lom čsa czech coal - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu lom čsa czech coal, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Čtyři stěžejní energetické a těžební podniky ze skupiny Sev.en Energy finančníka Pavla Tykače v Česku byly loni v součtu ve ztrátě 1,7 miliardy korun. Informaci přinesl týdeník Hrot.
Energetická skupina Sev.en Energy finančníka Pavla Tykače získala podíl 17,1 procenta v americkém producentovi metalurgického uhlí Corsa Coal Corp. Za akcie zaplatila 3,6 milionu kanadských dolarů (zhruba 65 milionů korun). V metalurgickém těžebním průmyslu vidí firma dlouhodobý potenciál.
Společnost Severní energetická, která těží hnědé uhlí v lomu ČSA, má za sebou významný mezník při postupném útlumu těžby. Na konci loňského roku přestala těžit skrývku. V následujících letech už bude těžit pouze uhlí. „S ukončením těžby se počítá v roce 2024,“ potvrdil deníku E15 nový předseda představenstva Severní energetické Milan Krob.
Podnikatel Pavel Tykač získá prostřednictvím lucemburské firmy Haltixar výlučnou kontrolu nad těžařskou firmou Severní energetická. Spojení obou společností povolil Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS). Rozhodnutí je pravomocné. Tykač ovládá skupinu Czech Coal Group. Severní energetická provozuje například hnědouhelný povrchový lom ČSA, úpravnu hnědého uhlí v Komořanech a elektrárnu Chvaletice.
Úsilí Severní energetické zlevnit plánovanou hlubinnou těžbu hnědého uhlí v bočním svahu lomu ČSA se naplnilo. Obvodní báňský úřad v Mostě firmě, která se začleňuje zpět do společnosti Czech Coal, povolil přejít z méně výhodné metody chodbicování na levnější stěnování. Ročně by společnost Jana Dienstla a Pavla Tykače měla takto získat navíc 200 tisíc tun uhlí. Těžba by měla skončit v roce 2022 současně s koncem povrchového dobývání.
... pod křídla společnosti Czech Coal Pavla Tykače, bude... letech těžby na lomu ČSA šetřit. Po oznámení... bočních svazích povrchového lomu ČSA. Firma požádala Český...
V Česku zvítězila myšlenka vsadit na jaderné elektrárny. Za 25 let by měly vyrábět více než polovinu domácí spotřeby. Do té doby budeme pálit uhlí. Severočeské doly se zakousnou do krajiny u lomu Bílina, kde byly prolomeny těžební limity. Dostatek energie je pro český průmysl a export životní nutností. Pohání totiž mimo jiné i stále úspěšnější automobilky a více než 140 výrobců autodílů.
Severní energetickou zřejmě ovládne Pavel Tykač prostřednictvím lucemburské společnosti Haltixar, za kterou podle databáze Prodata právě Tykač stojí. Haltixar už podal na Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) žádost o schválení změny majetkových podílů. Firma nedávno oznámila, že ji opustí akcionář Tomáš Fohler. Právě jeho podíl Tykač kupuje. Potvrdil to jeho mluvčí s tím, že se finančník nově stane většinovým vlastníkem Severní energetické. Cenu za koupi neuvedl.
Severní energetická uzavře hlubinný hnědouhelný důl Centrum, poslední svého druhu v České republice. Limity těžby hnědého uhlí, které zůstaly na Mostecku zachovány, neumožňují podle firmy jeho další rozvoj. Poslední stěna by v rámci platného povolení měla být dotěžena na jaře příštího roku.
Jeden ze spoluzakladatelů Severní energetické, Tomáš Fohler, potvrdil ukončení své účasti ve firmě. Je to prý reakce na rozhodnutí vlády, jež neprolomila limity těžby v povrchovém dole ČSA, který této společnosti patří. Fohler hodlá akcie prodat, ve firmě drží třicet procent.