Markéta Gregorová - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu Markéta Gregorová, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Volby do Evropského parlamentu neboli eurovolby se konají každých pět let. Své zastupitele v EU si zvolíme již na jaře roku 2024. Kdy se dozvíme přesné datum voleb a jakým způsobem můžete hlasovat pro kandidáty na europoslance?
Dnešní rozhodnutí Evropského parlamentu, který podpořil dočasné zařazení jádra a plynu mezi zelené investice, je výbornou zprávou nejen pro ČR, ale i pro celou Evropu. "Otevírá se nám tak cesta k energetické soběstačnosti, která je pro naši budoucnost naprosto klíčová," uvedl v reakci na hlasování europoslanců na sociálních sítích premiér Petr Fiala (ODS). Za vítězství zdravého rozumu to označil i bývalý ministr průmyslu Karel Havlíček (ANO). Europoslanci dnes na plénu odmítli námitku proti takzvané ...
Česko rozbíhá záchrannou operaci pro 130 miliard korun. Právě takový objem měl loni export tuzemských firem do Ruska, Běloruska a na Ukrajinu. Všechny trhy jsou teď kvůli válce na Ukrajině více či méně blokované. Vedle ministerstva průmyslu, které začalo pracovat na podpůrném balíčku pro exportéry, přichází velká příležitost v podobě českého předsednictví. Před podpisem jsou obchodní dohody s Novým Zélandem, Mexikem nebo s Chile.
Sobotní volba nového pirátského předsedy či předsedkyně se blíží a napětí ve straně vrcholí. Spory členů se přelily i do denního tisku. Poté co europoslankyně Markéta Gregorová nařkla bývalého místopředsedu Mikuláše Ferjenčíka, že „poškodil stranu, která se vinou lidí, jako je on, rozpadá pod rukama a on se jen sápe po placených místečkách“ a ještě ho doslova poslala do prd*le, je kolem Pirátů husto takové, že by se dalo krájet.
Rozvíjet demokratické principy, občanskou společnost, pluralismus, politickou kulturu či mezinárodní porozumění. To jsou úkoly pro politické instituty, které si strany mohou po dvojích úspěšných sněmovních volbách založit a čerpat na ně od státu peníze. Šance chtějí po letošních volbách využít Piráti a zřejmě i Starostové. A přidat se chce i opoziční SPD pod vedením Tomia Okamury.
Společnosti působící v EU a v Británii možná brzy ponesou vyšší zodpovědnost za jednání svých subdodavatelů a zahraničních poboček. Europoslanci požadují, aby přísněji kontrolovaly své produkty, zda nejsou spojeny s porušováním lidských práv či poškozováním životního prostředí – například s dětskou prací či odlesňováním deštných pralesů. Nová pravidla by podle šetření médií a aktivistů mohla působit problémy velkým obchodním řetězcům.
Straníci z celé země, třeste se, bude se volit předseda. Shodou okolností, se kterými měl co do činění koronavirus, se na letošek sešlo šest celostátních sjezdů sněmovních stran. Nové vedení si zvolí ANO, ČSSD, KSČM, SPD, TOP 09 a STAN. Původně měli nového šéfa volit i lidovci, strana však prodloužila mandát stávajícímu předsedovi Marianu Jurečkovi, který tak stranu povede nejméně do příštího roku. K prvním změnám v čele stran by mohlo dojít už v následujících dnech.
Členství ve většině politických stran a hnutí příliš netáhne. Výjimkou je Svoboda a přímá demokracie, s velkým odstupem následují Piráti a TOP 09. SPD meziročně narostla členská základna o téměř 1500 lidí, zbývající dvě uskupení rozdaly nových legitimací jen desítky. Výrazný propad má ANO. Jen zrušením buňky v Brně kvůli korupčnímu skandálu přišlo o více než dvě stovky straníků. Další skončili, protože nezaplatili příspěvky.
Pirátská strana získali ve volbách do Evropského parlamentu 13,95 procenta, do Bruselu tak pošlou tři své zástupce. Čeští Piráti se dostali do europarlamentu poprvé a začnou až nyní vyjednávat o tom, do jaké frakce se připojí. Před volbami deklarovali, že chtějí zvítězit v Česku s dvaceti procenty, nakonec obsadili Piráti třetí místo.
Markéta Gregorová je členkou Pirátů ...