lithium těžba - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu lithium těžba, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Server E15.cz přináší přehled důležitých zahraničních témat, která by vám dnes neměla uniknout.
Fandové elektromobilů přesouvají pozornost z Asie a Ameriky do Evropy. Právě starý kontinent očekává v příštích letech největší růst prodeje automobilů „na baterky“ – vzhledem k přísným emisním normám i zeleným stimulům. Evropě ale hrozí, že z takového boomu budou nejvíc těžit asijské firmy, které už mají ve výrobě baterií velký náskok.
Další termín v plánované výstavbě jaderného bloku padl. Původně měly stát a polostátní firma ČEZ podepsat rámcovou smlouvu do konce minulého roku, poté vedení firmy ohlásilo březen a nyní cílí energetický gigant na červen.
...) pokračovat v přípravě těžby lithia u Cínovce v... provedeny mimo lokalitu, těžba zatím nezačne.
Hledá se nový generální ředitel či ředitelka Úřadu práce ČR. Kritéria výběru jsou podle ministryně práce Jany Maláčové striktně daná: „Musí to být především odborník, dobrý osvědčený manažer, který zvládne přesunout úřady práce do 21. století.“
Energetická společnost ČEZ podle ministra průmyslu a obchodu Karla Havlíčka zvažuje, že v příštích několika letech v severních Čechách postaví továrnu na lithiové baterie pro auta. Má jít o jednu z největších investic tohoto druhu ve střední Evropě. Na výrobu baterií chce firma spolu s investory z automobilového průmyslu využívat lithium z oblasti Cínovce v Krušných horách. Havlíček to řekl při návštěvě Berlína. ČEZ, ve kterém vlastní zhruba 70 procent stát, uvedl, že hledá partnery v technologiích a ...
Klíčová surovina do světových baterií vydatně zlevňuje. Ceny lithia jsou v současnosti o takřka 35 procent nižší, než byly na počátku roku 2018. Výsledkem pádu hodnot tohoto kovu je i soumrak akcií těžařských společností včetně australské European Metals Holdings, která hodlá těžit na tuzemském Cínovci. Částka 870 milionů korun, za kterou skupina ČEZ zvažuje koupit v těžaři těsnou majoritu, tak ve srovnání s názorem burziánů na lithium působí jako relativně vysoká.
Všichni známe vyprávění Josefa Čapka o tom, jak si pejsek s kočičkou pekli k svátku dort a namíchali do těsta, na co přišli. Buřt, kosti, hlavu z husy, čokoládu, myš. Když výsledek jejich snažení nedopatřením sežral cizí pes, ještě čtrnáct dní hekal a naříkal v nedalekém křoví.
Australská těžařská společnost European Metals Holdings Limited se podmínečně dohodla s českou energetickou firmou ČEZ Group na strategickém partnerství a výrazné investici do projektu těžby lithia na Cínovci. V případě dokončení dohody získá ČEZ za 34,06 milionu eur (870,4 milionu korun) podíl 51 procent ve firmě Geomet, české dceřiné společnosti EMH, která vlastní práva na těžbu.
Slovenský investiční žralok zcela opustil finanční skupinu, jíž byl po dlouhá léta hlavní tváří. S akcionáři skupiny, která se chce soustředit na konzervativnější investice, však nadále spolupracuje, a to ve fondu kvalifikovaných investorů.