magazíny pro ženy - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu magazíny pro ženy, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Sovětská vesmírná stanice Mir měla Zemi obíhat jen tři až pět let, nakonec ale na orbitu strávila dlouhých 15 let. Ve vzdálenosti cca 400 kilometrů od zemského povrchu obíhala celkem 5519 dní a dlouhou dobu tak držela rekord v délce pobytu ve vesmíru (pro srovnání ISS má momentálně přes 8 tisíc). Celkem naši planetu oběhla 86331krát a za tu dobu se na ní vystřídalo 104 kosmonautů z různých zemí a dodnes se pyšní několika rekordy.
Na sítích se šíří nesmysly, že nás Bill a Melinda Gatesovi chtějí očipovat. Pravda je samozřejmě jinde. Nejštědřejší donátoři světa chtějí, aby zbytečně neumíraly děti v rozvojovém světě a nejnověji se zaměřují na rovnoprávnost žen. Billa zná každý, ale znáte Melindu? Seznamte se.
Seriál Bridgertonovi hýbe světem hned od své premiéry na Netflixu. Jde o dílo kultovní producentky a scenáristky Shondy Rhimesové, která změnila pravidla americké televize a vydělává desítky milionů dolarů ročně. Kdo je žena, jejíž Chirurgové a další seriály baví miliony lidí na planetě?
Americké pohádky jsou pro české čtenáře a diváky možná trochu divné a těžko pochopitelné. Jejich hlavním tvůrcem je legendární spisovatel a kreslíř Dr. Seuss, který stále patří k nejprodávanějším autorům světa. Micheala Jacksona asi znáte, ten je dnes podle odhadů Forbesu nejlépe vydělávající nežijící celebrita, Dr. Seuss, kterého nejspíš neznáte, je hned za ním. Kdo to byl a proč jsou jeho pohádky tak úspěšné?
V žebříčcích nejbohatších lidí světa i Česka a Slovenska je žen méně než poskrovnu. Přesto je mnoho takových, které se nebály pustit do vlastního podnikání a uspěly. Svůj majetek přitom vybudovaly v rozličných oborech od pojišťovnictví přes výrobu nábytku až po moderní technologie.
Stala se nejbohatší spisovatelkou a celou jednu generaci dětí hrající počítačové hry přiměla zase číst knihy. Populární autorka nespí ani nyní a ve své nové knize reflektuje pandemii. Novou knihu věnuje dětem, které trpí kvůli neutěšené situaci ve světě způsobené dopady nového typu koronaviru na společnost. O utrpení toho dnes velmi slavná žena ví sama až dost.
Nový díl našeho seriálu ze startupového prostředí vám představí další trojici dam. První pracuje na tom, aby u nás mohly vzniknout přelomové technologie a produkty přispívající k udržitelnější budoucnosti naší planety. Druhá jako provozní ředitelka dělá na platformě, která startupům pomáhá najít ty správné lidi. Třetí založila platformu pro vytváření oborových komunit mikroinfluencerů, do které po necelých dvou letech přišel strategický investor Heureka Group.
Kdo z těch, kteří mohou, dává nejvíce na výzkum koronaviru, případně na vývoj vakcíny proti nemoci COVID-19 nebo na tlumení společensko-ekonomických následků pandemie? Odpověď většiny lidí by byla Bill Gates. Někteří by možná dodali, že to dělá zištně a odkazovali by na internetové zkazky o tom, že sám celou šlamastyku kolem čínské chřipky vymyslel, aby ji pak sprovodil ze světa a zbohatl na tom.
Předvolební rok ve Spojených státech je mimořádně napjatý. Kromě koronakrize se v létě potýkaly s rozsáhlými nepokoji, které dosud zcela nevyhasly. Vyvolala je smrt černocha George Floyda po policejním zásahu. Protesty rozvířily širokou debatu o militarizaci policie, rasismu, sociální nerovnosti a frustraci z pandemie. Patrně i povzbudily různé radikály, kteří dlouhodobě tyjí z hlubokého společenského příkopu v zemi.
Když Plzeňský Prazdroj dělá nový produkt nebo balení, dívá se na něj hned od začátku i očima udržitelnosti. Svůj byznys právě se strategií udržitelnosti významně propojil. Pivovarnictví nyní kvůli pandemii prochází těžkým obdobím a trpí hlavně pohostinství. „Snažíme se pomáhat. Celý řetězec kolem piva je pro ekonomiku obrovsky přínosný,“ říká šéfka udržitelnosti a firemních vztahů pivovarské skupiny Pavlína Kalousová.