mauricius ropa - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu mauricius ropa, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Spojené království bude v listopadu hostit odloženou klimatickou konferenci OSN, na níž se bude řešit také pokrok, jakého lidstvo dosáhlo v boji proti klimatickým změnám. „Smyslem je ukázat, že svět nezvratně a stále rychleji směřuje k nízkouhlíkové ekonomice,“ říká diplomat John Murton. Na setkání bude zastupovat Velkou Británii a v úterý vystoupí jako hlavní host on-line konference Green Growth, kterou s podporou britského velvyslanectví pořádá Britská obchodní komora v ČR.
Kapitán havarované japonské nákladní lodi, jejíž uniklé palivo způsobilo loni v červenci ekologickou katastrofu u korálového pobřeží ostrova Mauricius, během vyšetřování uvedl, že se s plavidlem přiblížil k pevnině, aby našel připojení k internetu. Napsal o tom zpravodajský portál BBC.
Těžařský gigant ExxonMobil byl tento týden po 92 letech vyřazen z akciového indexu Dow Jones, jenž zahrnuje třicet největších amerických firem. V žebříčku tak zůstává jediná ropná společnost, Chevron, a ani té se nedaří. V letošním druhém čtvrtletí se její zisk propadl o 65 procent na 13,49 miliardy dolarů. Velké těžařské korporace podle agentury Bloomberg zažívají období úpadku. S tím ale čeští experti oslovení deníkem E15 nesouhlasí.
Z lodi MV Wakashio, která minulý měsíc uvízla na korálovém útesu u pobřeží ostrova Mauricius, již uniklo více než tisíc tun paliva. Oznámila to japonská společnost Mitsui O.S.K. Lines, která je provozovatelem plavidla. Podle svědectví místních byly začátkem týdne z pobřeží v blízkosti lodi slyšet silná praskání. Mauricijský premiér Pravind Jugnauth uvedl, že lodi hrozí rozlomení.
Jakožto nejrozvinutější ekonomika a nejstabilnější demokracie v Latinské Americe mělo být Chile, alespoň podle vnějších pozorovatelů, tou poslední zemí, kde by někdo čekal násilnosti a rabování. Proto jsou nynější mohutné protesty, zničené metro, spoušť a paralyzovaná země velkým překvapením – dokonce i pro Chilany samotné. Příčiny současné situace v zemi analyzuje český velvyslanec v Chile Josef Hlobil.
Mauricius mnozí lidé považují za opravdový ráj na zemi. I on se však pochopitelně potýká s různými problémy. Jeden z těch největších spočívá v tom, že je dlouhodobě závislý na dovozu ropy za účelem výroby elektřiny.
Léta neřešené problémy Venezuely stále více dopadají na ostatní země Jižní Ameriky. Především Kolumbie, Ekvádor, Peru a Brazílie se potýkají s přílivem imigrantů z hroutící se země. V ropné velmoci totiž po necelých dvou dekádách socialistického režimu řada obyvatel trpí hlady, nemá přístup k lékům a zápolí s astronomickým růstem cen.
Americká ropná společnost Exxon Mobil by v příštích dvaceti až třiceti letech mohla investovat do rozvoje potenciálně obrovských zdrojů ropy a zemního plynu v břidličných formacích v Argentině přes deset miliard dolarů (přes 238 miliard korun). Po čtvrteční schůzce s argentinským prezidentem Mauriciem Macrim to řekl šéf amerického podniku Rex Tillerson.
Po více než 16 letech končí ve venezuelském parlamentu hegemonie vládní socialistické strany. Zatím ale není jisté, zda počet křesel, které opoziční koalice Stůl demokratické jednoty (MUD) získala v nedělních volbách, bude stačit na změnu politického kurzu. Starý parlament si totiž může ještě odhlasovat zákon umožňující prezidentovi Nicolásu Madurovi vládnout pomocí dekretů, jako to dělal jeho předchůdce Hugo Chávez. Čas na to má do 5. ledna, kdy zasedne nový zákonodárný sbor.