Mají investoři držet hotovost - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu Mají investoři držet hotovost, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Dramatický nárůst cen plynu předznamenal velký investiční boom do výroby tepelných čerpadel, a to nejen u domácností, ale také u výrobců, kteří reagovali zvýšením výrobních kapacit. Některé z nich, jako třeba Acond z Milevska, se dokonce rozhodly výrobu zvýšit i řádově. Útlumu poptávky se po stabilizaci cen plynu nebojí. „Už před ukrajinskou krizí měla Evropská unie jasný plán na odchod od fosilních paliv. Tento proces se nyní ještě urychluje,“ říká šéf a spoluzakladatel společnosti Acond Jiří Hanus v ...
Na začátku roku 2022 ceny prudce rostly kvůli pandemickým výpadkům dodavatelského řetězce a bankovním účtům spotřebitelů naplněným hotovostí. Zdálo se, že práce na dálku zůstane a nezaměstnanost se blížila historickému minimu. Pro mnohé existoval skutečný pocit, že pandemická ekonomická krize je za námi. Ne všichni však byli tak optimističtí a netrvalo dlouho a z rozbíhající se inflace se stal hlavní problém pro trhy i běžné investory. Jak je to ale teď?
Developerská společnost Trigema oznámila jako jedna z prvních, že se částečně přesune k nájemnímu bydlení. Své další projekty k prodeji ale ani za současné situace na trhu s byty pozastavovat nechce. „Až úrokové sazby opět klesnou, tak se probudí poptávková strana trhu a bude hledat produkt. Akorát že nebude co nabízet. A pokud není co nabízet, cena logicky roste,“ říká zakladatel a předseda představenstva společnosti Trigema Marcel Soural.
Velké dilema řeší v posledních dnech akcionáři americké technologické společnosti Alphabet. Držet, či prodat cenné papíry? Část investorů znervózněla a během středy a čtvrtka se cena akcií propadla o přibližně deset procent. Stalo se tak poté, co trh příliš nenadchlo představení chatbotu Bard postaveného na umělé inteligenci a dostali proto strach z konkurence. Reakce burzovních hráčů se však zdá být přehnaná a pokles kurzu může být zajímavou příležitostí k nákupu.
Peníze investorům vrátíme, pokud to budou buď oni sami, či okolnosti vyžadovat, odpověděly na dotaz deníku E15 firmy, které prostřednictvím kryptoměnové společnosti Xixoio prodávaly veřejnosti virtuální tokeny. Před nákupem tokenů v minulosti varovala Česká národní banka. Podle názoru jedné z oslovených firem jsou potíže firmy Xixoio s policií cílenou akcí ze strany konkurence.
Poté, co vyklidila pozice na svém největším trhu v Číně a pozastavila byznys v Rusku, nyní Škoda Auto soustřeďuje hlavní pozornost na evropského zákazníka. Ten ale povážlivě chudne a nakupuje méně vozů. „Potíž je v tom, že se všechny převratné změny dějí naráz: vyšší úrokové sazby a náklady, oslabující kupní síla. Vzniká mix, který tlačí na likviditu,“ říká Klaus Zellmer, německý topmanažer, který se v létě po více než dvaceti letech na vrcholných postech v Porsche přesunul do pozice předsedy ...
Začínal jako montér na stavbách. Po třech letech zkušeností ze staveb založil vlastní firmu Alglas specializující se na lehké obvodové pláště budov. „Každý můj kariérní posun, i založení vlastní firmy, byly reakcí na naštvání z toho, jak celý ten systém funguje. Myslím, že klidně můžu říct, že stavebnictví je extrémně prohnilý obor,“ říká Václav Stehno, který nyní k Alglasu přidal stavebně-technologický holding Thierra.
Akcie švýcarské společnosti Zur Rose Group, která podniká v oblasti online a velkoobchodního prodeje léků, se loni v únoru obchodovaly i za více než 500 franků. Od té doby se však jejich kurz výrazně propadl. V nemilosti se ocitly akcie také dalších evropských firem provozujících online lékárny – německé Shop Apotheke i české Pilulky. Cenné papíry táhne dolů negativní nálada na akciových trzích a značné ochlazení nadšení investorů ohledně sektoru e-commerce.
Příliš mnoho možností, jak úspory ochránit před inflací bohužel neexistuje. Investice jsou jednou z nich. Na druhou stranu zrovna letos by neměli mít investoři z hlediska zhodnocení velká očekávání. Důvody jsou dva – vysoká inflace a korekce zejména na akciových trzích.
Známá firma na domácí dluhopisové scéně čelí insolvenci. Český průmyslový holding, který se léta specializoval na vydávání podlimitních, prakticky tak pro regulaci neviditelných dluhopisů, nesplatil včas část svých dluhopisů. Skupina několika věřitelů s pohledávkami převyšujícími deset milionů korun tak podala na rodinu firem insolvenční návrh, který v polovině července schválil Městský soud v Praze. Podle znalců trhu je to na domácím trhu jen pověstná špička ledovce, obdobných emisí jsou prý stovky.