majetkové přiznání politiků - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu majetkové přiznání politiků, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Slovenskému předsedovi vlády Igoru Matovičovi se nedaří rozptýlit pochybnosti kolem investic své manželky. Lídr Obyčejných lidí a nezávislých osobností (OLaNO), jenž politickou kariéru vybudoval na boji s korupcí, mlží a snaží se svést vinu na jiné. Kauza by tak mohla poškodit jeho důvěryhodnost v očích Slováků. Matovičova strana si přitom musí dávat pozor na růst konkurence v podobě strany expremiéra Petera Pellegriniho HLAS – sociální demokracie (Hlas-SD).
Veřejnost zřejmě bude mít mít od příštího roku ztížený přístup k tomu, jaké nemovitosti, auta, podíly ve firmách, akcie či úvěry vlastní politici. Poslanci ze šesti klubů navrhli v novele zákona o střetu zájmů, aby měli lidé přístup k majetkovým přiznáním politiků až po podání žádosti, tedy aby se k informacím nedostal každý na internetu. A nejen to, omezit se má také nakládání s údaji v přiznáních.
Senátor a miliardář Ivo Valenta (Soukromníci) převede nejpozději začátkem příštího roku svůj majetek do svěřenského fondu. Důvodem je to, že ho zajímá hlavně politika. Napsal to dnes server iROZHLAS.cz. Valentovi patří mimo jiné loterijní společnost Synot Tip či většinový podíl ve společnosti Our Media, do které spadá například regionální televize Praha TV a Brno TV1, portál Parlamentní Listy či slovenský deník Pravda a jeho web Pravda.sk.
ANO bojuje o velká města, lidovci chtějí být nejsilnější stranou v Senátu. ČSSD se pokusí minimalizovat ztráty.
Podnikatelé, odpadlíci od větších stran, expolitici, odpůrci migrantů, aktivisté, a dokonce i cirkusáci. Nabídka na kandidátkách je i před letošními komunálními volbami pestrá.
Senátoři vrátili sněmovně novelu zákona o střetu zájmů, na jehož schválení nyní čekají komunální politici. Mnozí z nich totiž za současné situace nechtějí v podzimních volbách kandidovat, nynější znění zákona totiž po nich chce přiznávat i příjmy, movitý majetek, úvěry a další majetkové poměry. Novela, kterou nyní dostane zpátky k projednání sněmovna, tyto požadavky zmírňuje. Senát prosazuje další úpravu, která by vyšla obecním politikům vstříc. Situace se uklidnila, říká spoluautorka návrhu poslankyně ...
Strany už postupně představují své lídry do podzimních komunálních voleb, ale stovky současných politiků i nových kandidátů údajně dosud neví, jestli vůbec budou kandidovat. Stále totiž platí zákon o střetu zájmů, známý jako lex Babiš, který ovšem požaduje po všech starostech, radních a dalších obecních politicích, aby zveřejnili své majetkové poměry. Novelu, která má zákon zmírnit, vrátil Senát s návrhem změn do sněmovny. Ta musí podle Františka Lukla ze Svazu měst a obcí rozhodnout do června, jinak hrozí...
Ruský prezident Vladimir Putin si mezi lety 2011 až 2016 vydělal přes 38 milionů rublů (14 milionů korun) a na třinácti bankovních kontech má uloženo necelých 14 milionů. Vyplývá to z majetkového přiznání, které ruský vůdce podle zákona odevzdal jako kandidát v březnových prezidentských volbách. Přiznání v úterý na svých webových stránkách zveřejnila ruská volební komise.
Téměř třetina veřejných funkcionářů nepodala loni na podzim mimořádné majetkové přiznání v centrálním online registru. Vyplývá to z dnešní zprávy Českého rozhlasu na základě údajů ministerstva spravedlnosti. V registru je zhruba 38 tisíc politiků, úředníků, státních zástupců či soudců a mimořádné majetkové přiznání jich nepodalo 11 tisíc. Registr je veřejně přístupný.
Vláda se podle očekávání při projednávání ve Sněmovně postaví proti zúžení okruhu politiků, kteří musejí zveřejňovat majetková přiznání v centrálním registru. Podle tiskového odboru vydala nesouhlasné stanovisko k poslanecké novele, podle níž by se povinnost nevztahovala na komunální politiky, kteří za práci pro obec nepobírají mzdu. Týkala by se tak pouze starostů, místostarostů a radních, kteří jsou pro výkon funkce takzvaně dlouhodobě uvolnění.