marže obchodních řetězců - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu marže obchodních řetězců, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Výroba i prodej kosmetiky patří za loňský rok k nejpostiženějším segmentům trhu. Rtěnky ani make-up kvůli nutnosti nosit po většinu roku roušky příliš neletí, byznysu neprospívá ani častá práce z domova. Rodinná kosmetická firma Ryor přesto dokázala loni zvýšit tržby o šest procent. Zároveň je firma hrdá, že nepropouštěla. „I kdyby Ryor už peníze neměl, rozhodly jsme se s mámou je poslat spolupracovníkům ze svých účtů. Máme skvělý tým a nechceme, aby se rozpadl,“ říká dcera zakladatelky a majitelky Ryoru ...
Česká spořitelna, největší věřitel zkrachovalých oděvních společností Pietro Filipi a Kara ze skupiny C2H Michala Mičky, se obává znehodnocení majetku, který ve firmách zbyl. Žádostí o jeho zajištění a větší ochranu se zabýval soud.
Velké obchodní řetězce dosud vycházely z koronavirové krize většinou nedotčeny, v tom smyslu, že mohly být stále otevřené. Poslední opatření ale zasáhla i je. Nepotravinářské zboží, ať už jde o papírenské potřeby, hračky či oblečení, se z regálů přesunulo převážně do skladů. Jejich místo zaujmuly potraviny nebo domácí potřeby. I tak jde ale pro řetězce, v závislosti na jejich formátu, o významné ztráty jak na tržbách, tak na zisku.
Také technologická a logistická společnost Mailstep, spojovací článek mezi internetovými obchody a přepravci, má před Vánocemi napilno. Její centrála v pražských Horních Počernicích chystá na příští rok velké plány. Roli v nich sehrává i případný investor. „Když se s někým spojíme, dostaneme se k cíli mnohem rychleji,“ říká majitel firmy Jan Rozlivka.
Obchodníci pro přežití v letošní mimořádné sezóně zkoušejí leccos. Prodejce čerstvých džusů a zmrzlin Fruitisimo od základů překopal svou byznysovou strategii a vylepšení hospodaření mimo jiné očekává od vstupu do řetězců. „Jsou tam ale nižší marže a ceny, takže se to dohání objemem,“ říká majitel Fruitisimo Jan Hummel.
V době zavřených restaurací sice lidé pijí více lihovin doma, ale ztrátu v gastrosegmentu tím vyrovnat nelze. Stejně tak ani výrobou dezinfekce, kterou jindřichohradecká firma Fruko-Schulz, producent Tuzemáku, na jaře rozjela. Tržby letos propadnou minimálně o patnáct procent, uvádí Josef Nejedlý, ředitel a jednatel společnosti.
Z restaurací zbyla výdejní okénka a z hotelů se stávají spíše útulny pro nakažené covidem než podniky pro turisty. Na dřeň seškrtaný provoz gastronomie neničí jen podnikatele přímo v oboru, ale i ty, kteří dodávají jídlo, pití či služby.
Pomoc podnikatelům v ekonomice sužované opatřeními proti pandemii by podle spolumajitelky rodinného holdingu NWT Martiny Vítkové nemusela být složitá. „Nám by stačily záruky za investiční úvěry. Bez nich banky na nic nepůjčí, protože všichni mají nejisté výhledy,“ říká byznysmenka ze skupiny rozkročené od pěstování rajčat ve sklenících přes výstavbu pasivních domů a prodej energií až po investice do start-upů.
Stravovací paušál postrádá jakoukoliv logiku, jako kdyby stát dal lidem peníze na sport s tím, že si za ně ale klidně mohou koupit třeba cigarety, říká šéf sdružení APROPOS sdružující vydavatele stravenek Miroslav Sedlák. Dodává také, že provize ze stravenek jsou mnohem nižší, než se říká.
Velkoobchodní řetězec Makro trpí kvůli pandemii nového koronaviru úbytkem zákazníků z gastra a hotelů. I proto se nyní více soustředí na malé prodejny. Prodejcům své franšízové sítě Můj obchod pomůže s investicemi do obchodu a za to budou muset navýšit podíl zboží odebíraného od Makra, říká šéf franšízové sítě Makra Miroslav Pácl.