marek čmejla - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu marek čmejla, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
V kauze privatizace MUS dosáhl původem vystudovaný kybernetik zastavení stíhání v Česku. Odsouzen byl ale ve švýcarské větvi kauzy. Švýcarská justice loni v létě změnila původní nepodmíněný trest na dvouletou podmínku. V devadesátých letech vystupoval s hudební skupinou Tichá dohoda. Část jeho příjmů pochází z prodeje podílu ve Škodě Transportation do rukou PPF.
S Markem Čmejlou mají podobný background. Stejně jako on odešel letos od švýcarského soudu kvůli kauze MUS s podmínkou (dvacet měsíců), stejně tak docílil v Česku zastavení stíhání a prvně zbohatl při prodeji Škody Transportation do náruče PPF. Čmejla i Diviš se soudí s Radovanem Vítkem, a to po neúspěchu v USA nyní na Kypru. Měl je připravit o investované peníze.
Člen dozorčí rady Škoda Transportation zvýšil už v roce 2021 svůj podíl ve strojírenské skupině na 14,3 procenta, zbytek vlastní největší tuzemská investiční skupina PPF. Oproti loňskému roku se v žebříčku miliardářů posunul z 95. místa.
V kauze Mostecké uhelné společnosti (MUS) uložil dnes soud bývalému manažerovi těžební firmy Antoniu Koláčkovi 7,5 roku vězení a propadnutí několika set milionů korun z bankovních účtů. Bývalého generálního ředitele MUS Oldřicha Klimeckého potrestal šesti lety vězení a propadnutím peněz zajištěných policií.
Miliardový spor Radovana Vítka s jeho někdejšími partnery Markem Čmejlou a Jiřím Divišem pokračuje. Německý ekonomický deník Handelsblatt informoval, že kyperský soud zmrazil Vítkovi majetek za 13 miliard korun. „Předběžné opatření není účinné. Žádné účty nejsou obstavené, majetek není zamrazen. Jedná se o obvyklý recyklát lží a nesmyslů, které už Čmejla s Divišem neúspěšně použili v Americe i v České republice,“ reagoval mluvčí Vítkovy skupiny CPI Property Group Jakub Velen. Realitní impérium Radovana ...
Soudní spory Radovana Vítka s jeho bývalými partnery pokračují. Kyperský soud nařídil bankám zmrazit část majetku českého miliardáře v hodnotě třinácti miliard korun. Týká se to jeho investiční a realitní společnosti Czech Property Investments (CPI), uvedl německý ekonomický deník Handelsblatt. Vítkova CPI Property Group tvrdí, že ke svým účtům má stále přístup.
Americký odvolací soud zamítl žalobu proti realitní skupině CPI Property Group Radovana Vítka. Tu na společnost podal v dubnu 2019 americký hedgeový fond Kingstown a další strany včetně firem někdejších manažerů Mostecké uhelné společnosti (MUS) Marka Čmejly a Jiřího Diviše.
Skupina vedená americkým hedgeovým fondem Kingstown neuspěla u soudu v New Yorku s žalobou na společnost CPI Property Group realitního magnáta Radovana Vítka ve věci údajných pomluv v médiích. Skupina přitom už dříve Vítka žalovala kvůli tomu, že údajně nepřátelsky převzal její skupinu Orco Property Group. Žádá po něm v přepočtu sedmdesát miliard korun.
Federální soud v jihošvýcarské Bellinzoně snížil exmanažerovi Mostecké uhelné společnosti Jiřímu Divišovi o měsíc trest v kauze tunelování této firmy. Muž by si tak měl ve Švýcarsku odpykat 41 měsíců. Uvedl to Divišův mediální zástupce Roman Kraus, který informaci získal od podnikatelových právníků.
Skupina v čele s americkým hedgeovým fondem Kingstown podala u soudu v New Yorku žalobu na společnost CPI Property Group podnikatele Radovana Vítka kvůli údajným pomluvám v médiích. Skupina žalobců v čele s Kingstownem Vítka už dříve zažalovala kvůli údajnému nepřátelskému převzetí skupiny Orco Property Group. Po Vítkovi žádají tři miliardy dolarů (asi 70 miliard korun). CPI tvrzení žaloby od samého začátku popírá. Za zbytečnou označila také žalobu za údajné pomluvy.