marže obchodních řetězců - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu marže obchodních řetězců, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Ceny potravin trhají rekordy i v Německu. Od března do března vyskočila cena základních potravin v tamním nákupním košíku téměř o čtvrtinu. Po poklesu ceny energií, a zejména pohonných hmot zůstávají právě potraviny největší inflační zátěží. A tak se nejen politici, ale také oborové podnikatelské svazy podobně jako v Česku ptají, kdo za to může a proč ceny neklesají tak, jak by vyplývalo z „logiky trhu“.
V autobranži je i není veselo. Zatímco svět přechází od spalovacích vozů k elektrickým, Evropa si nevyhnutelný proces sama komplikuje návrhem nové emisní normy Euro 7. V jejím důsledku by zanikly menší vozy a ty ostatní by významně zdražily. „Do toho přichází Tesla, jenž šokovala autobranži a vytváří obrovský tlak na ceny elektromobilů,“ popisuje současnou realitu v oboru generální ředitel Hyundai Motor Czech Martin Saitz. Česko navíc podle něj podporuje elektromobilitu nedostatečně, síť dobíjecích stanic ...
Zatímco na mezinárodní firmy se zahraničními centrálami tíha měnové politiky nedopadá, mohou si dovolit nabírat nové zaměstnance a zvyšovat mzdy, pro malé a střední české podniky je současné prostředí nerovných hřištěm. „Právě ty jsou dnes nejvíce zatíženy přísnou měnovou politikou,“ upozorňuje viceguvernérka ČNB Eva Zamrazilová. Regulace ekonomiky mimo jiné silnějším kurzem koruny může podle ní pomoci nejen tuzemským firmám, ale také občanům.
Je tak nějak vidět, že – pokud si vypůjčíme slova z prvního novoročního projevu prezidenta Václava Havla – „naše země nevzkvétá“, ale řečí čísel to vypadá ještě hůř. Jak napsal kolega Filip Zelenka v sobotu: „Česká ekonomika se od prvního čtvrtletí roku 2020 propadla podle vývoje HDP o jeden procentní bod. Podobně, ovšem o jednu desetinu lépe, je na tom pouze Španělsko, zbylé evropské státy rostly.“
Může se zdát, že si českou e-commerce rozdělilo pár největších hráčů a že není místo pro nové projekty. Není to ale pravda. V posledních letech se zrodilo hned několik dravých nadějí, které se zaměřily na úzký segment poptávky a ve svých oborech mohou být velmi brzy na špici. Přinášíme profily pěti z nich.
Deník E15 přináší ve spolupráci s fondem J&T Arch Investments 1. díl ankety s výraznými osobnostmi tuzemského byznysu, které odpovídají na otázku, na čem může Česko založit svůj rozvoj v příštích dvou až třech desetiletích, aby prosperovalo.
Jen málo firem dostalo v posledním roce a půl tolik impulzů k růstu jako ty, které instalují střešní solární elektrárny. Ve prospěch sektoru působí kromě rekordních cen elektřiny i štědrá dotační politika a navíc se vládě daří otevírat trh novým klientům, například bytovým domům. „Pokud vysoké ceny energií na burze zůstanou, budeme se pomalu u běžných domácností blížit do stadia, kdy největší překážkou nových instalací budou nevyhovující, například staré střechy,“ říká spoluzakladatel společnosti Acetex ...
Covidová krize, ucpání dodavatelských řetězců, válka na Ukrajině a naposledy masivní lockdowny čínských měst. Automobilový průmysl v posledních třech letech prochází nevídanými globálními výzvami, na které musí reagovat. Postupnou proměnu přístupu největšího tuzemského výrobce ve velkém rozhovoru pro Info.cz popisuje Martin Jahn, aktuálně jediný Čech v představenstvu automobilky Škoda Auto. Ve velkém rozhovoru, který je prvním v nové sérii byznysových interview na INFO.CZ, Jahn popisuje i podmínky, za ...
České banky mají letos našlápnuto k velmi slušným ziskům. Skvělý začátek roku potvrzují statistiky i samotní bankéři. Jen od počátku roku do konce února dokázal bankovní byznys v tuzemsku vydělat téměř 14,5 miliardy korun. To znamená suverénně nejlepší start do nového roku v historii tuzemského bankovního byznysu.
Po nástupu k moci se o Fialově vládě hovořilo dokonce jako o nejvíc konzervativním kabinetu za posledních dvacet let. Realita je však taková, že za nedávné kroky a prohlášení vládnoucích stran by se nemusel stydět Andrej Babiš ani třeba libovolný odborový předák. Vypadá to, jako kdyby vládě někdo dobře poradil, že nesmí dopadnout jako asociální Nečasův–Kalouskův kabinet a v hrozící hospodářské krizi musí mírnit sociální tlaky. Rada sice na jedničku, ale provedení už zaslouží spíš čtyřku.