dobývání“ nových digitálních mincí. Podobně jako v případě zlata či uhlí jde o energeticky poměrně náročný proces, na rozdíl od dobývání surovin ale lze kryptoměny teoreticky těžit i v domácích podmínkách.
Dominantní kryptoměna zakolísala. V úterý se její cena prudce propadla pod 46 tisíc dolarů, v mezidenním srovnání bitcoin odepsal přes 15 procent. Ještě hůře na tom byl s 22procentním propadem ether, silněji než bitcoin byly zasaženy i ChainLink či Litecoin. Trh s digitálními měnami zakolísal nejvíce za poslední měsíc.
Bitcoin představuje nejrozšířenější kryptoměnu, jejich počet se ale řádově pohybuje v tisících. Nechybí mezi nimi ani klony bitcoinu, které se liší jen úpravou názvu a kódu, stejně jako "měna" Dogecoin inspirovaná internetovým vtípkem. Přehled několika nejznámějších digitálních měn přinášíme níže.
Nejrozšířenější virtuální měny bitcoin a ether nepřestávají posouvat své cenové rekordy. V posledních týdnech ale nejvíce vydělávají investoři, kteří vsadili na kryptoměnovou obdobu akcií burzy digitálních měn.