michal pur - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu michal pur, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Těsně vedle politiků a úřadů se začínají stále častěji objevovat influenceři a vlivné mediální projekty. Vazby, které dříve byly mezi novinářem a politikem nemyslitelné, se dnes stávají běžnou realitou. Hledání nových hranic ukazuje, že tradiční média ztrácejí vliv ve veřejném prostoru a zdatně jim konkurují noví hráči.
Čeká nás jen pár týdnů, než veřejný prostor znovu ovládnou debaty o budoucím šéfovi České televize. Nepochybně znovu uslyšíme řadu důvodů, proč bychom měli zvýšit koncesionářský poplatek. To všechno je určitě legitimní, ale ani postava ředitele jednoho ze tří veřejnoprávních médií není tak důležitá jako aspekt, který v debatě úplně zaniká. Klíčová je totiž otázka, co vůbec od veřejnoprávních médií chceme a jak je definujeme.
Když provozovatel tuzemské elektrizační soustavy ČEPS přišel na začátku března s výhledem české energetiky, na veřejnosti to příliš velký poprask nevyvolalo. V politických kuloárech to však bylo naopak. Čtení to není vůbec pěkné, přestože to lidi, kteří se o situaci zajímají dlouhodobě, zase tolik nepřekvapuje. Ukazuje se, že mezi politickými proklamacemi a skutečným stavem věcí zeje obrovská propast.
Končí klasická média? Stačí mít v redakci zaměstnané pouze "plniče" obsahu? Diskuzi o tom, kde se média v současnosti nachází a zda přežijí v klasické podobě, vyvolal text šéfredaktora Info.cz Michala Půra. V textu píše o konci klasických médií a o tom, jak se mediální svět proměňuje. Dotýká se ale i budoucnosti a navrhuje několik modelů, jak by média mohla nadále přežít. Silným formulacím a ostrým závěrům se přitom v textu nevyhýbá. Michala Půra si šéfredaktor E15 Nikita Poljakov pozval do E15 Cast, aby s...
Bylo to překvapení, alespoň pro většinu lidí. Michal Klíma, vládní zmocněnec pro média a dezinformace, ve středu ve své funkci náhle skončil. Jeho pozici vláda zrušila, agendu rozdělila. Klíma se sice od premiéra dočkal formálního poděkování, ovšem na tiskovou konferenci už jej ani nezvali a co je ještě podstatnější, výsledek jeho roční práce, takzvaný Akční plán proti dezinformacím, spadl do koše a vláda s ním nadále nepočítá. Kompletní odmítnutí Klímovy práce by však bylo velkou chybou.
Česká republika má novelu autorského zákona, která zásadně posiluje postavení vydavatelů vůči velkým technologickým firmám. Je to zákon, který vyvolává velké emoce, protože Google zrovna v době, kdy píšu tento článek, vypnul náhledy u zpravodajských stránek. Někteří vydavatelé se nyní obávají, že přijdou o část peněz za reklamu. O peníze navíc už přišli vydavatelé, kteří byli v takzvaném programu Showcase, který firma údajně kvůli zákonu zrušila.
Evropská komise podle deníku Financial Times varovala Elona Muska, že v Evropě zakáže Twitter, pokud se nepodřídí pravidlům moderace obsahu. Musk se totiž dopustil strašlivého „zločinu“, že si dovolil připustit, že bude mazat jenom příspěvky, které porušují trestní zákony. To znamená, že by lidé mohli vyjadřovat svobodně názor do libovolné míry, pokud není v konfliktu se zákonem. Je neuvěřitelné, že tento základní předpoklad demokracie dnes vyvolává kontroverzi.
Strávil jsem několik posledních dní ve Štrasburku, kde panovala poněkud ospalá atmosféra kvůli nepříliš zajímavé agendě, ale přece jenom se povaha unijních institucí nenápadně, ale zásadně mění. Jsme uprostřed energetické krize, která odhalila, že řada evropských politik nereflektuje realitu a fatálně deformuje trh. Prakticky nikdo nepopírá, že jsme svědky klimatické změny, ale unijní klimatická politika poněkud paradoxně situaci zhoršuje, nikoli zlepšuje. Zdá se, že rostoucí část evropských politiků je ...
Kampaň k prezidentským volbám momentálně vypadá jako selanka, ale opak je pravdou. V zákulisí se odehrávají dramata, která mohou zásadně ovlivnit, kdo se objeví ve druhém kole volby. Jedno z nich se týká televizních duelů. Podle mých informací Česká televize naplánovala debatu prezidentských kandidátů na 12. ledna, přičemž televize Nova se rozhodla naplánovat debatu na stejný termín s tím, že se dopředu domluvila s Andrejem Babišem.
Pokud existuje jedna otázka, která dnes a denně zaznívá ve značné části českých domácností, hospod, na úřadech, zkrátka ve veřejném prostoru, je to nepochybně „jak si myslíš, že dopadne válka na Ukrajině?“ Odpověď nezná nikdo, přesto existují varianty této otázky, které bychom si zodpovědět měli a neděláme to, nebo to děláme příliš málo.