mapa voleb 2017 - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu mapa voleb 2017, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Po restrikcích pandemii covidu, poté, co válka zavřela v ukrajinském Charkově firmě významný závod, a poté, co loni skočily nahoru ceny elektřiny a plynu, přišel Philip Morris ČR a.s. s překvapivými zprávami. Stouply mu loni jak tržby, tak zisk. Mění se ale podmínky na trhu, chování spotřebitelů a do toho všeho mohou zasáhnout i změny daní. V rozhovoru pro E15 na otázky s tím související odpovídá Andrea Gontkovičová, generální ředitelka a předsedkyně představenstva společnosti.
North Atlantic Treaty Organization, tedy Severoatlantická aliance nebo zkráceně NATO, je aliance evropských a severoamerických zemí, jejímž účelem je zajistit svobodu a bezpečnost svých členů politickými a vojenskými prostředky. Členové aliance spolupracují a radí se při řešení bezpečnostních otázek. Všechna přijatá rozhodnutí jsou výsledkem diskuze členských zemí, jsou tedy konsenzem neboli kolektivním rozhodnutím svých členů.
České prezidentské volby 2023 pokračují. Kdo kandiduje na post prezidenta České republiky? Kandidátů pro první kolo prezidentských voleb bylo ve výsledku osm, zbývají dva. Výsledky druhého kola voleb budou známy v sobotu 28. ledna. Do druhého kola postoupil Petr Pavel a Andrej Babiš. Podívejte se na přehledný seznam všech uchazečů o místo hlavy státu. Kdo jsou letošní prezidentští kandidáti? Co o nich prozradily televizní debaty? Jaké mají volební programy a názory? Koho volit?
Bratislava před třemi roky získala svůj Metropolitní institut Bratislavy (MIB), obdobu pražského Institutu pro plánování a rozvoj (IPR). Slovenské hlavní město, jehož rozvoj se do té doby vyznačoval překotným vývojem podle vize aktuálního politického vedení, získává poprvé ucelenější vizi. Měnit se začínají veřejná prostranství, město jedná s developery a staví byty. Na to vše mu ale chybí peníze. Podobně jako Praha má problém s lidmi nepřihlášenými k trvalému pobytu. „Hlavním příjem samospráv na Slovensku...
O potřebě budování vztahů s africkým kontinentem mluvila již minulá Evropská komise Jeana-Clauda Junckera. Po loňských evropských volbách, ze kterých vzešla Komise Ursuly von der Leyen, je však tato snaha ještě výraznější: Evropská unie má podle strategie hrát na globální úrovni větší roli. Při pohledu na geopolitické rozložení ve světě, na jedné straně se sílící Čínou a čím dál agresivnějším Ruskem, na straně druhé s nestabilní Amerikou Donalda Trumpa, je orientace na hospodářsky i sociálně rostoucí jih ...
Cestování má v dnešní době mnoho tváří: od brožurek cestovních kanceláří s přeplněnými plážemi po Beara Gryllse v džungli vysvětlujícího, které části pavouka je dobré sníst, a které ne. Zhruba uprostřed je dálková cyklistika. Z rozhovorů s poněkud netradičními dobrodruhy je patrné, že tento stále poměrně nový druh cestování přináší nové pohledy na moderní svět.
Představitelé TOP 09 a STAN několik posledních měsíců intenzivně přesvědčují veřejnost o budoucí vzájemné spolupráci, o integraci pravého spektra, a dokonce o vládním angažmá. Po úspěšných projektech spolupráce při volbách do Evropského parlamentu a při pražských komunálních volbách je na obzoru další výzva − krajské volby. Stranám se však nedaří tvořit v krajích společné kandidátky. Znovu to tak ve většině krajů vypadá na umetenou cestu pro vládní ANO.
Utrpení ČSSD, která zažila dramatický úbytek voličské přízně a nyní prochází potupnou vládní anabází, je z velké části její vlastní vina. Strana si nechala „ukrást“ témata i voliče, pustila se i se špatnými kartami do riskantní koaliční hry, zabředla do vnitřních sporů.
Rakouský kancléř Sebastian Kurz, ještě nedávno vnímaný jako nový lídr, který překreslí politickou mapu Rakouska a snad i Evropy, neuspěl. Koalice Rakouské lidové strany (ÖVP) a Svobodné strany Rakouska (FPÖ) se rozpadla. Kurz se chystá vládnout do předčasných voleb v září s ministry za ÖVP a experty či vysokými úředníky. S odchodem FPÖ ovšem ztratil parlamentní většinu. Zkrachovala tak politická strategie nazývaná někdy „kurzismus“.
Markéta Gregorová je členkou Pirátů už 6 let, poprvé za ně kandidovala ve volbách do Evropského parlamentu v roce 2014. Tenkrát se do EP nedostala, dnes je situace jiná – Piráti jsou spolu s ODS hlavní opoziční silou. V EU by se chtěla soustředit hlavně na zbraňovou legislativu a zlepšení informovanosti o EU samotné. Jak pomoci ke světovému míru? Proč je potřeba transparentní dojednávání mezinárodních obchodních smluv? A jaké má dvojka Pirátů ambice v samotně straně?