memorandum o těžbě lithia - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu memorandum o těžbě lithia, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Česko jen s mírnou nadsázkou zchudlo v posledním roce o zhruba čtyři biliony korun. O tolik se znehodnotily masivní zásoby lithia pod severočeským Cínovcem. Důvodem je cenová eroze klíčového kovu pro elektromobilitu na světových burzách. Lithium se šedesátiprocentním poklesem stalo jedním z největších komoditních propadáků uplynulého roku. Ani podstatně nižší cena prý ambici těžby cínoveckého lithia neohrozí. Finální rozhodnutí majoritního vlastníka projektu ČEZ o tom, jestli polostátní energetika na ...
Bývalé uhelné doly na Ostravsku se mají za pár let proměnit v masivní zásobárny elektrické energie. Zástupci českého státního podniku Diamo a Vysoké školy báňské – Technické univerzity Ostrava v úterý podepsali v Praze dvě memoranda o spolupráci s britským startupem Gravitricity, jehož konečným cílem je vybudování první gravitační elektrárny na světě, která má vzniknout na českém území, konkrétně v některém z uzavřených černouhelných dolů v Moravskoslezském kraji.
Zdá se, že ohňostroj finální fáze předvolební kampaně letošních voleb „pokazil“ hnutí ANO německý nadnárodní koncern Volkswagen. Ještě to nezaznělo takto naplno, ale je to tak. Těch podepsaných memorand a glorifikujících literárních počinů bylo v předvečer oslavy a vlastního volebního víkendu nesčetně.
Skupina ČEZ chce do konce roku rozhodnout, s kým postaví továrnu na baterie v areálu bývalé hnědouhelné elektrárny Prunéřov I na Chomutovsku. Uvedl to ředitel společnosti Daniel Beneš. První fáze projektu by podle něj mohla být hotova kolem roku 2025.
Lithium, nejdůležitější kov pro výrobu baterií, se opět stává předvolebním tématem. Zatímco při posledních poslaneckých volbách šlo o znovunabytí státní kontroly nad cínoveckým nalezištěm, tentokrát jde o gigafactory, továrnu na baterie, která by lithium mohla využívat. Rozhodnutí, zda se v Česku bude stavět gigafactory, se dlouho odkládá, ale s příchodem voleb patrně nastane rozuzlení. Premiér Andrej Babiš (ANO) chystá schůzku se šéfem koncernu Volkswagen Herbertem Diessem na 1. října. Právě po ní lze ...
Plánovaná česká továrna na baterie do elektromobilů, takzvaná gigafactory, by mohla vyrobit baterie o kapacitě více než 30 gigawatthodin, což vystačí pro 400 až 800 tisíc osobních automobilů ročně. Záleží na technologii výrobce, respektive výrobců baterií z cínoveckého lithia a kapacitě finálních baterií. Sdělila to dnes mluvčí energetické společnosti ČEZ Barbora Peterová.
Česko udělalo první krok v honbě za přilákáním investora, jenž má v tuzemsku vybudovat gigafactory, tedy továrnu na baterie do elektromobilů. Po memorandu by měla následovat investiční pobídka. Ekonomové oslovení E15 nastínili několik jejich možných rysů, aby se projekt gigafactory nestal pro Česko spíše přítěží.
Vicepremiér Karel Havlíček (za ANO) a generální ředitel ČEZ Daniel Beneš v úterý dopoledne podepsali memorandum o podpoře výstavby gigafactory. Vláda chce, aby v Česku vznikla minimálně jedna továrna na baterie pro elektromobily. Podle Beneše by továrna při optimistickém scénáři mohla v Česku stát mezi roky 2026 až 2028. Zájem o výstavbu jeví Volkswagen či korejská LG. Záležet však bude na tom, jaké pobídky bude Česko ochotno nabídnout. O projekt se uchází i další evropské státy. Jednou ze zvažovaných ...
Vláda a energetická společnost ČEZ zřejmě v úterý podepíšou memoradum o podpoře projektu továrny na baterie pro elektromobily, takzvané Gigafactory, v Česku. Záměr musí dnes odsouhlasit vláda, uvedl na dotaz ČTK vicepremiér a ministr průmyslu a dopravy Karel Havlíček (za ANO). Investice má v první fázi činit minimálně 52 miliard korun a v souvislosti s ní se předpokládá vznik minimálně 2300 nových pracovních míst.
Energetická společnost ČEZ bude s australskou společností European Metals Holdings (EMH) pokračovat v přípravě těžby lithia u Cínovce v Krušných horách. Firma Severočeské doly ze skupiny ČEZ vstoupí do české firmy Geomet, která je dceřinou firmou EMH a je držitelem přednostních práv na průzkum a využití ložiska. V další fázi projektu, zhruba do roku 2023, se podle něj uskuteční nejrůznější testy horniny a postupu výroby. Budou provedeny mimo lokalitu, těžba zatím nezačne.