malá vodní elektrárna na prodej - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu malá vodní elektrárna na prodej, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Stavitel a provozovatel vodních elektráren Energo-Pro dokončuje poslední čtyři metry hráze na obří turecké přehradě Alpaslan 2. Podnikání ve vysoce regulovaném prostředí a v zemi, kde prezident v posledních letech výrazně upevňoval svou moc, s sebou může přinášet zajímavé momenty. „Máme dlouhodobou strategii, že se o politiku v zemích, kde působíme, příliš nezajímáme. Snažíme se pohybovat v mantinelech, které se vytyčí,“ říká Pavel Váňa, šéf Energo-Pro, která patří do skupiny miliardáře Jaromíra Tesaře.
Doba, kdy banky počítaly miliardové zisky, je zase načas pryč. „Příležitost, kdy si banky napůjčovaly miliardy v eurech, přehodily je do korun a uložily u ČNB na dvoutýdenní repo sazbu, skončila,“ popisuje jeden ze čtyř důvodů, proč profit výrazně klesne, investiční bankéř Roman Šilha. Minulostí je také doba nízkorizikových úvěrů a rozpouštění rezerv i vyšších sazeb. Navíc o další miliardy mohou banky přijít kvůli návrhu na snížení podpory pro solární elektrárny, které úvěrují.
Tuzemská energetická skupina Energo-Pro začala napouštět tureckou přehradu Karakurt, kterou sama postavila. Jde o největší vodní dílo postavené českou firmou od roku 1989, cena projektu je pět miliard korun.
Posledních pár let jeho takřka třicetileté podnikatelské kariéry, v nichž se věnoval solárnímu byznysu, už několik roků zaměstnává soudy. Jeho synové byli odsouzeni za přípravu podvodu kvůli vyšším výkupním cenám elektřiny, sám Zdeněk Zemek, jenž řídí impérium Z-Group, je stíhán v dalším případu údajného podvodu. „Je to kriminalizace správního řízení vyšitá neskutečným způsobem, dá se to srovnat s honem na kulaky v padesátých letech anebo s inkvizicí v 17. a 18. století. Jednou, za pár let, se všichni ...
Řada českých podnikatelů prodala svoje firmy a část peněz chce investovat do obnovitelných zdrojů. „Většinou se jejich zájem soustřeďuje na Evropu. Ještě před pár lety se přitom dívali po destinacích jako Kazachstán nebo centrální Afrika, které slibují vysoký výnos. Teď už se investoři spokojí s nižší výnosností, ale chtějí do bezpečných zemí,“ říká Aleš Spáčil, spolumajitel poradenské společnosti Greenbuddies.
Český Energetický a průmyslový holding (EPH) kupuje v Itálii od německého koncernu E.ON sedm elektráren s celkovým výkonem 4500 MW, tedy vyšším než je výkon jaderných elektráren Temelín a Dukovany dohromady. Součástí akvizice je šest plynových elektráren s kapacitou 3900 MW, dalších asi 600 MW představuje výkon černouhelné elektrárny Fiume Santo na Sardinii. Cena nebyla zveřejněna.
Tiché blázny láká Norsko na své lososy, mohutné tresky a tučné makrely. Má na dvacet tisíc kilometrů pobřeží, a jeho fjordy jsou tak nejvhodnějším místem, kde můžete vyzkoušet, jste-li schopni rybu chytit, stejně jako zjistit, zda rybaření chytne vás.
Řecký výrobce elektřiny z obnovitelných zdrojů ELTEH Anemos plánuje primární nabídku akcií na burze v Aténách. Vstup firmy na akciový trh bude první veřejnou nabídkou akcií na aténské burze od začátku finanční krize v roce 2009.
Opuštěné průmyslové areály. Také na Jihlavsku jsou působivými místy, ale také oblastmi, které působí problémy těm, kteří je dnes chtějí využívat.
Z ekologického hlediska rozlišujeme zdroje energie obnovitelné a neobnovitelné. Většina elektrické energie se dnes vyrábí z neobnovitelných zdrojů, zejména spalováním fosilních paliv v tepelných elektrárnách nebo štěpnou jadernou reakcí v elektrárnách jaderných. Množství neobnovitelné energie je však omezené, potenciální regenerace dlouhodobá a výhledově hrozí jejich úplné spotřebování.