magnetofonové kazety - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu magnetofonové kazety, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Myšlenka Kunsthalle čili Umělecké galerie se zrodila v roce 2015, kdy manželé Pudilovi koupili zchátralou Zenglerovu trafostanici na pražském Klárově. Po více než šesti letech je rekonstrukce u konce a Kunsthalle zahajuje provoz. „Až se po pandemii vrátí všechno k normálu, galerii může navštěvovat až 200 tisíc diváků ročně,“ odhaduje miliardář Petr Pudil, který se svou manželkou galerii prostřednictvím nadace The Pudil Family Foundation řídí. Miliardář poskytl E15.cz rozhovor výhradně ke Kunsthalle, na ...
Petr Ferenc je spoluzakladatel časopisu HIS Voice, vědecký pracovník Českého muzea hudby a popularizátor turntablismu v Čechách. Víte, co je to turntablismus? A krautrock?
Svobodně poslouchat muziku kdykoli a kdekoli. Takový nápad se zrodil v hlavách jednoho ze zakladatelů společnosti Sony Akoi Mority a inženýra Nobutoši Kihary v sedmdesátých letech minulého století. Jejich úsilí se zúročilo v roce 1979, kdy 1. července představili světu Walkman – malý přenosný přehrávač hudby z magnetofonových kazet. Společnost Sony tipovala na první měsíc prodej pět tisíc kusů. Bylo jich šestkrát tolik.
Vypařování, tedy proces přeměny skupenství kapaliny na plyn, je všeobecně známým jevem, který v sobě skrývá neuvěřitelné množství energie a děje se de facto neustále a všude. Inženýři z Kolumbijské univerzity se v rámci snahy najít další zdroj obnovitelné energie jali tento proces zkoumat a nedávno přišli s objevem, který může znamenat revoluci: vyvinuli takzvané hygroskopicky poháněné umělé svaly, které jen díky změnám ve vzdušné vlhkosti dokážou generovat elektřinu.
Archiv Českého rozhlasu vynese čas od času na světlo záznamy, o nichž si odborníci léta myslí, že už jsou definitivně ztracené. Před lety se tak rozhlasu podařilo nalézt záznam hlasu spisovatele Karla Čapka a dirigenta Václava Talicha. Naopak se stále nedaří najít záznam hlasu autora Mužů v ofsajdu Karla Poláčka. „Stále také nemáme originální pásky z procesu s Rudolfem Slánským, ale víme, že někde musí být,“ říká šéfka archivních a programových fondů veřejnoprávního rozhlasu Eva Ješutová.
Japonští elektrotechničtí giganti, kteří se pod tlakem korejské a čínské konkurence topí v obřích ztrátách, dostali další úder. Mezinárodní ratingová agentura Fitch nyní srazila jejich úvěrové známky do spekulativní kategorie. Důvodem je slabost podnikatelských aktivit obou firem a nevalné vyhlídky na budoucí oživení.
Vydělávat ovliňováním legislativy je jednodušší než soutěžit na svobodném trhu, říká předseda České pirátské strany a odpůrce zákonů ACTA, SOPA a PIPA Ivan Bartoš.
V současnosti je reprodukovaná hudba všudypřítomná, mnohdy víc, než je člověku milé. Před pouhým jedním lidským životem tomu ale tak ještě vůbec nebylo a drtivě převažovala živě hraná hudba. Změnil to až vynález dlouhohrající gramodesky v září 1931, díky němuž si mohli lidé poslechnout svou oblíbenou hudbu i z pohodlí domova.
Zpěvák a bubeník kapely Tata Bojs Milan Cais vystavuje ve Wortnerově domě do 20. března leccos z toho, co má pod kůží.
Na půdách škol leží mnohdy starožitné unikáty. Některé končí v muzeu, jiné na skládkách.