mileniálové - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu mileniálové, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
V minulém století jste v českých firmách mnohem častěji narazili na řídícího pracovníka než na manažera. Tehdejší ředitelé svým podřízeným vládli pevnou rukou, vše kontrolovali ze svého kapitánského můstku a spoléhali na jasně danou hierarchii a procesy. Dnes jsme ale svědky radikální změny přístupu k vedení. V čem je management 2.0 revoluční?
Současná ekonomická situace výrazně dopadá na mileniály, tedy lidi, kteří vstupovali do dospělosti přibližně na přelomu tisíciletí, stejně jako na pozdější generaci Z, tedy na ty, kteří jsou teprve pár let na trhu práce nebo na něj pomalu vstupují. Ačkoliv je zejména u mladších lidí často skloňovaná touha po rovnováze mezi pracovním a soukromým životem, kvůli rostoucím nákladům musí pracovat stále více. Bojují také s přetrvávajícím stresem a vyhořením. Čeští příslušníci mladších generací ovšem v porovnání ...
Se zkratkou výrazů Environmental, Social a Governance se dnes potýkáme v investování téměř na každém kroku. A s tím jsou samozřejmě spojeny i nejčastější mýty.
... způsobů, kterým by miléniálové vyzráli na všechny... a válkou – měli miléniálové nachystanou kryptoměnu. Té...
Kancelářská práce odvedená v pohodlí domova a pracovní dovolená strávená s notebookem pod palmami. Covid zamíchal návyky zaměstnanců. Po hybridním modelu práce se rozmáhá také hybridní model služebních cest. Na trhu se pro něj vžil pojem bleisure, tedy kombinace byznysu a trávení volného času (z anglického slova leisure).
Většina tuzemských firem dostatečně nezvedá mzdy, aby pokryly rozdíly v nákladech způsobené vysokou inflací. Češi ale zároveň o větší výplatu v porovnání s ostatními národy požádat nechtějí. Rozdílná situace je u kvalifikovaných pracovníků, ti si při hledání nové práce o vyšší peníze říkají. Takový obrázek o pracovním trhu poskytují tři průzkumy vydané v posledních dvou týdnech mezi českými firmami a zaměstnanci. Lidí, kteří budou otevření pracovním nabídkám za lepší mzdu, pravděpodobně přibude.
Móda se často dává do souvislosti s utrácením nebo vyhazováním peněz. Málokdy se ale na oblečení a luxusní doplňky dívá jako na formu investice a příležitost, jak do budoucna peníze naopak vydělat a zvýšit hodnotu pořízených kousků. Ač se to tak na první pohled jevit nemusí, módní svět je plný možností, jak v době astronomické inflace a neustálého zdražování zhodnotit úspory.
Žít si jako rentiér, a přitom nemít za sebou prodej úspěšné firmy, zdárné nabytí dědictví nebo věk začínající číslovkou pět a vyšší. Řada příslušníků takzvané generace Y nejen ve Spojených státech si osvojila investiční triky, díky kterým mohla pomýšlet na odchod „do důchodu“ už ve svých třiceti nebo čtyřiceti letech. Teď je ale čeká za jejich životů nevídaná ekonomická výzva. Časy, kdy šlo rychle vydělat až tisíce procent na kryptu, Tesle nebo na memových akciích, alespoň pro tuto chvíli skončily. Nabyté ...
Po hybridním modelu kombinujícím práci v kanceláři a z domova se rozmáhá také hybridní model služebních cest. Na trhu se pro něj vžil pojem bleisure, tedy kombinace byznysu a trávení volného času (z anglického slova leisure). Hotelnictví se tak otevírají další možnosti, jak přilákat novou klientelu a prodloužit pobyt hostů.
Vedení velkých amerických firem čím častěji trvá na návratu zaměstnanců do kanceláří. Před několika měsíci o povinném návratu části zaměstnanců na pracoviště rozhodl šéf americké banky JP Morgan Jamie Dimon. Před pár týdny ho v dopise zaměstnancům následoval šéf Tesly a SpaceX Elon Musk. K zastáncům staré dobré práce bok po boku se přidal i šéf Starbucksu. Šel na to z jiného konce, ale neuspěl.