metanol rozsudek - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu metanol rozsudek, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Krajský soud ve Zlíně zamítl návrh na obnovu řízení v hlavní větvi metanolové kauzy, který podal hlavní distributor otráveného alkoholu Jiří Vacula. V květnu 2014 byl za obecné ohrožení pravomocně odsouzen na 15 let vězení. Spolu se svým obhájcem se snažil soud přimět k obnově řízení na základě údajných nových důkazů a skutečností. Objevily se podle nich až po vynesení rozsudku nad Vaculou a svědčí údajně mimo jiné o tom, že odběratelů jedovaté směsi od míchačů Rudolfa Fiana a Tomáše Křepely bylo více.
Nejvyšší soud potvrdil míchačům metanolem kontaminované směsi Tomáši Křepelovi ze Zlína a Slovákovi Rudolfu Fianovi doživotní tresty vězení. Dopustili se obecného ohrožení. Pravomocný rozsudek zmiňuje nejméně 117 lidí otrávených směsí, kterou vyrobili, z nichž nejméně 38 zemřelo. Rozhodnutí Nejvyššího soudu je nově dostupné v internetové databázi.
Zlínská pobočka brněnského krajského soudu se bude ve čtvrtek 5. dubna znovu zabývat hlavní, takzvanou zlínskou větví metanolové kauzy. Hlavní distributor otráveného alkoholu Jiří Vacula, který si odpykává patnáctiletý trest, podal návrh na obnovu řízení. Návrh neznamená zrušení rozsudku, ale další projednání věci, řekla ve středu mluvčí brněnského krajského soudu Eva Sigmundová.
Krajský soud ve Zlíně dnes uložil majiteli Likérky Drak z Chvalčova na Kroměřížsku Pavlu Čanigovi za krácení daně ve prospěch organizované zločinecké skupiny 11,5 roku vězení. Bývalý jednatel distribuční firmy Verdana Robert Sedlařík by měl podle rozsudku strávit ve vězení deset let. Tresty od dvou do čtyř let soud uložil i čtyřem obchodním zástupcům. Rozsudek není pravomocný.
Pětice mužů obžalovaná v hlavní, takzvané zlínské metanolové větvi, si odpyká tresty v rozmezí od sedmi do devíti let. Rozhodl o tom olomoucký vrchní soud. Většina z nich tak odešla se shodným trestem jako od zlínského krajského soudu. Nejvyšší trest si odpyká Martin Jirout, o půl roku méně stráví ve vězení Viktor Koláček a Libor Vanderka.
Krajský soud ve Zlíně uložil sedmi obžalovaným v metanolové kauze, kvůli níž zemřelo asi 50 lidí, za ohrožování zdraví závadnými potravinami tresty 5,5 až devět let vězení. Tresty jim tak výrazně snížil, loni v květnu jim za obecné ohrožení ukládal tresty od osmi do 21 let. Olomoucký vrchní soud po jejich odvolání rozsudek zrušil a věc vrátil do Zlína.
Krajský soud ve Zlíně uložil šesti obžalovaným v ostravské větvi kauzy metanol za ohrožování zdraví závadnými potravinami tresty vězení od 5,5 do 8,5 roku. Podle obžaloby mají na svědomí devět životů. Miroslava Klosela, který byl sedmým obžalovaným, senát zprostil viny. Rozsudek není pravomocný.
Olomoucký vrchní soud propustil na svobodu tři muže obžalované v hlavní větvi metanolové kauzy. Jde o Viktora Koláčka, Martina Jirouta a Libora Vanderku. Soud o tom rozhodl minulý týden, uvedla dnes Česká televize. Mluvčí soudu Vladimír Lichnovský řekl, že u mužů již podle soudu pominuly vazební důvody. Ve vazbě byli kvůli obavě z útěku. Z původní hlavní větve metanolové kauzy tak ve vazbě už nikdo není.
Olomoucký vrchní soud zrušil v neveřejném jednání rozsudek nad sedmi lidmi obžalovanými v hlavní části metanolové kauzy. Jejich případ vrátil zpět zlínskému krajskému soudu.
Krajský soud ve Zlíně dnes uložil údajným míchačům metanolem kontaminované směsi Tomáši Křepelovi a Rudolfu Fianovi za obecné ohrožení doživotní vězení. Hlavnímu distributorovi otráveného alkoholu Jiřímu Vaculovi ze Zlínska, který pomohl případ objasnit, soud za obecné ohrožení uložil 15 let vězení.