mimo veřejná obchodní společnost - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu mimo veřejná obchodní společnost, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Předsedkyně představenstva významného dodavatele veřejné sféry čelí coby fyzická osoba návrhu na obžalobu v kauze zbankrotovaného Metropolitního spořitelního družstva. Podle informací deníku E15 je podezřelá ze zajištění zfalšovaného znaleckého posudku, který pomohl z kampeličky vytáhnout 130 milionů korun.
Být či nebýt. Hamletovská otázka je pro řadu společností kvůli koronakrizi čím dál naléhavější. „Je zřejmé, že zdaleka ne všechny firmy budou schopné překonat a překlenout své problémy,“ uvádí Lee Louda, insolvenční správce s oprávněním řídit velké bankroty.
Velké technologické firmy jako například Google, Facebook či Twitter by měly nést větší odpovědnost za obsah, který se na jejich platformách objevuje, a to zejména ve vztahu k nezletilým uživatelům. Jak v případě převzetí služeb Instagram a WhatsApp společností Facebook, tak u akvizice navigační služby Waze společností Google selhal americký antimonopolní systém, říká předseda britské bankovní asociace UK Finance Robert Wigley.
Společnosti platformy #PartnersForSustainability 10. února zveřejnily memorandum o udržitelné ekonomice, ve kterém se zavazují k transformaci směrem k udržitelnosti a zároveň v něm vyzývají vládu, aby také jednala. O memorandu „Driving Sustainability“ jsme hovořili s Bernardem Bauerem, šéfem Česko-německé obchodní a průmyslové komory, která tuto platformu zastřešuje.
„Vždycky jsem si myslel, že advokátem se nikdy nestanu,“ říká bývalý státní zástupce Miroslav Antl. Přesto nastoupil do kanceláře KŠD Legal. Nelíbí se mu, že u majetkové a hospodářské kriminality bývají často advokáti zcela vyřazení z dokazování při prověřování trestné činnosti.
Ministr zahraničí Tomáš Petříček věří, že se Česko i svět letos začnou vracet k životu jako před pandemií koronaviru. Za prvořadý považuje restart tuzemské ekonomiky a hledání obchodních příležitostí v Asii a v Severní Americe. „Jakkoli je dobře, že jsme provázáni s evropskými trhy, chceme diverzifikovat spolupráci se státy, kde máme velký potenciál do budoucna, a to nejen v obchodu, ale i ve vědě,“ říká.
Čínské regulační orgány si po nedávném konfliktu se společností Alibaba miliardáře Jacka Ma zřejmě došlápnou i na dalšího z technologických gigantů – nadnárodní korporaci Tencent Holdings. Na aféru upozornil deník The Wall Street Journal. Čínské komunistické úřady podle listu už přes rok vyšetřují viceprezidenta Tencentu Čang Fenga.
Za deset let v Brně postavili globální firmu se stamilionovými obraty. Loni jim ale covid ze dne na den vypnul trh. „Ročně jsme byli schopni udělat na veletrzích čtyři stovky expozic, náš byznys je strašně rychlý,“ říká Petr Krejčí, spolumajitel společnosti Exponex. „Teď jsme firmu rozdělili do několika jednotek a každá se snaží si na sebe vydělat. Přizpůsobujeme se situaci, hledáme nový odbyt, ale není to cíl a směřování firmy. Je to jen snaha o přežití,“ dodává druhý společník Aleš Pohl.
Radní hlavního města vyjádřili na návrh Prahy Sobě nesouhlas s plánovanou stavbou na náměstí Miloše Formana vedle hotelu Intercontinental. Zároveň pověřili městem zřízený Institut plánování a rozvoje (IPR), aby proti budově podal v již zahájeném územním řízení námitku. Budovu plánují v rámci celkové rekonstrukce okolí hotelu postavit jeho majitelé, proti jsou někteří místní obyvatelé. Praha Sobě se již neúspěšně pokusila nesouhlas se stavbou prosadit na zastupitelstvu města.
Přesně 8. února 1971 vznikla burza Nasdaq. Název pochází ze zkratky tehdejší Národní asociace obchodníků s cennými papíry pro automatizovanou kotaci (National Association of Securities Dealers Automated Quotations). Šlo o první plně elektronickou burzu a nyní je podle velikosti druhou na světě po té newyorské.