Luděk Sekyra - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu Luděk Sekyra, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Charakter osmé městské části se po přelomu tisíciletí zásadně proměnil. Někdejší industriální pražskou část, jejíž charakter tvořily přístavní a skladové budovy a dělnické domy, v roce 2002 tvrdě zasáhly povodně. Následná obnova nastartovala zejména v Karlíně a později i na Palmovce intenzivní výstavbu. Dnes je z osmičky jeden z nejlukrativnějších kancelářských okrsků v Praze.
Jedna z nejcennějších českých značek Pilsner Urquell se dočkala moderní interaktivní a multimediální expozice pro široké publikum. Ironií je, že za ní nestojí vlastník plzeňského pivovaru, japonská skupina Asahi, ale soukromí investoři. A řada z nich je původem z Velké Británie, ačkoli na Česko mají dlouhodobé vazby. Hlavní roli mezi investory však hraje rodina pražského developera, původem amerického právníka s íránskými kořeny Thomase Samiiho. Zážitkové centrum nazvané Pilsner Urquell: The Original Beer ...
Mluvili jsme s miliardářem Markem Dospivou a jeho čtyřmi klíčovými manažery přes nemovitosti o budoucnosti realitního byznysu investiční skupiny Penta Investments a o tom, jak se jí podařilo v tomto odvětví na rozdíl od jiných investorů tak rychle uspět. Penta si podmanila Prahu, získala silné partnery a chystá těžký kalibr pro expanzi na Západ. Tento text vyšel v nejnovějším čísle E15 magazínu, který vychází právě dnes. Většinu článků z magazínu najdete v plném znění v premiové části webu E15. Vycházet ...
Správa železnic má v rukou pravomocné stavební povolení pro rekonstrukci nádraží na pražském Smíchově a v následujících dnech by měla vybrat zhotovitele první části stavby. Smíchovské nádraží, jehož nynější budova stanice byla postavena v padesátých letech minulého století, tak nyní čeká zcela zásadní proměna. Odhadované náklady na celou stavbu jsou 4,1 miliardy korun. V budoucnu by se nádraží mělo stát součástí dopravního terminálu, který plánuje hlavní město.
Realitní magnát zažívá v posledních letech velký comeback. Po desítkách let příprav se mu podařilo rozjet velké rozvojové projekty na Smíchově a v Karlíně za desítky miliard korun.
Hlavní pěší bulvár, který povede skrze dvacetihektarový bytový a komerční komplex Smíchov City, ponese jméno letos zesnulé americké ministryně zahraničí českého původu Madeleine Albrightové. Návrh developerské firmy Sekyra Group už posvětila místopisná komise pražské rady. Developer Luděk Sekyra chce ulice v právě budovaném projektu Smíchov City pojmenovat po slavných ženách, které se ve 20. a 21. století zasloužily o boj proti totalitě.
Karlín je dnes pro firmy jednou z nejvyhledávanějších pražských adres. V dohledné době mu však začne vyrůstat zdatná konkurence. Už od roku 2024 by mělo každý rok v metropoli přibýt téměř 200 tisíc čtverečních metrů nových kanceláří.
Hlavní město čeká nová budoucnost. Zatímco v uplynulých desetiletích developeři skupovali pozemky, plánovali jejich zástavbu a dohadovali se s úředníky o nezbytná razítka, nyní se začalo stavět. Pražský Institut plánování a rozvoje nedávno spočítal, že největší rozvojové lokality čítají dohromady 940 hektarů a mohlo by na nich vzniknout bydlení až pro 154 tisíc obyvatel a kanceláře pro více než 200 tisíc bílých límečků. Komu tyto pozemky a budoucnost Prahy patří?
Filozofie ho provází celý život. Na půdu světových univerzit ovšem nevstoupil jako student nebo profesor, ale jako filantrop. „Chci český veřejný život provázat s intelektuální diskuzí, která vládne na Západě,“ popisuje Luděk Sekyra svůj záměr.
Slovo dědictví zní lidskému uchu velmi příjemně. Obvykle znamená více či méně očekávaný přísun peněz či jiných statků, o které se jejich nabyvatel nemusel nijak zasloužit. Když však nejde jen o pár korun, ale o miliony či miliardy, může se stát z dědictví pořádné drama. Takových případů nebylo v historii málo. Jak důležité je ve světě byznysu myslet na budoucnost, připomněl naposledy nečekaný odchod nejbohatšího Čecha Petra Kellnera.