litecoin - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu litecoin, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Držitelé bitcoinu se už celkem napakovali. Vyvstává chamtivostí hnaná otázka, na čem se dá teď ve světě krypta dál „nahrabat“. Pokud by se měl svět virtuálních měn dál ubírat podle některých svých ustálených zákonitostí, tak má odpověď cenu milionů. Záleží, jak moc bude během následujících dní potřeba rozlišovat mezi bitcoinem a „kryptem“.
Největšího světového výrobce kryptoměnových bankomatů, pražskou firmu General Bytes, zasáhl hackerský útok. Podle statistik portálu Coin ATM Radar už vyrobila General Bytes skoro deset tisíc provozovaných „bitcoinmatů“, což je nejvíce na světě. Celková způsobená škoda provozovatelům jednotlivých strojů zakoupených od General Bytes jde do desítek milionů korun.
Kryptospekulanti by měli být ostražitější než v minulosti. Finanční správa se chystá častěji doměřovat nepřiznané zisky z prodeje bitcoinu a spol. Zároveň platí, že její nástroje a znalosti problematiky jsou pokročilejší než v letech 2017 či 2018, kdy se z digitálních měn poprvé stal masový fenomén mezi retailovými investory, kteří leckdy pohádkově zbohatli doslova přes noc. Jak tedy správně danit zisky z obchodování s virtuálními měnami? Server E15.cz na toto téma připravil velký shrnující článek.
Kryptospekulantům otrnulo a po strastiplném podzimu se začátkem letošního roku osmělili k opětovnému nasypání peněz do virtuálních měn. Autorovi Kryptografu týdne se už zase sbíhají dotazy, které kryptoměny teď nakupovat. Sentiment retailových investorů se zjevně začíná pomalu otáčet. Pomiňme na chvíli skutečnost, že takové dotazy měli ziskuchtivci vznášet hlavně před čtvrt rokem, a ne nyní. Na základě historické paralely lze nyní vykreslit scénář, co by se mohlo v dohledné budoucnosti dít s jedním z ...
Možnosti kryptoměnových plateb jsou nejen v Česku bohatší, než se zdá. Platit bitcoinem kafe je navíc mnohem pohodlnější než před pěti lety. Nejen kvůli tomu, že na poplatcích už nikdo nemusí utrácet víc než za samotné zboží. Známých firem akceptující kryptoplatby v Česku postupně přibývá.
Jazykový model ChatGPT by nejspíš mohl částečně nahradit i práci portfolio manažerů. „Umělá inteligence“ zvládá generovat strukturované a smysluplné odpovědi na libovolná témata včetně investic a hodit se to může i kryptonadšencům. Navzdory letošnímu zotavení cen kryptoměn zůstávají jejich kurzy hluboko pod maximy z roku 2021 a mnoho spekulantů nadále jen počítá ztráty. Možná by neprodělali tolik, kdyby si nechali poradit od umělé inteligence. Její rady nejsou horší než některé zakořeněné poučky.
Nejrozšířenější kryptoměna má za sebou zvláštní rok. Kvůli všeobecné nejistotě na finančních trzích v důsledku války na Ukrajině a zvyšování sazeb v USA se cena bitcoinu pohybovala ve značně těsném závěsu za vývojem technologického indexu Nasdaq. Na druhou stranu jde o míru korelace, která je čtvrtletí od čtvrtletí slabší. Kmitání krypta v rytmu akcií podnítilo kritické hlasy, podle nichž za takové situace nedává smysl považovat bitcoin za prostředek diverzifikace investičního portfolia. V případě ...
Připomínat si adventní období roku 2017 je cenné dodnes. Tím spíše, čím jsou ty vzpomínky pro řadu lidí bolestivější. Před pěti lety bitcoin poprvé vstoupil do povědomí širší veřejnosti. Nastala mánie, kdy o kryptoměnách coby receptu na zaručený výdělek najednou hovořili třeba i fitness trenéři či obecně příslušníci profesí, u nichž byste investiční tipy nehledali. Skončilo to nepřekvapivě. Polozapomenutá pachuť zhroucených snů o zbohatnutí ale o sobě dává vědět tím intenzivněji, čím prudčeji míří cena ...
... padl bitcoin nebo litecoin, něco decentralizovaného a...
Pro některé bitcoinisty je teď těžší vyrovnávat se s posměchem takzvaných nocoinerů než s propadem hodnoty své investice. Do bitcoinu a spol. se teď s řečmi o Ponziho schématu či brzkém pádu na nulu trefují i velká jména českého byznysu: miliardáři Ivo Lukačovič či Jan Barta. Pesimistické prognózy sdílí i zakladatel fondu Vltava Daniel Gladiš. Profesor ekonomie Ladislav Krištoufek by sice tyto jezdce kryptoapokalypsy tak vážně nebral, aspoň špetka pravdy ale na jejich tweetech je. Na druhou stranu držitelé...