malá vodní elektrárna na prodej - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu malá vodní elektrárna na prodej, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Solární byznys v Česku zažívá svou renesanci. Díky štědré evropské dotační podpoře do něj poprvé vstupují velcí energetičtí hráči a zároveň se do země vracejí solární byznysmeni, kteří uspěli v zahraničí. K tomu všemu nový solární boom umožnil, aby do miliardové velikosti vyrostla celá řada dosud menších firem, ať už podnikají v oblasti střešní fotovoltaiky, nebo třeba distribuce solárních komponent. Magazín e15 přináší přehled společností, které budou v nové solární epoše hrát tu nejzásadnější roli.
Solárník Zdeněk Sobotka chystá velký návrat domů. V přeměně tuzemské energetiky na moderní zdroje chce hrát výsadní roli a jeho Solek jako jedna z mála firem plánuje budovat jak střešní, tak pozemní instalace. „Už letos chceme zahájit instalace o výkonu stovky megawattů a tempo ročních instalací držet minimálně na této úrovni. Rozhodně to nejsou žádné vzdálené vize, máme už podepsané smlouvy na velké střešní instalace,“ říká Zdeněk Sobotka, zakladatel společnosti Solek.
Podívejte se na Francii, zaznívá v českých debatách o transformaci společnosti ČEZ. Dominantní francouzská elektrárenská společnost EDF se zbavuje minoritních akcionářů a míří do stoprocentního vlastnictví státu. Jenže transformace EDF je bolestivý proces plný politických, sociálních i právních sporů. Francouzská vláda se s ním trápí řadu let. A přeměna EDF, v níž podobně jako v případě společnosti ČEZ drží většinový podíl stát, ještě zdaleka není u konce.
Ministři energetiky evropských zemí dál hledají nástroje, kterými by zmírnili následky energetické krize a její dopady na životní úroveň lidí i na konkurenceschopnost evropského průmyslu. Pokud ceny energií neklesnou, lze očekávat další vlnu deindustrializace – přesný opak toho, o co Evropská unie usiluje. Paradoxně by to mělo negativní klimatické dopady. Elektřina je jinde ve světě sice levnější, ale její výroba produkuje v průměru více emisí než při výrobě v Evropě.
Je méně známou tváří současné vlády, přitom povede jednání o nejzásadnějším evropském legislativním balíčku dekády. Lidovecká ministryně životního prostředí Anna Hubáčková bude během nadcházejícího českého předsednictví vyjednávat za Radu EU o klimatických opatřeních v rámci Fit for 55, který má pomoci dekarbonizovat unijní ekonomiku. Chce toto téma také přiblížit Čechům. „Cítím obavy občanů z Green Dealu. Pořád se to hrotí kolem fosilních paliv, a když to lidé všude slyší, bojí se toho. To je třeba změnit...
Tuzemská energetická skupina Energo-Pro miliardáře Jaromíra Tesaře chystá expanzi na americký kontinent. V Kolumbii chce ještě letos začít stavět vodní elektrárnu o výkonu 20 megawattů, která vyjde na 40 milionů dolarů, v přepočtu zhruba 850 milionů korun. Informace deníku E15 potvrdil šéf skupiny Petr Milev.
Stavitel a provozovatel vodních elektráren Energo-Pro dokončuje poslední čtyři metry hráze na obří turecké přehradě Alpaslan 2. Podnikání ve vysoce regulovaném prostředí a v zemi, kde prezident v posledních letech výrazně upevňoval svou moc, s sebou může přinášet zajímavé momenty. „Máme dlouhodobou strategii, že se o politiku v zemích, kde působíme, příliš nezajímáme. Snažíme se pohybovat v mantinelech, které se vytyčí,“ říká Pavel Váňa, šéf Energo-Pro, která patří do skupiny miliardáře Jaromíra Tesaře.
Doba, kdy banky počítaly miliardové zisky, je zase načas pryč. „Příležitost, kdy si banky napůjčovaly miliardy v eurech, přehodily je do korun a uložily u ČNB na dvoutýdenní repo sazbu, skončila,“ popisuje jeden ze čtyř důvodů, proč profit výrazně klesne, investiční bankéř Roman Šilha. Minulostí je také doba nízkorizikových úvěrů a rozpouštění rezerv i vyšších sazeb. Navíc o další miliardy mohou banky přijít kvůli návrhu na snížení podpory pro solární elektrárny, které úvěrují.
Tuzemská energetická skupina Energo-Pro začala napouštět tureckou přehradu Karakurt, kterou sama postavila. Jde o největší vodní dílo postavené českou firmou od roku 1989, cena projektu je pět miliard korun.
Posledních pár let jeho takřka třicetileté podnikatelské kariéry, v nichž se věnoval solárnímu byznysu, už několik roků zaměstnává soudy. Jeho synové byli odsouzeni za přípravu podvodu kvůli vyšším výkupním cenám elektřiny, sám Zdeněk Zemek, jenž řídí impérium Z-Group, je stíhán v dalším případu údajného podvodu. „Je to kriminalizace správního řízení vyšitá neskutečným způsobem, dá se to srovnat s honem na kulaky v padesátých letech anebo s inkvizicí v 17. a 18. století. Jednou, za pár let, se všichni ...