měnove kurzy bank - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu měnove kurzy bank, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Česká ekonomika padá už podruhé za rok na tvrdé pandemické dno. Záleží, jak hluboké bude. Černý scénář může přimět centrální banku, aby se poprvé v historii vydala po cestách, které ještě nedávno učebnice ekonomie považovaly za pouhé intelektuální cvičení. Ve hře mohou být záporné úrokové sazby, další kurzový závazek nebo tisk velkého množství peněz po vzoru eurozóny. „Je otázka, jestli bychom k těmto nástrojům sáhli. Nálada pro to není. Bankovní rada si uvědomuje, že v okolí jsou bohaté zkušenosti, že ...
Pandemie koronaviru otočila kormidly centrálních bankéřů napříč světem o 180 stupňů. Neočekávaný a synchronizovaný šok pro světovou ekonomiku vyslal bankám apel na co nejlevnější peníze v tom největším množství, které svět doposud poznal. A na rozdíl od všech minulých krizí guvernéři během krátké doby skutečně penězi ošetřili své ekonomiky natolik komfortně, že z toho dokázali mnohé urvat i světoví burziáni a přinejmenším první poločas éry koronaviru nebolel svět tak, jak by býval mohl.
Byť byl rok 2020 pro investory ze střední a východní Evropy bezprecedentní zatěžkávací zkouškou, oddechnout si nejspíš nebudou moci ani příští rok. Nejistotu z přetrvávajících dopadů koronaviru budou přiživovat volby, nutnost skoncovat s hospodářskými stimuly i výzvy na poli měnové politiky, píše agentura Bloomberg.
Česká národní banka má nakročeno k doposud nejvyššímu ročnímu zisku ve své novodobé historii. Letos slabší koruna totiž podstatně zvýšila hodnotu devizových rezerv, které centrální banka drží z dob intervencí především v eurech. Česká měna, která je teď slabší o zhruba 3,5 procenta oproti počátku roku, letos může ČNB vygenerovat zisk na prahu 190 miliard korun.
Letošek se nesl v duchu významného uvolňování měnových podmínek. Mnohé centrální banky tak reagovaly na dopady koronakrize. Ani v příštím roce se kurz měnové politiky pravděpodobně nezmění, a tak úrokové sazby setrvají delší dobu na nízkých úrovních.
Nejen miliardáři řeší, jak uchovat svůj majetek. Pandemie totiž od základů změnila investorskou budoucnost.
Česká inflace je na první pohled velkou záhadou. Půl roku po propuknutí pandemie, po bezprecedentním propadu ekonomiky v první polovině roku a s jen polovičatým (a kvůli právě probíhající druhé vlně, která je s tou jarní nesrovnatelná, určitě jen chvilkovým) oživením by člověk čekal, že bude inflace koketovat s nulou.
Akciové trhy v reakci na americké volby prudce posilují, to se ale nedá říct o dolaru. Jeho kurz klesl nejníže za 10 týdnů, upozorňuje agentura Reuters. Minulý týden dokonce zaznamenal nejcitelnější oslabení za více než sedm měsíců, připomíná hlavní ekonom Trinity Bank Lukáš Kovanda. Pokles se nevyhnul ani dalšímu „bezpečnému přístavu“, zlatu, které odepisuje téměř čtyři procenta.
České firmy přišly během pandemie více na chuť financování v eurech. Ve společné měně totiž měly domácí firmy koncem srpna napůjčováno téměř 410 miliard korun, to je o bezmála třicet miliard korun, tedy takřka o osm procent více, než v předvečer krize koncem února.
Co čekat do konce roku na měnových trzích? Jaký vliv může mít na vývoj forexových investic táhnoucí se brexit, volby v USA, koronavirová pandemie. A jak si v této hře stojí česká koruna?