mimořádná okamžitá pomoc koronavirus - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu mimořádná okamžitá pomoc koronavirus, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Nemocnice ve Středočeském, Pardubickém i Karlovarském kraji vyčerpaly kvůli covidu téměř všechny kapacity. Po Pardubickém kraji, který už včera vyhlásil stav hromadného ohrožení osob, ke stejnému kroku přistopily i některá zařízení ve Středočeském kraji. Také nemocnice v Karlovarském kraji budou poskytovat jen neodkladnou a nezbytnou péči podle dostupných sil a prostředků. Vláda proto udělila hejtmanům pravomoc povolat do nemocnic lékaře a sestry z neakutní péče, aby pomáhali v péči o covidové pacienty. ...
Jednorázový příspěvek 5 000 korun, pro který se vžil název rouškovné, má být podle vládních politiků kompenzací inflace. Zároveň má podle nich okamžitě zvýšit životní úroveň důchodců. Poslanecká sněmovna příspěvek podpořila hned v úvodním kole, následně jej schválil Senát a podepsal prezident. Co bude dál? Kdy důchodci příspěvek dostanou? Musí o příspěvek žádat?
Zatímco evropské země v poslední době čelí druhé vlně pandemie koronaviru, Jižní Korea hlásí jen nízké počty obětí. Čína, odkud se nákaza rozšířila, je obezřetná a obává se zimy. V případě USA a Brazílie se nedá příliš hovořit o vlnách a není jasné, jak se tam situace bude dále vyvíjet. Přinášíme přehled aktuální situace ve vybraných zemích.
Zajištění plynulé dodávky elektřiny pro hlavní město Prahu a město Roztoky u Prahy je pro Pražskou energetiku (PRE) v současnosti stále jednoznačnou prioritou. Proto vedení PRE už 16. března rozhodlo o přijetí mimořádných preventivních opatření v rámci boje proti šíření koronaviru. Opatření okamžitě vstoupila v platnost a jsou průběžně aktualizována v závislosti na vývoji situace.
Samoživitelé, dohodáři, přivydělávající si důchodci či invalidé patří v současné době mezi příjmově nejohroženější část populace. Opoziční politici volají po větší podpoře této skupiny obyvatel, která na rozdíl od jiných nedosáhne na žádnou z „koronavirových“ pomocí. Podle ministryně práce a sociálních věcí Jany Maláčové (ČSSD) však stačí zažádat o již existující dávku mimořádné okamžité pomoci, jejíž vyřízení se mělo zjednodušit. V praxi však úřady schválily ještě méně dávek než v předchozích letech.
Česko-americký ekonom Jan Švejnar je jedním z těch, kdo radí vládě se strategií, jak překonat koronavirovou krizi. Kromě aktuálních analýz, jak zabránit drtivému propadu ekonomiky, by bylo dobré využít situaci a dostat Česko po krizi do světové hospodářské špičky, tvrdí. „Chce to ale zásadní daňovou reformu, silné investice do infrastruktury, podstatné zefektivnění státní správy i právního systému a vytvoření podmínek pro digitální ekonomiku založenou na kvalitním vzdělání, vědě a na výzkumu,“ vysvětluje ...
Předpovídat budoucnost je v době koronavirové složité i pro centrální bankéře. Včerejší předpoklady dnes už neplatí, aktuální analýza může být už zítra bezcenná. Na důležitosti tak namísto statistických modelů získává obyčejný selský rozum a léty prověřené pravdy a omyly. Třeba že model ekonomiky se státem v zádech je dlouhodobě neudržitelný. „Nelze držet ekonomiku na státních penězích roky. Tato pomoc musí být dočasná. Všechno stojí a padá s předpokladem, zda se začne ekonomika vracet k normálnímu ...
O dávku mimořádné okamžité pomoci můžete žádat v případě nepříznivé situace, když potřebujete pomoc opravdu bleskově. Kdy vám může být pomoc poskytnuta?
Vláda nemá zřetelný plán, co s ekonomikou zasaženou koronavirem. Je nutné udělat jasné scénáře, shodují se čeští byznysmeni oslovení v anketě deníku E15. Důležité je rychle zastavit „obchod se strachem,“ odolat pokušení trvale regulovat ekonomiku i v budoucnu se vymlouvat na tom, že za chyby a nedostatky může koronavirus. Čtěte exkluzivní anketu deníku E15.