maximální nemocenská - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu maximální nemocenská, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Nový kompenzační bonus pro OSVČ a malá eseróčka je štědřejší. Na nový kompenzační bonus má nárok širší okruh žadatelů. Částka je 1 000 korun denně. Nový kompenzační bonus platí zpětně od 1. února 2021.
Zaměstnanci v nařízené karanténě nebo izolaci budou dostávat příspěvek k nemocenské až 370 korun denně. Schválili to poslanci, načež příslušná legislativa odputovala do Senátu. Tam se o ní má jednat dnes, přičemž schválení by mělo být jen formalitou. Se stoprocentní nemocenskou je tedy „amen“.
Předdůchod z doplňkového penzijního spoření mohou lidé čerpat až pět let před dosažením věku pro státní starobní důchod. Podmínka je, že ho musí čerpat alespoň dva roky.
Zápočtový list musí zaměstnavatel vydat zaměstnanci při skončení zaměstnání, a to nejen pracovního poměru, ale i zaměstnání na základě dohod o pracích konaných mimo pracovní poměr. Jaké informace musí být v zápočtovém listu ze zákona uvedeny a co do něj naopak nepatří?
Evropská komise tento týden zahájila rozhovory o tom, zda by takzvaným gig pracovníkům v Evropské unii měla být přiznána stejná práva jako běžným zaměstnancům. Získali by tak nárok například na minimální mzdu či placenou dovolenou, uvádí deník Financial Times.
Narodilo se vám dítě a vy tápete v tom, jaká bude letos výše rodičovského příspěvku? Odpovíme na otázky, jak o rodičovský příspěvek žádat, jestli na něj máte nárok, kdy se rodičovský příspěvek vyplácí a jak je to se školkou.
Na náhradu mzdy mají zaměstnanci nárok již od prvního dne nemoci, v roce 2019 byla totiž zrušena karenční doba. Na nemocenskou hrazenou státem mají nárok od 15. kalendářního dne pracovní neschopnosti. Co nemocenská v případě karantény? Lidé budou dostávat příspěvek až 370 korun. Mohou nemocenskou pobírat i OSVČ? A co dělat v případě výpovědi?
Další růst důchodů a minimální mzdy od začátku ledna je jednou z hlavních změn roku 2021. Začíná také platit zákon o náhradním výživném, který prosadila šéfka rezortu práce a sociálních věcí Jana Maláčová (ČSSD), i novela zákoníku práce a s ní spojená sdílená pracovní místa.
Živnostníci mohou ode dneška žádat o ošetřovné za listopad. Ministerstvo průmyslu a obchodu (MPO) spustilo příjem žádostí, otevřený bude do 21. ledna. Osoby samostatně výdělečně činné (OSVČ), které musely kvůli uzavření škol a sociálních zařízení omezit podnikání kvůli péči o dítě do deseti let nebo handicapovaného člověka, mají za každý den nárok na 400 korun. Podporu mohou kombinovat s kompenzačním bonusem. Na program je vyčleněno 250 milionů korun.
Situace, kdy onemocní dítě, jež vyžaduje péči jednoho z rodičů, nejsou ničím výjimečné. Některé z rodin tato situace ale může dostat do finančních problémů. Na místě je proto zvážit, zda si pro tyto případy nesjednat pojištění. To proto, že dávka ošetřovného od státu nemusí vždy stačit a už vůbec se nevztahuje na OSVČ.