maláčová pěstouni - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu maláčová pěstouni, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Už v úterý dostane vláda na stůl návrh nového státního rozpočtu pro příští rok, který předkládá ministryně financí Alena Schillerová (ANO). Přes potřebu ekonomickou situaci v zemi stabilizovat však nadále počítá se schodkem 390 miliard korun, který kabinet schválil v červnu. Díky příznivé makroekonomické prognóze nicméně získala šéfka státní kasy více peněz na výdaje. Návrh se nelíbí prezidentu Miloši Zemanovi, se kterým jednala Schillerová o víkendu.
Více peněz pro klokánky, pěstouny i mladé lidi opouštějící dětské domovy chce prosadit ministerstvo práce a sociálních věcí. Šéfka rezortu Jana Maláčová (ČSSD) měla původně předložit novelu zákona o sociální ochraně dětí už v září, je však možné, že se termín posune.
Dohodnout se na státním rozpočtu pro příští rok bude pro vládu Andreje Babiše (ANO) obtížnější než loni. Ministrům chybí dohromady kolem dvou desítek miliard, z toho přes polovinu šéfce rezortu práce a sociálních věcí Janě Maláčové (ČSSD). Nespokojený je i ministr dopravy Vladimír Kremlík (ANO).
Ministři za sociální demokracii se v pondělí při jednání vlády zdrželi hlasování o návrhu rámce státního rozpočtu. Rozpočet na rok 2020 ve stávající podobě neumožňuje naplňovat priority a v některých případech komplikuje samotné fungování resortů, řekl novinářům po zasedání kabinetu předseda ČSSD a vicepremiér Jan Hamáček.
Peněžité dluhy dětí do patnácti let by měly automaticky přecházet na rodiče nebo opatrovatele. To je hlavní smysl novely občanského zákoníku, kterou schválila vláda. Návrh, který připravili poslanci z hnutí ANO, ČSSD, opozičních Pirátů a lidovců, nyní zamíří do sněmovny. Kritici ale varují, že zákon je nespravedlivý a je možné jej ze strany dětí zneužít.
Bezdomovectví stojí veřejné rozpočty víc než sociální bydlení. Výzkum v USA ukázal, že u lidí bez domova jsou celkové náklady na krizové přístřeší, výjezdy záchranné služby, zdravotní péči či vězení vyšší, než když osoby v tísni žijí v sociálním bytě.