maloobchod cesky majitel - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu maloobchod cesky majitel, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Největší české softwarové společnosti Unicorn se koronakrize téměř nedotkla. Jednak pracuje v digitálním oboru, jednak k tomu přispěly už dříve zavedené firemní procesy. „V cloudovém řešení pracujeme od roku 2000, kdy se cloudu ještě ani neříkalo cloud. Loni jsme nabrali desítky zaměstnanců a máme kolem 2400 spolupracovníků,“ říká zakladatel a majitel Unicornu Vladimír Kovář.
Zájem o produkci vlašimské muničky Sellier & Bellot teď roste především ve Spojených státech a v jihovýchodní Asii. Šéf firmy Radek Musil předpokládá, že poroste i letos. „Kupodivu i poptávka v Evropě z civilního sektoru je stále na stejných číslech, byť jsou v řadě zemí zavřené maloobchody a střelnice,“ říká. Firmu čeká jednání s českým ministerstvem obrany o nové rámcové smlouvě, dosavadní za tři miliardy korun vyprší příští měsíc.
Řada módních značek, které to na českém trhu vzdaly úplně, anebo přistupují k redukci počtu prodejen své sítě, se postupně prodlužuje. Z tuzemského trhu se stáhla jména jako Promod, Next či Nautica, v insolvenci jsou Blažek a Pietro Filipi, v úpadku skončila Kara Trutnov. Propady tržeb v módě se za loňský i počínající letošní rok počítají na desítky procent.
Obchody se sportovním zbožím zůstávají kvůli pandemii stejně jako skiareály uzavřené. Odbyt outdoorového vybavení a lyžařských kolekcí oblečení je přes internet mizivý. „Nějakou částečnou státní podporu na nájemné v obchodních centrech jsme získali. Dotace ale pokryjí osmnáct procent nákladů. Chybějí nám vyšší desítky milionů v tržbách,“ konstatuje majitel společnosti Alpine Pro Václav Hrbek.
V Česku se loni poprvé za poslední desetiletí neuskutečnil ani jeden realitní obchod s podnikatelskými nemovitostmi typu obchodních či kancelářských center v hodnotě přes 200 milionů eur, tedy asi 5,2 miliardy korun.
V roce 2021 se již očekává, že se ekonomika zmátoří z loňské brutální recese způsobené koronavirovou pandemií. Zároveň ale letos v plné síle udeří vlna insolvencí. Dlužníky v potížích totiž zatím chrání vládní zásahy.
Bývalá šéfka České pošty a někdejší viceprezidentka dnes již neexistující skupiny CEFC pro Evropu Marcela Hrdá letos zahájila novou profesní etapu. Nastoupila do vedení poradenské společnosti Moore CR a současně staví v Česku základy pro rozvoj esportu, elektronických sportovních klání, která ve světě zažívají obrovský rozmach. „Propojení sportu a esportu je naprosto zřejmé a doba pandemická mi dává za pravdu,“ říká Hrdá.
Znovuotevření obchodů napjatě nevyhlížejí jen zákazníci, ale také prodejci. A mezi nimi rovněž jedna z nejbohatších rodin světa - klan Westonových, reprezentovaný především jeho nejstaršími členy Galenem a Hilary. Právě Westonovi jsou totiž majiteli řetězce s rychlou módou Primark, jehož první český obchod je před otevřením.
Velcí realitní investoři poprvé platí za nejlepší sklady více než za obchodní centra. Retail se cenově dlouhodobě držel nad takzvaným industriálem. Už loni se ale ceny obou druhů nemovitostí začaly sbližovat. Trendu dodala silný impulz pandemie koronaviru a rozmach nakupování na internetu. Zato z kamenných obchodů se stal rizikovější artikl. Celoevropský trend kopíruje i Česko.
Stát přispěje na nájem podnikatelům zasaženým koronavirovou krizí 50 procent v případě, že ho majitel o 30 procent sníží a nájemce doplatí pětinu. Podpora do maximální výše deset milionů korun se bude vztahovat na duben, květen a červen, uvedla ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová (ČSSD).