mapy vlastníci katastru nemovitostí - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu mapy vlastníci katastru nemovitostí, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Rádi byste si ověřili kdo vlastní parcelu, kterou chcete koupit? Nebo kdo je opravdovým vlastníkem sousedního bytu? Dřív bývalo zvykem zajet si na katastrální úřad a tam požádat o výpis. V době moderních technologií je ale získání výpisu z katastru nemovitostí mnohem jednodušší. V tomto článku si ukážeme, jak lze v katastru nemovitostí hledat podle adresy. Podíváme se také na možnosti hledání podle jména.
Hlavní město čeká nová budoucnost. Zatímco v uplynulých desetiletích developeři skupovali pozemky, plánovali jejich zástavbu a dohadovali se s úředníky o nezbytná razítka, nyní se začalo stavět. Pražský Institut plánování a rozvoje nedávno spočítal, že největší rozvojové lokality čítají dohromady 940 hektarů a mohlo by na nich vzniknout bydlení až pro 154 tisíc obyvatel a kanceláře pro více než 200 tisíc bílých límečků. Komu tyto pozemky a budoucnost Prahy patří?
V roce 2015 vytvořil státní majetkový úřad (ÚZSVM) mapu veškerých nemovitostí, které má stát zapsané v katastru. Ukázalo se, že tisíce nemovitostí a pozemků jsou bezprizorní relikty po již zaniklých státních podnicích. V průběhu sedmi let se úřadu formou dražby nebo převodu podařilo najít nové vlastníky pro 7853 z nich. Zbývá posledních zhruba patnáct procent z původních téměř deseti tisíc objektů.
Realitní kancelář státu i jeho bazar. V nabídce Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových najdou lidé paláce, vily nebo rekreační objekty, ale i ojetá auta, motocykly, použité domácí spotřebiče či nářadí. Stát loni prodal majetek za 1,4 miliardy korun. Daří se také šetřit peníze přemísťováním státních zaměstnanců z drahých kanceláří. Na snížení nájemného a na provozu se ušetří okolo 130 milionů korun ročně. „Letos se poprvé podařilo sevřít nůžky tak, že na jeden metr čtvereční už stát inkasuje z ...
Koupit nový byt, nebo starší, který potřebuje rekonstrukci? Není to jen otázka ceny. Nákup obou typů nemovitostí má své výhody i nevýhody. Právě na ně se podíváme v tomto článku a řekneme si i to, jak koupi bytu nebo jeho rekonstrukci financovat a na co si dát při hledání bydlení obecně pozor.
Katastr nemovitostí je jednou z dalších institucí, kde lze kvůli administrativě strávit i několik hodin. Je proto užitečné vědět, že samotné vyhledávání už lze provádět z pohodlí domova. Jak při hledání ušetřit čas i peníze a kde najít katastrální mapu? I na tyto otázky odpoví následující článek.
S rostoucími cenami nemovitostí realitní trh znervózněl. Dobrých domů a bytů je poskrovnu, tlak na kupující roste. Přesto je lepší se neunáhlovat a nemovitost si pořádně prohlédnout. Půl hodina při běžné prohlídce nestačí. Na co si dát pozor?
Byty a domy se dnes prodávají v překotném tempu. Lidé chtějí nemovitost udat rychle a za dobrou cenu, přibývá těch, kteří prodej realizují svépomocí. Ušetří za provize, ale veškerou agendu musí zvládnout sami. Na co se připravit?
Americký investor Robert Kiyosaki přirovnal koupi bytu k uzavření sňatku. Nikdy dopředu nevíte, co přesně vás čeká. Specifickým případem je, když se jedná o koupi bytu v exekuci. Ty se obvykle nabízejí v dražbě a lidé je často vnímají jako investiční příležitost. I tak by ale měl poptávající klást co nejvíce otázek, které nakonec mohou ušetřit i desetitisíce. Zapomeňte na to, že vám chce makléř dobře poradit s vyběrem nemovitosti. Jeho cílem je většinou jediné - rychle prodat byt. Nic více, nic méně. Víte,...
Společnost Geosense se zabývá mapovými portály, informačními systémy a sběrem dat už od roku 2009, kdy byla založena. Vlajkovou lodí společnosti je geoinformační systém Mapový portál, který se vyznačuje jednoduchostí ovládání a finanční dostupností. Letos se firma podívala na půl roku i do Silicon Valley, uvádí jednatel firmy Ladislav Čapek.