maximalni vydelek na materske - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu maximalni vydelek na materske, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Máte pravidelnou vedlejší činnost v rozsahu do 20 hodin týdně a měli byste ji rádi i dobře zasmluvněnou? Pak vás jistě budou zajímat podrobnosti k dohodě o pracovní činnosti. Často ji využívají třeba studenti, důchodci nebo maminky na rodičovské. Čím se liší od dohody o provedení práce? Jak se počítá a co by měla obsahovat smlouva?
Letošní rok se chýlí ke konci. Jak budou vypadat různé sociální dávky v roce 2023? Kolik bude činit mateřská, nemocenská, ošetřovné, starobní důchod či rodičovský příspěvek? Spočítejte si čistou mzdu a porovnejte ji s tím, kolik vydělávají ostatní. Vyzkoušejte i naše hypoteční kalkulačky.
Na náhradu mzdy mají zaměstnanci nárok již od prvního dne nemoci, v roce 2019 byla totiž zrušena karenční doba. Na nemocenskou hrazenou státem mají nárok od 15. kalendářního dne pracovní neschopnosti. Co nemocenská v případě karantény? Lidé budou dostávat příspěvek až 370 korun. Mohou nemocenskou pobírat i OSVČ? A co dělat v případě výpovědi?
Toto je nové vydání Technoverse Newsletteru, ve kterém se každý týden věnujeme aktuálním technologickým trendům z Česka i ze světa. Chcete, aby vám každé úterý chodil do e-mailové schránky? Zde se můžete přihlásit k odběru.
Vláda oznámila, že znovu zavede krizové ošetřovné ve výši 80ti procent základu výdělku. A to se zpětnou splatností od letošního prvního listopadu. Krizové ošetřovné ale musí ještě schválit Sněmovna, Senát a podepsat prezident.
Odevzdat daňové přiznání k dani z příjmů bez postihu můžou letos fyzické i právnické osoby o měsíc později, než bývá jejich obvyklou povinností. Formuláře v papírové podobě odevzdávají nejdéle do 3. května, elektronická podání nejpozději k 1. červnu.
Nemožnost platit obědy, kupovat ovoce nebo posílat děti na tábory. České samoživitelky a samoživitelé se s finančními problémy potýkají stále častěji, počet neplatičů alimentů se zvyšuje a vláda už více než rok jen debatuje o zálohovaném výživném. Jaký rozpočet mají některé samoživitelky a ve kterém byznysu bývají nuceny opakovaně hledat práci?
V roce 2020 nás v rodičovském příspěvku čekají dvě novinky. Tou hlavní a dlouho očekávanou je jeho navýšení – bude automatické, nebo budete muset požádat? Druhá změna souvisí s přivýdělkem. Do roku 2022 pak nejpíše dojde ke změnám dalším, a to dost radikálním.
Čekáte v letošním roce dítě a zajímá vás, jak je to s porodným? V minulosti bylo porodné vypláceno každé matce, nyní už to tak není. Pochopitelně se nárok jako spousta dávek odvíjí od výše výdělku. Budete mít nárok právě vy? Je částka porodného na každé dítě stejná? Čtěte níže.
Rodičovský příspěvek na konci letošního června převyšující částku 11 500 korun čerpalo celkem 16 597 rodičů. Hranice 11 500 korun mohla být překročena díky novele zákona, která vzešla v platnost v lednu. Díky ní byla právě tato hranice zrušena. Momentálně můžete čerpat „rodičák“ v maximální výši 36 750 korun. U vícerčat dokonce 55 125 korun. Nejčastěji ale lidé stále volí rodičovskou dovolenou v délce tří let, tedy 6 000 – 7 600 korun.