miliardáři v praze - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu miliardáři v praze, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Staré budovy, které ztratily svou funkci, je možné zbourat. Jindy je ale mohou majitelé s pomocí architektů a stavařů přeměnit v moderní prostory s novým využitím a přitom udržet jejich historický ráz. Ze starého pivovaru vzniká luxusní bytový dům, z kotelny muzeum, z průmyslové haly redakční newsroom. Trendu současnosti odborníci říkají Adaptive Reuse. A architekti ho mohou mít na paměti dokonce už tehdy, když kreslí budovu zcela novou.
Byl u zrodu AVG, v 90. letech se podílel na řízení ČEZu a Košických železáren, nyní působí v dozorčí radě banky Moneta. Z první řady sledoval, jak se české a slovenské ekonomiky otáčí směrem k tržnímu hospodářství. „Tržní hospodářství v Česku funguje, a to dokonce mnohem lépe, než v mnohých jiných zemích,“ hodnotí nyní investor Gabriel Eichler. V exkluzivním rozhovoru pro deník E15 také chválí Českou národní banku, která podle něj reagovala lépe než například americký Fed.
Obří bankovní deal letošního roku mezi Českou spořitelnou a Sberbank CZ pokročil ke svému finále. Někteří z významných věřitelů spojených se jmény českých miliardářů, kteří v minulých měsících vyjádřili svou nespokojenost s průběhem konkurzu a soudně rozporovali složení věřitelského výboru, vzali totiž svůj krok zpět. Právě absence soudních sporů napadajících průběh insolvence padlé banky je podle kupní smlouvy nutnou podmínkou pro realizaci transakce. Před hrozbou ztroskotání obchodu z těchto důvodů ...
Insolvenční řízení s agenturou Médea, která patří českému miliardáři Jaromíru Soukupovi, zahájil městský soud v Praze. Jako první o tom informoval na svém webu týdeník Euro. Návrh na zahájení insolvenčního řízení podaly společnosti Cinema City Czech, Cinexpress a Knowlimits Group. Agentura Médea se k situaci prozatím nevyjádřila.
Pokud Andrej Babiš Mafru skutečně prodá, potvrdí se, že by rád v politice ještě zůstal a jeho odchod do ústraní je skutečně jen dočasný. Bývalý premiér přitom česká média během deseti let zásadně změnil. A to k horšímu.
Dobré ráno! Je 46. den roku, svátek má Jiřina. V tento den byl roku 2008 podruhé zvolen prezidentem České republiky Václav Klaus.. Přečtěte si nejdůležitější zprávy posledních hodin.
Střední škola pro youtubery U2B, kterou jako cestu k úspěchu na internetu propagovali vlivní influenceři, se nejprve předloni rozjela díky milionovým dotacím od státu na autistickou třídu. Po roce ale skupinu hendikepovaných studentů se speciálními potřebami zrušili, protože jim studium nevyhovovalo. Díky agresivnímu marketingu pak U2B nabrala nové žáky, kteří už ale platili školné – někteří z nich přes 300 tisíc ročně, což jim zajišťuje dopravu limuzínou na výuku.
Prodej společnosti Mafra, největšího vydavatelství podle počtu čtenářů, má zase o trochu jasnější kontury. Probíhající vyjednávání o možné transakci poprvé připustil jeden ze zájemců. Momentálně potenciální cíl nákupu zkoumáme, sdělil v rozhovoru pro E15 Pavel Tykač.
Zatímco rok 2021 se na trhu fúzí a akvizic nesl ve znamení dozvuků pandemie, ten loňský nejvíce ovlivnila válka na Ukrajině. Kvůli složitějšími oceňování firem obě strany potenciálních obchodů déle vyčkávají a doba uzavírání transakcí se tak prodlužuje. Úspěchu českých byznysmenů v zahraničí to ale nezabránilo, říká expert na fúze a akvizice Štěpán Flieger, který ve společnosti EY vede oddělení fúzí a akvizic v Česku. „Česká ekonomika je nadměrně kapitálově vybavená. Slovenská ekonomika je zhruba poloviční...
Česká republika zatím obstála v éře vzedmutí populistů a protisystémových politiků jako funkční demokracie. Jde proti trendu ve středoevropském regionu, který je vidět u sousedů v Polsku, v Maďarsku i na Slovensku a ukazuje, jak je v překonání krize důležitá aktivní občanská společnost a silné instituce.