migranti a itálie francie - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu migranti a itálie francie, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Téma běženců je zpět, Evropská komise představila nová pravidla migrace a azylu. Bez povinných kvót, ale stejně spoléhající na solidaritu všech unijních států. Ty budou mít na výběr. Buď běžence přebírat, nebo zaplatit návrat neúspěšných žadatelů o azyl do zemí, odkud přišli. Případně budou moci pomáhat jinak.
Země Evropské unie se chystají na další dlouhé vyjednávání o tom, zda a jak si mezi sebe rozdělovat běžence v případě, že jimi budou přetíženy jihoevropské státy nebo budou zachráněni na moři. Evropská komise ve středu předloží očekávaný návrh nové migrační politiky, který pro některé případy počítá i s povinným přebíráním žadatelů o azyl.
O potřebě budování vztahů s africkým kontinentem mluvila již minulá Evropská komise Jeana-Clauda Junckera. Po loňských evropských volbách, ze kterých vzešla Komise Ursuly von der Leyen, je však tato snaha ještě výraznější: Evropská unie má podle strategie hrát na globální úrovni větší roli. Při pohledu na geopolitické rozložení ve světě, na jedné straně se sílící Čínou a čím dál agresivnějším Ruskem, na straně druhé s nestabilní Amerikou Donalda Trumpa, je orientace na hospodářsky i sociálně rostoucí jih ...
Nová vláda v Římě je v rámci své snahy o sbližování s Evropskou unií ochotná ustoupit od tvrdé protiimigrační politiky, kterou razil exministr vnitra Matteo Salvini. Na oplátku ale žádá pomoc s nelegálními přistěhovalci. Hrozí tak nové spory Itálie a dalších starých unijních zemí se státy visegrádské čtyřky.
Jedinou kandidátkou, kterou bude Česko navrhovat do budoucí Evropské komise (EK), je stávající eurokomisařka Věra Jourovoá. Řekl to premiér Andrej Babiš před odletem do Bruselu, kde bude s nastávající předsedkyní Evropské komise Ursulou von der Leyenovou jednat mimo jiné o českém postu ve vrcholném orgánu unijní exekutivy.
Do Evropské unie loni nelegálně přicestovalo 150 tisíc lidí. Počet byl nejnižší za posledních pět let. Migrační politika však Evropou hýbe stále stejně intenzivně a nejspíše to bude právě téma migrace, která podstatně ovlivní i letošní volby do Evropského parlamentu.
Italský vicepremiér a ministr vnitra Matteo Salvini po dalším převozu migrantů v automobilu francouzského četnictva přes hranici a jejich vysazení na italském území oznámil, že rozmístí na hranici s Francií italské policisty. "Hlídkové vozy byly vyslány do Claviere, aby tam kontrolovaly a chránily hranici," citovala agentura APA Salviniho dnešní oznámení na jeho twitterovém účtu.
Průzkum veřejného mínění, který provedlo Pew Research Center v deseti zemích Evropské unie, ukazuje, že by se podle většiny jejich obyvatel měla lidem prchajícím před válkou a násilím poskytnout ochrana. Tento názor převažuje ve všech zemích včetně Polska, Itálie nebo Španělska. Opačného názoru jsou jen Maďaři.
Andrej Babiš zaujal k uprchlické krizi jasné stanovisko - Česko nepřijme ani jednoho migranta. „Něco takového odmítáme,“ reagovala na jeho slova italská europoslankyně Laura Ferrara. Svou geografickou polohu jsme si nevybrali a těžko můžeme na rozdíl od Maďarska postavit zeď napříč Středomořím, argumentovala dále Ferrara. S českým premiérem se Ferrara neshodla už před čtyřmi lety, kdy se na jeho společnosti ptala budoucí komisařky Věry Jourové. Podívejte se na videorozhovor.
Evropská unie při řešení problému 150 migrantů na lodi Diciotti nedostála svým základním hodnotám - solidaritě a odpovědnosti, chová se pokrytecky a Itálie z toho vyvodí důsledky, napsal na facebooku italský premiér Guiseppe Conte. Ani bruselská schůzka zástupců desítky zemí EU nevyřešila problém migrantů na lodi Diciotti, která už čtvrtým dnem kotví na Sicílii. Italská vláda podmiňuje jejich vylodění tím, že si běžence mezi sebe rozdělí unijní státy.