malé domy do milionu - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu malé domy do milionu, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Staré budovy, které ztratily svou funkci, je možné zbourat. Jindy je ale mohou majitelé s pomocí architektů a stavařů přeměnit v moderní prostory s novým využitím a přitom udržet jejich historický ráz. Ze starého pivovaru vzniká luxusní bytový dům, z kotelny muzeum, z průmyslové haly redakční newsroom. Trendu současnosti odborníci říkají Adaptive Reuse. A architekti ho mohou mít na paměti dokonce už tehdy, když kreslí budovu zcela novou.
Na Blízkém východě minulý pátek explodovala bomba, tentokrát geopolitická. Televize Al-Džazíra, katarská stanice s panarabským vlivem, rovnou ohlásila „změnu světového řádu“. I jindy střídmý deník Wall Street Journal očekává „nový Blízký východ“, kam razantně vstoupil nový hráč, totiž Čína.
Pavilon České republiky na Světové výstavě Expo 2025 v japonské Ósace má doslova zářit. V otevřené architektonické soutěži v konkurenci 37 návrhů vyhrála velká skleněná spirála studia Apropos Architects spolupracujícího s kreativci z Lunchmeat Studia a architektkou Terezou Šváchovou. Výstavba a příprava pavilonu se však bude muset vejít do rozpočtu 120 až 150 milionů korun. Předsedkyně odborné poroty a architektka Eva Jiřičná nezastírá skepsi: „Domnívám se, že to za 120 milionů není postavitelné.“
Je ukrutná zima, hustě prší. Německý Feldheim působící spíše jako zamlžená vesnice duchů je dozajista posledním místem, kde bychom chtěli trávit páteční čas oběda. Domov asi 150 obyvatel hodinu a půl jízdy na jih od Berlína působí jako omšelé, nejnudnější místo ve vesmíru. A přece se sem jezdí nachytřit „zvědové“ z celého světa. Feldheim je totiž zcela nezávislý na dodávkách elektřiny i tepla. Energii získává pouze z obnovitelných zdrojů. Navíc vytváří tolik přebytků, že může elektřinu rozprodávat a ...
Na začátku března odstartuje v Ostravě evropská liga mistrů MMA, pyramidová série turnajů, která nese název Tipsport Gamechanger. Její účastnici si mezi sebou rozdělí jeden milion eur, tedy v přepočtu téměř 25 milionů korun. „Oktagon je způsobem svého fungování a prodeje primárně marketingová firma,“ říká marketingový ředitel společnosti Nikolas Patek. Kromě inzerce je hlavním prodejním nástrojem zejména tvorba příběhů jednotlivých bojovníků. „Neprodáváme jen sport, prodáváme také zábavu,“ zdůrazňuje.
Za pár týdnů to budou přesně tři roky od vypuknutí koronavirové pandemie v České republice. Od té doby nemoc prodělaly miliony Čechů, miliony z nich se nechaly proti nemoci očkovat. Covid už nepřeplňuje nemocnice a podle vlády tak nastal čas i na jeho ústup z české legislativy. Ministerstvo zdravotnictví navrhuje vyřadit covid ze seznamu nakažlivých nemocí, jejichž šíření je trestné. To umožní mimo jiné zrušit další ustanovení spojená s pandemií, například izolaci nakažených covidem.
Čtvrtina dospělých Ukrajinců, kteří utíkali před ruskou útočnou válkou, v Německu už rok od začátku války naplno pracuje. Další desítky tisíc se připravují v kurzech na složitější a zajímavější práci a lepší odměnu. Německý pracovní trh potřebuje především takové lidi. Podle odhadu ekonomů ze soukromých i státních institucí schází Německu dlouhodobě čtvrt milionu lidí v kvalifikovaných a vysoce kvalifikovaných profesích. Ukrajinci je mohou zaplnit jen z malé části.
Česká e-commerce se loni poprvé v historii propadla. „Otočila“ 197 miliard korun, předloni si přitom sáhla na rekordních 223 miliard. Teď bolestivě střízliví ze splasknutí pandemického boomu nákupů na internetu. „Kvůli vysoké inflaci nikdo neví, na jak dlouho bude utlumena poptávka. Když se neví, kolik objednávek od zákazníků přijde, těžko se dimenzují fixní náklady jako sklady, investiční projekty nebo kapacity dodavatelů,“ říká spoluzakladatel a jeden z akcionářů dopravně-technologické společnosti ...
Ruská invaze na Ukrajinu spustila před rokem migrační vlnu, která nevídaným způsobem otestovala podpůrné systémy evropských států. Jen v České republice se počet cizinců meziročně téměř zdvojnásobil, a to právě vlivem příchozích ukrajinských uprchlíků. Přestože hlavní vlna již pominula, mnoho Ukrajinců má v Česku stále problém najít stabilní bydlení nebo kvalifikovanou práci.
Byznysmen Pavel Tykač se kromě čím dál ambicióznějších výpadů za hranice investičně rozpíná i oborově. Chystá se posilovat svůj vliv v tuzemské bance Moneta a vyjednává také o koupi mediálního domu Mafra. Akcionářsky aktivní je také v polostátní společnosti ČEZ, v níž drží podíl mezi jedním a třemi procenty. Nevěří ale, že nakonec bude zestátněna. „Nepředpokládám, že je někdo z vlády připravený zaplatit sumu, která ze znaleckého posudku vyjde,“ říká majitel druhého největšího výrobce elektřiny v Česku, ...