Mars - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu Mars, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Dobrý den, vítejte u shrnutí toho nejdůležitějšího, co se ve světě bitcoinu a etheru v posledních sedmi dnech událo. Text vznikl ve spolupráci s kryptospace.cz.
Ano, mohli jsme jet do Říčan a napsat reportáž z města, které opakovaně zvítězilo v žebříčku kvality života sestavovaném společností Deloitte. Raději jsme se ale vydali do sedmitisícového Slavkova u Brna. Proč? Podle tvůrců indexu kvality života Slavkov za posledních pět let nabídl svým obyvatelům znatelný pokrok ve sledovaných ukazatelích a stal se tak jedním z největších skokanů v zemi. Vyrazili jsme proto zjistit, zda to Slavkované vidí podobně.
Washington vyměnil za Hanoj, ze které propojuje český byznys s vietnamským od loňského září. Český velvyslanec ve Vietnamu Hynek Kmoníček se tak podílí i na probíhající expanzi Škody Auto na zdejší trh. „Jenom v Hanoji je dnes už přes milion automobilů a místní tráví na motorkách a v autech mnohem víc času než Češi. Kdypak jste naposledy jezdil celou noc po Praze jen tak pro zábavu a pak si třeba na motorce ustlal? Normální hanojská noc místní mládeže,“ naznačuje potenciál stomilionového trhu Kmoníček.
Občas nebo často je pohodlnější nevzít události do svých rukou a nechat se vláčet okolnostmi, nebo se smířit se stavem, který se nám nelíbí, ale máme pocit, že není v našich silách jej změnit. Žijeme své (ne)obyčejné životy a uzavíráme se do bublin, které nás chrání před světem tam venku. Zvlášť přijde-li na témata, která jsou nám sice blízká, ale přesto vzdálená. To však až do chvíle, kdy se s nimi přímo setkáme ve společnosti, která nás obklopuje v rodině, či v práci.
Dobrý den, vítejte u shrnutí toho nejdůležitějšího, co se ve světě bitcoinu a etheru v posledních sedmi dnech událo. Nejdřív pojďme na trhy, i když asi všichni víme, že není nic staršího než právě vydaná zpráva o ceně bitcoinu. Text vznikl ve spolupráci s kryptospace.cz.
Zatímco si celý svět spojuje americký cukrovinkový gigant Mars s proslulými bonbony či čokoládovými tyčinkami, firma klade v posledních letech čím dál větší důraz na krmiva pro domácí mazlíčky. „Investujeme do výroby kvalitního krmiva, máme vlastní zvířecí nemocnice a snažíme se lidi přesvědčit k adopci zvířat z útulků,“ říká šéf skupiny Mars pro střední Evropu Brian Ayling.
Více než tři dekády v USA vyrábí satelity, sondy a jejich pohonné systémy. Jeho společnost Stellar Exploration dodává komponenty a plní zakázky od NASA, SpaceX či Blue Origin. „Náš nejlepší marketing je ten, že znám skoro všechny v oboru malých družic a sond,“ říká emigrant, inženýr a tak trochu geek Tomáš Svítek. V Česku loni založil pobočku firmy, aby díky globálnímu boomu létání do vesmíru na práci na kosmických aparátech nalákal tuzemské inženýrské talenty. Netrvalo dlouho, a přišel nový byznys: výroba...
Z rozjímání na náměstí vás vytrhnou píšťalky policistů. Seběhnou se k nic netušícímu člověku, narvou ho do antonu a odvezou neznámo kam. Týž osud potká vzápětí několik dalších. Zmatený dav přihlíží a odvážnější se velitele zásahu ptají: „Co se děje?“
Týden od startu mise Artemis I k Měsíci je v okolí tohoto souputníka Země živo. Vedle série excelentních snímků a dobrých zpráv o průběhu letu – mezi nimiž vyniká třeba včerejší průlet jen 130 kilometrů nad povrchem Měsíce – a také misí většiny stopujících cubesatů (drobných satelitů), se ale zpět „domů“ dostaly i první špatné zprávy.
Raketa Space Launch System (SLS) s modulem Orion odstartovala z floridského mysu Canaveral. NASA tak odstartovala misi Artemis I, která je prvním krokem programu, který má vrátit člověka zpět na Měsíc. Modul Orion má bez posádky obletět Měsíc a po 25 dnech se vrátit zpět na Zemi.