lukáš hradský - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu lukáš hradský, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
S nedostatkem kvalifikovaných pracovníků na trhu práce se potýkají zaměstnavatelé ve většině oborů. K nejvíce zasaženým segmentům patří dlouhodobě vodní doprava na tuzemských tocích. Například kapitáni schopní řídit nákladní lodě často upřednostní práci v zahraničí, typicky v Německu či Holandsku, kde dostávají vyšší mzdu. Jedna z největších lodních společností v Česku, Evropská vodní doprava – Sped, proto vydala inzerát poptávající kapitány do služby. Posily se snaží ulovit i konkurenční rejdařství České ...
Ředitelství vodních cest (ŘVCČR) zahájilo prohlubování nejdelší české řeky v devíti úsecích mezi Prahou a Mělníkem. Stavbu za 127 milionů korun ze Státního fondu dopravní infrastruktury má společnost Zvýšení ponorů na Vltavské vodní cestě dokončit do konce roku. Po vůbec prvním zvýšení povoleného ponoru ze 180 na 220 centimetrů budou moci rejdaři převážet až o pět set tun více nákladu na jedné lodi, polepší si až o třetinu. Podvodní bagry budou hrabat například v Troji, Modřanech nebo na Štvanici.
Vltavská vodní cesta od Prahy k soutoku s Labem projde v příštích třech letech velkou modernizací. Ředitelství vodních cest (ŘVC) uspělo s projektem u Evropské komise, která minulý týden schválila jeho financování z nového evropského zdroje Connecting Europe Facility (CEF). Celkové náklady odhaduje investor na 1,3 miliardy korun, z toho CEF dodá 85 procent.
Řidiči už nechybějí pouze na silnicích, nýbrž i na vodě. Nadějní kluci raději dělají plavčíky za malé peníze, než by se postavili jako kapitáni na velitelské stanoviště a převzali za loď odpovědnost. S patřičným ohodnocením. Tak se tento týden vyjádřil v deníku E15 rejdař Lukáš Hradský. Škarohlída by mohlo napadnout, jestli tím částečně nevysvětlil tolik propíraný problém nízkých českých mezd.
Ještě před deseti lety bylo povídání s českými rejdaři plné nářků nad nesplavností českého Labe a neschopností státu vystavět potřebné zdymadlo u Děčína. Nyní se zásadní téma sice nevytratilo, říční byznys ale mezitím vybujel jinde. „Máme třeba smlouvy na přepravu do Rotterdamu, na Rýnu je splavnost celoroční,“ říká Lukáš Hradský, jehož společnost Evropská vodní doprava – Sped se plaví většinou po západoevropských řekách a kanálech.
Labe je už třetí měsíc ucpané povodňovými nánosy, nákladní plavba se dá provozovat jen se ztrátou a stát není schopen situaci urychleně řešit. Tak se dají stručně shrnout nářky labských rejdařů. Povodeň řeku zanesla nepořádkem, a lodě tak musejí většinu cesty plout s ponorem o dvacet až padesát centimetrů menším než obvykle.
Názor, který nejhalasněji prosazuje šéf ČSSD Bohuslav Sobotka, že nejčistším řešením současné politické krize jsou předčasné volby, má silné zastání v byznysu. Zhruba dvacítka ekonomů, šéfů a majitelů firem, které oslovil deník E15, důvěru v Rusnokovu vládu nemá.
Odvětví dopravy se tradičně považuje za jeden z nejcitlivějších lakmusových papírků ekonomiky. První letošní čísla ministerstva dopravy nenabízejí optimistický pohled. Všechny druhy dopravy zaznamenaly v prvním čtvrtletí významný pokles přepravených objemů zboží, silnice má dokonce nejhorší výsledek za poslední nejméně čtyři roky.
Vláda projedná návrh podpory dálkové říční dopravy. Ten podle mluvčího ministerstva dopravy Martina Nováka vychází z návrhu kompenzací za nesplavné dny na Labi, který v minulosti schválila Evropská unie.
Tuzemští říční dopravci se letos patrně budou muset obejít bez státní podpory, která jim kompenzuje ztrátu na tržbách během dní, kdy se kvůli nízké hladině Labe říční plavba ekonomicky nevyplatí. Ministerstvo dopravy letos na tyto dotace nemá prostředky. Dnes to řekl Martin Novák z tiskového odboru ministerstva dopravy. Ministr dopravy Pavel Dobeš přitom v polovině loňského prosince rejdařům dotace ve výši deseti až 12 milionů korun přislíbil.