Lithium cesko - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu Lithium cesko, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Slovenská společnost Voltia se zabývá vývojem a konstrukcí elektrických dodávek, úzce při tom spolupracuje s automobilkou Nissan. Klienty má Voltia v 17 zemích Evropy a připravuje se ke vstupu na severoamerický trh. Aktuálně také jedná o evropském partnerství s logistickou firmou DPD.
V Evropě se loni prodalo nejvíce elektromobilů a celý starý kontinent nyní urychleně vytváří zázemí pro jejich výrobu. Zatímco roky přenechával produkci baterií do elektroaut zahraničním firmám, nyní se chce tahoun přechodu na zelenou ekonomiku do tohoto byznysu co nejvíce zapojit. Bloomberg odhaduje, že do roku 2030 vzroste evropský podíl na jejich produkci ze sedmi procent na téměř třetinu.
Koncern Volkswagen zbuduje do roku 2030 v Evropě šest „gigatováren“ produkujících baterie do elektromobilů. Zvažuje, že jednu z nich postaví v Česku, na Slovensku nebo v Polsku. Pokud by německý gigant vybral Česko, celková investice všech zapojených stran by činila asi padesát miliard korun a umožnila vznik řádově dvou tisíc pracovních míst. Deníku E15 to sdělil vicepremiér Karel Havlíček (za ANO), jenž se účastní vyjednávání i se Škodou Auto, která je součástí koncernu, a s energetickou společností ČEZ.
Spojené království bude v listopadu hostit odloženou klimatickou konferenci OSN, na níž se bude řešit také pokrok, jakého lidstvo dosáhlo v boji proti klimatickým změnám. „Smyslem je ukázat, že svět nezvratně a stále rychleji směřuje k nízkouhlíkové ekonomice,“ říká diplomat John Murton. Na setkání bude zastupovat Velkou Británii a v úterý vystoupí jako hlavní host on-line konference Green Growth, kterou s podporou britského velvyslanectví pořádá Britská obchodní komora v ČR.
Německá automobilka Volkswagen oznámila, že v Evropě do roku 2030 vybuduje šest továren na výrobu baterií pro elektromobily. Jedna z nich by mohla stát i v Česku, o čemž už tuzemská vláda s VW jedná. Rozhodnutí koncernu, největšího světového výrobce aut, se stalo součástí strategického evropského úsilí vymanit se v oblasti elektromobility z dosavadní závislosti na dodavatelích z Asie.
Německá automobilka Volkswagen plánuje mít do roku 2030 v Evropě šest továren na výrobu baterií. Jedna z nich by mohla stát v České republice, uvedl automobilový koncern, jehož součástí je i mladoboleslavská Škoda Auto. Volkswagen si tak chce zajistit dostatečné dodávky pro své elektromobily a zároveň se připravit na konkurenční boj s ostatními výrobci elektrických aut, jako je například americká společnost Tesla.
Baterie a vozík tvoří doposud nevídaný celek, který je optimálně sehraný. Výhody lithium-iontové technologie, mezi které patří především možnost rychlého a průběžného dobíjení v krátkém čase, dovolují flexibilní využití vozíku 24 hodin denně 7 dní v týdnu. Jsou tu ale i další výhody
S investorskými sázkami na lithium to není jednoduché. Přestože se svět snaží tvářit elektrofilně až za hrob, na cenách důležité baterkové suroviny to prostě není vidět. Přesto se jedna specifická sázka na lithium vyplácí. Paradoxně na to domácí v českém Cínovci.
Fandové elektromobilů přesouvají pozornost z Asie a Ameriky do Evropy. Právě starý kontinent očekává v příštích letech největší růst prodeje automobilů „na baterky“ – vzhledem k přísným emisním normám i zeleným stimulům. Evropě ale hrozí, že z takového boomu budou nejvíc těžit asijské firmy, které už mají ve výrobě baterií velký náskok.
Cena zlata v prvním pololetí stoupla o více než 15 procent, cena bitcoinu téměř o čtvrtinu. Naopak technické kovy jako platina či palladium kvůli omezení výroby v autoprůmyslu a elektrotechnice během epidemie koronaviru ztrácely. Z komodit se propadly hlavně ceny ropy. Vyplývá to z údajů agentury Bloomberg a komentářů analytiků.