milion chvilek demonstrace letná - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu milion chvilek demonstrace letná, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Na pondělní on-line demonstraci spolku Milion chvilek, která má upozornit na kauzy premiéra Andreje Babiše (ANO), promluví i zástupci opozice. Program spolku bude živě přenášen z pražského Lucerna Music Baru na facebooku a youtube, lidé budou „demonstrovat“ z domova. Vysílání bude prokládáno výstupy hostů, do programu se budou moci zapojit i diváci, kteří budou psát komentáře přímo pod streamovaným videem nebo posílat vzkazy přes sms bránu.
... na pražské Letné se největší demonstrace Milionu chvilek zúčastnilo podle... zúčastnil sněmovních voleb. Milion chvilek vznikl po sněmovních... Babišem. Spolek pořádá demonstrace, při nichž kritizuje...
Předseda spolku Milion chvilek Mikuláš Minář ve středu vyjde s transparentem do Letenských sadů v Praze. Vládě chce touto formou položit otázky týkající se jejího působení v době koronavirové epidemie. Se svým dotazem se chce Minář vyfotit a obrázek zveřejnit na sociálních sítích.
Když přívrženci hnutí Milion chvilek pro demokracii zaplnili loni v listopadu pražskou Letnou, dali premiéru Babišovi ultimátum: Buď se do konce roku zbaví ministryně spravedlnosti Benešové a Agrofertu, nebo budou protesty pokračovat a získají „kreativnější podobu“.
Letos, v roce třicátého výročí sametové revoluce, se především demonstrovalo. Ne za vyšší platy nebo nižší daně, ale za právní stát, dalo by se říci. Letos se konalo nejméně deset velkých protivládních demonstrací, které postupně zaplnily pražské Staroměstské náměstí a Václavské náměstí a vyvrcholily dvěma protesty na Letenské pláni, kde se v červnu a listopadu sešlo nejméně čtvrt milionu lidí – nejvíce od převratu v roce 1989.
Další velká protibabišovská demonstrace na Václavském náměstí. Ale nejspíš opět bez většího efektu. Opozice se hádá mezi sebou, navíc se o slovo hlásí třetí síly. Průzkumy veřejného mínění vydávají nejednoznačná poselství o kondici stran, jasná je snad jen suverénní dominance hnutí ANO. Andrej Babiš může v klidu spát. Prozatím.
Mají oslavy třiceti let po pádu komunismu hořkosladkou příchuť? Máme vůbec co slavit? Zjištění Českého rozhlasu nás dělí do tříd a zkoumá také naše názory na polistopadový vývoj a spokojenost s politikou. Malý průzkum mezi lidmi přímo z oslav na Národní třídě vám třeba ukáže, že i když se, jak říká historik Timothy Garton Ash, v době třetího desetiletí po sametové revoluci nejspíš někde stala chyba, pořád si můžeme říkat co chceme, chodit kam chceme, nebo třeba pokládat květiny tam, kam chceme.
Den před výročím oslav 17. listopadu se na Letné sešlo mezi 250 až 300 tisíci lidí, kteří nejsou spokojeni se současnými politickým děním. To podstatné se přitom na rozdíl od demonstrace před třiceti lety odehrávalo pod pódiem, nikoliv na něm, říká komentátor Reflexu Bohumil Pečinka v rozhovoru s Pavlem Štruncem.
Na náměstích, ulicích nebo jen doma zapálením svíčky si lidé připomněli 30. výročí studentské demonstrace ze 17. listopadu 1989. Pokojná akce brutálně potlačená totalitním režimem odstartovala takzvanou sametovou revoluci, která ukončila více než čtyřicetiletý mocenský monopol komunistů.
Česko si dnes připomíná 30 let od sametové revoluce. Národní třída v Praze, která je symbolem listopadových událostí, je od rána středem dění. Od brzkých ranních hodin se tam střídali zástupci parlamentních stran, aby uctili památku položením květin či zapálením svíce. Na představitele vlády počínaje premiérem Andrejem Babišem a vicepremiérem Janem Hamáčkem lidé pískali, nepříznivě reagovali také na Václava Klause mladšího. Premiér Babiš pak v Národním muzeu přednesl ke 30. výročí projev plný díků.